• bir nutella,bir uludağ limonata, ve hatta bir eti browni intense olması gerekirken 2 entryde kalmıştır garibim.

şu andan itibaren sözlüğün yeni orgazmik yiyeceği ilan ediyorum.

"hmm az önce üst üste 79 tane yediğim bisküvi"
  • çok eskiden biraz daha ufak ve yuvarlak şeklinde olanı vardı ama kaldırıldı piyasadan.sadece şeklini değiştirip tekrar satışa konulmuş.normal çiziden çok daha lezzetli.
  • insanın tok karınla bile yedikçe bir tane daha yuvarladığı süper bir atıştırmalık. normal çizi yanında halt etmiştir. muadilleri ise yanına bile yaklaşamaz.
  • peynirli ikram gibi ne idüğü belirsiz yiyeceklerle karşılaştırılmaması gereken kutsal yiyecek.
  • öğrencilik yıllarımın vazgeçilmeziydi, 1tl'ye 1 öğünümü alıyordum. hayır parasızlıktan değil, aramızda büyük bir aşk vardı. şimdi yaş ilerledikçe daha da dikkatli olmak gerekiyor yediğine içtiğine. dolayısıyla nadir zamanlarda alıyorum ve yine kimseyle paylaşmadan tek oturuşta 1 bazen 2 paketi bitiriyorum. hakkında 12. entry'i yazıyor olmak da beni düşündürmüyor değil. sanırım bir haksızlık söz konusu. seviyoruz seni çiziviç :*
  • tuzlu atıştırmalık sevenler için türkiyedeki en nefis ve farklı lezzetlerden biri.

hele ki üretim tarihi yeniyse...

cubuk krakerlerin falan bunun yerini tutması mümkün diil.
  • gelmiş geçmiş en efsane bisküvilerden biri.

her yerde satılmaması ile meşhurdur.

seni seven insanların sana gelirken'' bak sen seversin diye aldım.'' demesiyle insanı hem üzer, hem mutlu eder.

bir değişiktir, ama kesinlikle normal çiziden bin kat daha lezzetlidir.
  • maalesef daha yeni keşfettiğim lezzetli tuzlulardan. aç karnına eve geldim. masanın üstünde karşıladı beni ve gönlümü kaptırdım.
  • millet elektriğe,suya,gaza ,pazara gelen zamlarla uğraşırken fırsattan istifade kaşla göz arasında içindeki krema ve bisküvi boyutunu azaltmış bisküvi.

ulan yermiyiz biz bunu be hadi yemeyi geçtik te yapılır mı bu bize be.kime güvenicez bu ülkede biz ya…hep böyle mi olmak zorunda ya..

ne olursa olsun başımıza ne gelirse gelsin bir çubuk kraker bir çizimiz var diyorduk..ulan böyle olur mu be…
  • sloganının hakkını veren, işkembeli şahsımı bir paketi ile açlık krizinden döndürem, bisküvi dünyasının tuzlu klasmanının kraliçesidir nokta.
hesabın var mı? giriş yap