şükela:  tümü | bugün
  • derin cilt temizliği sağlayan alet. yüz için olanı birkaç kullanımda muhteşem bir cildi garantilediği gibi (tabi fırçalar ve hızlar cilt hassasiyetine göre) makyaj temizleme sıvılarının tek başına ulaşamadığı kalıntıları da alıp götürüyor. fırçasına ya da yüze biraz temizleyici koyduktan sonra bir elinizde bununla ayarladığınız süreye göre takılıyorsunuz.

(vücut için olanını test edip onaylamadım lakin onun da harikalar yaratacağını düşünüyorum.)
  • sephora'lara gelmiş... para biriktirmeye başlayın kızlar.
  • sephora black kart %20 indirimi ve taksit seçeneğiyle yakında benim olacak güzellik.
  • yüksek görünen fiyat etiketine rağmen şiddetle tavsiye ettiğim cilt temizleme cihazı. ilk gördüğümde kendisine ve havalarda uçan fiyatına " yürü git manyak! " çekmiştim. sonra ilgimi çekti, yüzlerce yorum okudum hakkında. en son dayanamayıp aldım. çok iyi yapmışım. tek pişmanlığım daha erken almamış olmam. modelleri aşağıda temel olarak karşılaştırıyorum.

mia tek hız seçeneği ile geliyor.

mia2 aralarından tavsiye ettiğim model. iki hız seçeneği var. boyut olarak mia' dan biraz daha küçük, daha üst model olan aria' dan daha da küçük. seyahatlere götürmek için çok daha pratik. şarj ettikten sonra batarya ömrü yaklaşık 20dk ki gayet uygun bence. ayrıca elinizde şekilsiz bir merdane tutuyor hissi de vermiyor. bana ariadan daha ergonomik ve kullanımı kolay geldi.

aria bence mia2' nin allanıp pullanmışı. duyduğum kadarıyla piyasadan çekip başka bir ürünle değiştireceklermiş zaten. üç hız seçeneği mevcut. bunun dışında batarya 30dk gidiyor ve usb ile şarj edebiliyorsunuz. ayrıca bir kurutma standı var.

plus serisinin en büyük artısı aria gibi üç hızın yanında vücut başlıklarıyla da kullanılabilmesi ve ona özel bir hız seçeneğinin daha olması.

onca fiyat farkı yerine mia2 ve birden fazla başlık alarak vücudunuzda da kullanabilirsiniz. tabii bu benim fikrim.

modellerde otomatik olarak saniyelere göre programlanmış bir sistem var. yanağınızda bilmemkaç saniye, burnunuzda şu kadar saniye kullanın diye tavsiye niteliğinde yönlendirmeler var. alet belirli zaman aralıklarında rahatsız etmeyen bir uyarı sesi çıkarıyor. burnunu çok mıncırdın alnına kay anlamında. ben keyfimin kahyasına göre kullandığım için çok bir farkını görmedim. ayrıca hatırladığım kadarıyla seriler arasında tek tuşla çalışma süresi farklı. mia' lar daha kısa süre çalışıyor. ben mia2 kullanıyorum, toplam bir dakika sürüyor. daha uzun süre temizlemek istersem tuşa bir daha basarak her seferde iyi ki aria almadım diyorum.

başlıklara gelince, her cilt tipi için farklı başlıkları var. cihaz standart olarak hediye bir başlıkla geliyor zaten, gelen başlık sensitive*. bu arada başlığı haftada bir falan normal temizleyicinizle yıkamanız ve üç ayda bir de değiştirmeniz tavsiye ediliyor üretici tarafından. daha uzun süre kullananlar da var, kimsenin yüzü morcivert falan olmamış. ben riske atmak istemediğim için henüz öyle bir kurnazlığa kalkışmadım. son fırçam üç ayını doldurmak üzere gerçi, her an sütümü bozabilirim.

değiştirilebilir başlıklarla ilgili olarak adına aldanmayın derim. cilt üzerindeki kuvvetine göre delicate, sensitive, normal, acne ve deep pore olarak sınıflanması lazım. son ikisinde hatalı olabilirim ancak hassastan kuvvetliye doğru dağılım yanlış hatırlamıyorsam böyle. genel olarak insanlar standart gelen başlıkla ilgili çok problem yaşamıyor. aşırı hassas ise cildiniz zaten kısa sürede ben yandım anam diye çığlığı basacaktır. hal böyleyse daha narin ciltler için olan delicate başlığına hızlı bir geçiş yapın. soyulan, tahriş olan cilt kendini belli eder zaten. bunun yanına cildiniz cihaza alışana kadar üç beş sivilce çıkabilir. buna purging diyorlar, alttaki yüze çıkıyor hesabı benim gibi dişinizi sıkarsanız büyük ihtimalle bir kaç haftaya cilt kendiliğinden aknelerden temizlenir. zaten sivilce denen meret sinsi bir yılan gibi. çıkmaya yeltendiğinde deri altından size çaktırmadan oluşmaya başlıyor ve sizin onu fark etmeniz birkaç haftayı bulabiliyor. bu arada dermatolog falan değilim, sadece şahsi tecrübemi ve bildiklerimi paylaşıyorum. söylediklerim safiyane tavsiye niteliğindedir. cildinizi en iyi kendiniz tanırsınız.

