1. bütün hayvanseverle adına yargılamaktan öte sorulması ve ilgililerce cevaplanması gereken bir soru var? bu klinik kendisine emanet edilen hayvanlara ne yapıyor...

hayvansever olduklarını söyleyen birçoklarının veteriner kliniklerine pansiyoner gibi bıraktıkları bir çok hayvan dostlarımızı aylarca sormadıkarı ve hatta 10-20 tl gibi bıraktıkları süre zarfınca mama masraflarını bile karşılamayan ücretlerle kaderine terkettiklerini biliyorum...

bazen bu tür hayvanların gerçek hayvanseverlerce eve alınıp, mama, aşı vs masraflarını karşılanması 1 haftalık geçici bir süre de olsa özellikle tedavisi varsa en azından 100 ytl olabiliyor... hayvanseverlik onu işinin ehli bir veterinere terketmekten ziyade üstüne alıp her türlü durumunu sahiplenmektir...

patron da çalışan da olsanız himayenize aldığınız bir hayvanı geçici de olsa her türlü masraflarıyla üstlenip, sahiplendirirken masrafsız bir şekilde sahiplendirmeye çalışın ki , sahiplenen onun sağlıklı davranışlarını hemen görsün ve kendine yakınlığını hissetsin.. çünkü hasta ve mutsuz hayvan bulunduğu evde istenmeyebilir... onlara bunu yapmaya hiçbirimizin hakkı yok!

ama bu haklılıkla da olsa bella nerde? cevabını verebilen bir insan, bir muhatap olmalı!!

edit: nyneve uyardı. bu isimde iki klinik var, bahsi geçen klinik ümraniye'deki "vet-çizmeli kedi veteriner polikliniği"dir. dedi. ama olayın kurtuluş'ta geçtiği bilinmektedir. yine de hiçbir kurum ya da şahsı zan altında bırakmak istemem. ilgili kliniğin yaptığı açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://www.facebook.com/….php?note_id=397983282569
  2. 1997'den bu yana hizmet veren ve kurtuluşta faaliyet gösteren mükemmel klinik. içeri girer girmez vet. hekim selçuk çömlek'in deneyimi ve sıcak ilgisiyle karşılaşırsınız. kedi köpeğiniz hasta girer zımba gibi çıkar.
    ha bir de, evcil hayvanınız varsa ve bir de üstüne benim gibi işti okuldu koşturuyorsanız, mama/kum alacağım diye bütçe ve nasıl taşıyacağım hesapları yapıyorsanız, http://www.petsiparis.com/ diye bir siteleri de var. cillop gibi valla, hem indirimli oluyor hem de eve getiriyorlar.

hayvan haklarını istismar eden bahsi geçen yerin adı ise vet-çizmeli kedi polikliniği (trajik bir isim benzerliği) ve anadolu yakasında:http://www.mihav.com/…oliklinigi-istanbul-280v.html
  3. şimdi şöyle.
    bazen insanların ismi karışır yanlış adam hapise gider ya. bu da onun gibi bir şey olmuş biraz.
    kurtuluş'ta yıllardır hizmet veren çizmeli kedi veteriner kliniğinin de maalesef ki durumu bu.
    selçuk abisiyle, hakanıyla, benim oğluşun anneaannesi olan teyzemizle ve diğer personelleriyle kediniz-köpeğiniz-su kaplumbağanız-cikcikleriniz ya da üzerinde ilgilenebildikleri hangi hayvan varsa en iyi muameleyi görür.
    hatta şöyle anlatayım, benim rahmetli kedim tarçın'ın iyileşmesi için ellerinden geleni yapmışlar, ve öldüğünde bizimle beraber üzülmüşlerdir. 4 senedir sahibi olduğum biricik zeus efendinin annesini de paramparça ( neredeyse ) halde bulup, kedicik venüs'ün 5 tane yavrusunu sağlıklı doğurmasını sağlamışlardır.ve kendilerinin bütün iyi niyetleri sayesinde kurtulan yavrulardan biri benim zeus'um olmuştur.
    hayvan haklarını istismar? hayvanı sokağa salmak? bunu yapanlara kendileri savaş açmaktadırlar, kışın soğugunda oraya buraya kedilere-köpeklere mama götürmüşlerdir. bu tip olaylarla kendilerinin ilgisi yoktur, olamaz da.

