şükela:  tümü | bugün
 • pitchfork media'nin yarattigi bir canavar daha olma yolunda giden bir grup daha. pek bir ozelligi olmayan, bayik bir grup bence.
 • asırı merak ettigim hatta dinlemek icin cıldırdıgım bi grup. baya iyi yorumlar yazılan bu gruba bi sekilde ulasmak gerek
  dinledikten sonra da yahu bu melodi bilindik, kimlere benziyor bunlar diyor insan ama cok da seviyor cunku amator bir ruh icinde bariz bir profesyonellik carpıyor kulaklara.
  2005 senesinde aynı isimle cıkardıkları album parcaları su sekilde:

  clap your hands!
  let the cool goddess rust away
  over and over again (lost and found)
  sunshine and clouds (and everything proud)
  details of the war
  skin of my yellow country teeth
  is this love?
  heavy metal
  blue turning gray
  in this home on ice
  gimmie some salt
  upon this tidal wave of you
 • neşeli şarkılar yapar bunlar.. her yaştan dinleyenleri mevcuttur, zira ne yaştadır ne başta akıl yoktur.
 • sevmeyenler tarafından "crap your pants say no" olarak adlandırılan grup.
 • grup olarak yansitiliyor olsalar da, aslinda vokalist ve mastermind alec ounsworth'ün yalniz yürüttügü projedir cyhsy. diger müzisyen arkadaslarini daha cok aklindaki fikirleri daha kolayca sahneye tasiyabilmek icin kullaniyormus. her ne kadar grubun diger üyeleri bu durum ile pek mutlu olmasalar da, alec bey böyle yönetiyor isleri ve röportajlarda cyhsy hakkinda sorular soruldugunda "biz" diye degil de, "ben" olarak cevap veriyor(mus). zaten alec bey philadelphia'da, diger üyeler ise brooklyn'de yasiyorlarmis - bölünme besbelli ortada. haftada bir kez prova yapmak icin bulusuyorlarmis, o kadar.

  calisma stilleri ne olursa olsun, pek harika isler basariyor(lar). alec ounsworth'ün sesi harika, miyavlayarak söylüyor sarkilari sanki, bogmadan, usulsuz usul. sarki sözleriyle müzikler alakasiz degil, tam tamina birbirine 180 derece karsiliklilar sanki; devami gelsin.

  alkis tutmaya coktan basladim, "yeah".
 • dinlerken sürekli birşeylere benzettiğim bir grup.kötü değiller hatta çok güzel şarkılarıda var ama okadarıda olsun.yinede vasat işte.
 • ismen güzel seçim kısmen güzel grup.
 • new york city' nin son meyvelerinden nam'ı diğer cyhsy' nin müzik piyasasına adım atması da arctic monkeys' le büyük benzerlik taşıyor. el altından 20000 kopya satan albümün tanıtımını ise bloglarından yaptılar. genel olarak bu tanıtım vs işlerle uğraşan solist alex ounsworth' ün vokali bazı yerlerde thom york' a, bir şarkıda ise bret anderson' a inanılmaz benziyor. şurası kesin ki, grup üyeleri albüm arefesinde bol bol; talking heads, neutral milk hotel dinlemişler. vokaldeki duyarsızlık, gitarlardaki benmerkezcilik, davullardaki işgüzarlık albümü bir anda tepelere taşıyor. 2005' in en iyilerinden cyhsy, dinlemediyseniz dinlenilmeyi bekliyor.'details of the war' da yarım kalmışlık hissi olmasa ve o mızıkadan sonra sert bir giriş yapsa, tüm zamanların en iyi şarkılarından biri olabilirmiş. öne çıkan şarkılar ise; 'the skin of my yellow country teeth', 'the skin of my yellow country teeth', 'upon this tidal wave of young blood', 'over and over again (lost and found)'
 • fazla ozel olmasa da guzel muzikler yapan grup. tek sorunum o kadar kasamama ragmen vokallerine ali$amami$ olmam.oysa ki bakin ne guzel blue turning gray diye guzel ve de kisa bir $arki yapmi$lar. kari$ik duygular icerisindeyim bu adamlara kar$i efenim.
hesabın var mı? giriş yap