şükela:  tümü | bugün
  • tasarım yapmak, seslendirme yapmak, yeni şeyler canlandırmak. birşeylere hsreket vermek hoşuma gidiyor.

iniversite'de bu bölümü okumak istiyorum. zorlukları nelerdir,nerelerde çalışırlar. çalışma alanları genişmi. gibi bşlmediğim vir sürü soru var aklımda. endistriyel kalıpçılık bölümünde olumama rağmen bir ömür boyu kalıpçı olmak istediğimi düşünmiyorum.ama sevdiğim işi yapmak hoşuam giderdiye düşünüyorum.
  • çizgi film ve animasyon bölümü okumak isteyenlere önce (bkz: türkçe) ve (bkz: imla kuralları) öğrenmelerini tavsiye ediyorum.

(bkz: iniversite) ne amk?
  • yeniden üniversiteye gitme şansım olsa bu yaşta bile girip de okumak isteyeceğim tek bölüm herhalde. sahip olduğum yetenek ve uğraşım ile birebir örtüşen bir bölüm. keşke bir de eğitimini alabilseydim.
  • çocukluktan beri en sevdiğim hobim resim çizmek, karikatür yapmak.
    eskiden öyle bir tutkuydu ki ilkokulda, orta okulda ve lisede birçok resim, slogan, karikatür vb ödülleri kazandım. sonra tipik at yarışına sürdüler bizi üniversite kazanamak. herşeyi bırak ve test çöz ders çalış derken üniversiteyi de kazandık. istediğim 3-4 bölüm oldu, sonra eledim. üniversiteyi de aslında bölüme ve şehire göre seçtim. aslında mezun olduğum bölümü de seviyorum. bana çok şey kattı işe girmemde sorun olmadı. yırtdışına gidebildim. izmirde olduğum için etkinlikler, sergiler, konserler eksik olmadı, 1-2 kez çizimden para kazanma şansım bile oldu üniversitede.
    bunu kendime iş edinebilmek, bölümünü okumak aslında güzel olurdu. belki parayı biraz bulursak daha yaş geçmeden okunsa kendime yeni iş yaratır. mutlu mesut hem çizer hem tasarlar hem de çalışırım.

okumak isteyen arkadaşa da kesinlikle destek vermekteyim. tasarım vb alanlarda iş imkanı sunar.