şükela:  tümü | bugün soru sor
  • elektrik faturamı kredi kartımla ödemek istersem tek çekim kabul etmemelerini; taksitlendirmek ve onun da vade farkını ödemek zorunda kaldığımı içeren rezalettir. günü geçmiş vs değil vaktinde ya hu, elektrik faturamı ödemek için sitelerine giriyorum ve ödeme aşamasında karşıma şu şekilde bir mesaj çıkıyor.

tek çekim ödemek istiyorum, durduk yere niye vadeye bölüp faiz ödeyeyim? zaten sayacı okumak için ayrıca öpüyorsunuz bari öderken yapmayın şunu.

vade farkı kendileri ile alakalı değilmiş o farkı bankalar alıyormuş. çatır çatır online alışveriş yaptığımız şu devirde hangi online satıcı, yok ben tek çekim yapamam vadeli yapmak zorundayım farkı banka alıyor ben masumum, diyor? mecbur mu kaldık bunlara ondan mı böyle oluyor? müşteri hizmetlerini aradım ziraat ve halk ile anlaşmalılarmış. hatta bazı bankalarla anlaşma yok online ödemek mümkün bile değil.
    sen gel koskoca akdeniz bölgesine elektrik dağıt ve bankalarla müşteri menfaati için anlaşma yapma. buna ne denir bilmiyorum. artık boğdunuz... öyle böyle değil.