• hay allah kahretsin bunu ya. ben ilk satırı bile eğik yazıyorum. sonra beğenmiyorum ama düzeltemiyorum da. dar-lan-dım.
  • hastalık değil.insanız.makine değiliz.
  • eyvah! hastaymışım
  • kendi yontemimi anlatayim. aynisini ogrencilere de anlatiyorum, tahtaya yazarken de boyle yaziyorum.(ayni zamanda sinifa sirt donmemis oluyorum) gayet duzgun oluyor. şöyle:

(sag elimi kullaniyorum) elinizin disini kagida yapistirin. basparmagin ucunu, isaret ve orta patmagin ucuna getirin, ucgen olsun. araya nasil istiyorsaniz kalemi koyun ama parmaklar kagittan ayrilmasin. bu sekilde yazmaya gayret edin, el kagittan kalkmasin. adeta akarak devam etsin. hem kagidi cepheden goruyor asagi yukari kaymalari aninda fark ediyorsunuz hem de hafiften bir el yazisi beceriniz varsa oldukca hizli yazmanizi sagliyor.

benim 7.siniftaki sipalarim deneyip yaptilar.
  • mektup yazmayı çok severim, özellikle sevdiğim aşık olduğum insana boş bomboş bembeyaz kağıda yazarken satırlarımın yukarı, aşağı doğru kaymasını, birinin arasında hiç boşluk yokken diğerinin arasında devasa boşluk olmasını hiç önemsemem, o kağıt benim kalemimin özgürlük alanıdır düşünmem yazım kötü diye yazarken sadece yazmış olduğum düşünceyi düşünürüm. asolan yazının anlamıdır benim için.
  • çizgisiz kağıt ne mükemmel bir şeydir. seni sınırlamaz istediğin yere istediğini yazarsın, istediğin büyüklükte istediğin küçüklükte ne mükemmel bir şeydir.

ancak düz yazamayınca bütün şaibesi de kaçıyor. büyük bir hevesle çizgisiz defter aldım gözden geçirdiğimde yana doğru aşağı kaydığını fark ettim. :(
  • yazı yazmayı bitirdiğimde okumak için sayfayı yatay tutmanız bile gerekebilir. şayet o kadar hiza yoksunu bir insanım.
  • çizgisiz kağıdın altına çizgili kağıt koyarak yenilebilecek bir hastalıktır.
  • kağıt bitiyor yazmaya devam ediyorsun öyle bir kağıt
  • ben öyle bir muzdaribim ki bu durumdan arkaya ataçlayacağım kağıdın çizgilerini cetvelle çizerken bile yamuk çiziyorum evet cetvelle. yok yok ağlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap