• yoktur. bu, nomalidir zaten. çizgisiz kağıda sanki çizgiliymiş gibi düzgün yazanların hastalığıdır efendim o.

bence hep beraber düzgün yazan insanları kötüleyelim. zaten azlar. onları kendimize benzetirsek, hiç böyle bir sorun kalmayacak bence.
  • bu hastalıktan muzdarip kişilerin doldurdukları çizgisiz kagidin alt kısmında kişinin solak olma durumuna göre sağa veya sola dayanmış bir dik üçgen vardır.

yazdığım cümleyi tekrar okuyup da hiçbir şey anlamayinca birşeyler ekliyim dedim. yaziyon yaziyon son satirin bir ucu kagidin dibine geldiginde büyük bir boşluk kaliyor. sonra o boşluga yazi mi yazsan, resim mi çizsen, imza mı atsam bilemiyorsun.
  • hay allah kahretsin bunu ya. ben ilk satırı bile eğik yazıyorum. sonra beğenmiyorum ama düzeltemiyorum da. dar-lan-dım.
  • benim harfler hep dağa tırmanır gibi duruyor. yazarken kelimeler yoruluyor o tertemiz kağıtta yukarı doğru çıkmaktan*
  • ben öyle bir muzdaribim ki bu durumdan arkaya ataçlayacağım kağıdın çizgilerini cetvelle çizerken bile yamuk çiziyorum evet cetvelle. yok yok ağlamıyorum.
  • yazı yazmayı bitirdiğimde okumak için sayfayı yatay tutmanız bile gerekebilir. şayet o kadar hiza yoksunu bir insanım.
  • mektup yazmayı çok severim, özellikle sevdiğim aşık olduğum insana boş bomboş bembeyaz kağıda yazarken satırlarımın yukarı, aşağı doğru kaymasını, birinin arasında hiç boşluk yokken diğerinin arasında devasa boşluk olmasını hiç önemsemem, o kağıt benim kalemimin özgürlük alanıdır düşünmem yazım kötü diye yazarken sadece yazmış olduğum düşünceyi düşünürüm. asolan yazının anlamıdır benim için.
  • çok kurcalamaya gerek yok, beceriksizliktir. **
  • solak olduğu kendisinden gizlenmiş kendisini sağlak zannede zannede büyümüş kişilerde görülür. aynı muzdaripler kendilerini ekseriyetle gitar çalarken ritmi bir türlü devam ettirememek, bilardo topuna istediği falsoyu verememek gibi karakteristik davranışlarla ele verirler.
  • bu hastalığa sahip olanlar tahtaya da* düzgün yazı yazamaz ve şekil çizemezler.

benim gibi...

(bkz: #18902745)
hesabın var mı? giriş yap