diğer veteriner kliniği bunu ( http://www.mihav.com/…oliklinigi-istanbul-280v.html ) yapıyorsa onlara da yazıklar olsun. ağzı-dili olmayan hayvanlara bunu yapan insan olamaz.
    ha nedir, bu tip insanlardan insana da fayda olmaz. kendilerinden uzak durunuz.
  4. sonuçta petsiparis sitesi üzerinden spam yapıyor mu? yapıyor. bu yüzden avrupa yakası'ndakinden de uzak durmakta fayda görüyorum.
  5. müşterileri olmamama rağmen, 4. kattan atlayan kedimle ilgili olaydan hemen sonra online olarak bilgilendirme ve yönlendirme konusunda fazlasıyla yardımcı olan, gerçekten hayvansever insanların kliniği.
  6. muhabbet kuşuna bakıyor musunuz sorusuna hayır cevabı vermesi gereken veteriner kliniği. normal bir kuş sahibinden daha bilgili değiller malesef zaten herhangi bir topa da girmiyorlar.

şu muhabbeti yaşadık kendileriyle.

evet gözü farklı gerçekten. sizce nedir sorun?

- bilmiyorum işte, o yüzden getirdim. mantar falan olabilir mi acaba?

mantar mı sizce?

- bilmiyorum, başka bir şeydir çok da mantara benzemiyor.

ne peki?

neyse o zaman deyip çıktım, self servis gibi biraz muhabbet kuşu sahipleri için.
  7. artık 7-24 açık olan veteriner kliniği.
  8. istanbul, göktürk'teki aynı isimli klinik ve sahibi olan veteriner hekim hakkında meslek etiği ile bağdaşmayan, ciddi hayvan hakları ihlalleri oluşturduğunu gösteren, çok sayıda iddia mevcut.

"istanbul, göktürk'teki çizmeli kedi veteriner kliniği'nin sahibi veteriner hekim hakan uygur isimli şahsın tam olarak gerçekleştirdiği eylem.
    http://www.culluk.com/…orum/index.php?topic=18379.0

ilgili linkte "merhaba, avcı dostlarım" diye diğer avcı varlıklara selam eden, meslek etiği ile bağdaşmayan bir kanlı uğraş - av vahşetini gerçekleştiren bu şahsı kınamakta, av vahşetini dolaylı olarak desteklemek istemeyen, parasının nereye gittiği hususuna önem veren, canlara yardım etmekle yükümlü bir veteriner hekimle, can alan bir avcının aynı kişi olmasını normal ve makul kabul edemeyen, hem veteriner hekim, hem de avcı olmanın meslek etiğine aykırı olduğunun farkında olan, bu kliniğe giderek ödeyeceği tutarlarla, bu veteriner hekim avcının çok sayıda diğer canlının canını almasını sağlayacak olan kurşunları satın almak istemeyen, gerçek hayvan hakları savunucularına, bu kliniği ve bu veteriner hekimi boykot etmelerini, bu veteriner kliniğinin hizmetlerinden yararlanmayarak av gibi apaçık hayvan hakları ihlali - yasal işkenceye karşı çıkmalarını önermekteyim.

bu klinik ve bu şahıs hakkında türkücü sevcan orhan'ın kaza geçiren ve hayati tehlikesi bulunan, beyin kanamalı sokak köpeğini tedavi ve muayene etmeyi reddederek ölüme terkettiğine yönelik kuvvetli delillerle desteklenen iddiaları mevcut. detaylı bilgi için: https://twitter.com/sevcanorhan

bu konuda daha sonra detaylı entry gireceğim."

not: bu entry hem veteriner hekim hem de avcı olmak başlığındaki entry'mden alıntıdır.

çizmeli kedi veteriner kliniği hakkında bilgi verin