naçizane tavsiyelere devam edecek olursak acne* ve deep pore* aparatlarına balıklama dalmayın derim. ben cesaret edebilirsem burdan güncelleyeceğim, deep pore olanı düşünüyor ve düşündüğümle kalıyorum. sebebi bu ürünlerle ilgili birbirinin tam zıddı tecrübe yaşayan insanların azımsanmayacak çoklukta olması. dizayn olarak bu iki başlık diğerlerinden farklı. yani dönme düzenekleri farklı. her ikisinde de ufak fırça grupları birbirine zıt yönlerde dönüyorlar ve bu daha abresif bir temizleme sağlıyor. kimilerine yararken benim gibi hassasiyetten ötürü durduk yere de sivilcelenmeye karar verebilen, yağlı ve karma ve hatta bazı dönemler normal olmak arasında kafasına göre takılan bir cilde sahipseniz temkinli yaklaşın derim. zira cilt üzerinde fazla tahrişe neden olmak da sivilcelenmeye sebep olabilir. çoğu insan standart başlıkta işini gördüğü halde benim gibi kaşınıp deep pore olayına girdiği için çok ciddi sivilce problemiyle karşı karşıya kalmış. ben şimdilik kararsızlar köyünün muhtarlığını yapıyorum ve dediğim gibi şimdilik kaşındığımla kalıyorum.

genel olarak çok faideli bir alet olduğunu düşünüyorum. düzenli ve hafif olarak ölü deri ve artıklardan cildi temizlemek oluşmuş veya oluşmaya niyetlenen kırışık buruşuğa bire birdir. ayrıca gözeneklerin tıkanarak akne veya siyah noktaya dönüşmesinin önüne geçer. cilt iyi temizlendiği için sonrasında kullandığınız ürünler daha iyi nüfuz eder. tüm bunları yapmakta clarisonic pek maharetli olduğu için tavsiye ederim. bütçeniz müsaitse alın ancak değilse cilt temizliğinize her halükarda özen gösterin ve düzenli peeling yapmaya biraz daha ağırlık verin. iyi temizlenen ve uygun nemlendirilen bir cilt yaptığınız bakımı inkar etmeyecektir.

başlık güncellemesi: üç aydan fazla aynı başlığı kullanmaya kalktığımda sivilcelenmeye başladım sözlük. demek ki fırça dizaynında iyi mühendislik yapmış uyanık imalatçılar. alel acele fırça almaya gittiğimde yerel tükkanda bir tek çeşit vardı, tam adı clarisonic luxe satin precision contour brush head. bir de indirimde olunca aldım gitti. çok umutlu değildim aldığımda ve başka çeşit olsa kırk yıl kalsam bunu almazdım ama bir aydan fazladır kullanmakta olduğum bu başlıktan çok memnunum. fırça kılları çok yumuşak ve uzun. bu sayede müthiş güzel köpürüyor ve nedense diğer başlıklara nazaran daha iyi temizlediğini hissediyorum. sadece köpükten dolayı değil, fırçanın hareketini daha iyi hissedebiliyorsunuz yüzünüzde ve bu daha iyi temizliyor sanki. cildim bu fırçaya olumsuz tepki vermedi ve arkasından kullandığım ürünlerden daha iyi verim alıyorum ama aklım diğer serilerde olduğu için muhtemelen fırça denemelerim devam edecek.
  • aldım.

bir sor niye aldım. çünkü gerekiyordu. çünkü eskisi kadar cilt bakımımla ilgilenemiyorum tamam mı?! (bu bir bahane değil)

çünkü inanılmaz merak ediyordum. hazır fırsatım da varken aldım. ve bu sabah "damla, yüzüne naptın, nurlanmış gibisin" dediler yeminle. 1 dakika sürüyor temizlemek cildinizi. öküz gibi abanmazsanız cildinizi yormazsınız. kaşınıyorum biraz ama bunlar olacak sanırım.

1 ay sonra bu başlık altında yeniden görüşmek üzre. esen kalın.
  • 15 gün olacak kullanmaya başlayalı. açıkçası biraz tereddüt ederek almıştım. çok araştırdım, %80 seveni varken, %20 ciddi anlamda kötülüyor. kötüleyenlerin çoğu kadınlar kulübü üyeleri :) hatta süslü sözlükte de bayağı bir araştırdım. sağolsun dreamfactory yardımcı oldu. onun gazıyla da aldım diyebilirim.

sephoralarda sanıyorum mia2 den başka bir de vücut için olanı satılıyor. ben mia2 lila rengi aldım. renklere takık değilim hamdolsun.

2 haftalık gözlemlerim ise şu şekilde :
    -komedonlarım azaldı.
    -siyah noktalarım da keza öyle.
    -cildim daha canlı oldu. şimdi bu noktada şöyle bir şey söyleniyor. alet, cildin en üst tabakasını yok ettiği için cilt güzel görünüyormuş, aslında bu bize zararmış. bilemiyorum. bu kadar sene kullanan insanlar var. mesela ben bu aleti 2,5 sene önce just makeup - pumpkin sayesinde tanımıştım. kötü bir şey olsaydı eminim yazardı kızceyiz.
    -yağlanma azaldı. en güzel bişi bu. son üç gündür avene'in nemlendiricisini kullanıyorum gerçi. bu yüzden azıcık yağlanma yaşıyorum. aleti kullandıktan sonra mutlaka nemlendirici sürmelisiniz cildinize.
    -sivilcelerim söndü. kolsuz agoplardan binbir çeşit cildiye uzmanına kadar herkesin gördüğü sivilcelerimi bu alet mi yok edecek? azzzzzz sonra!

evet, şu anki durum bu. 1 ayın sonunda da yazacağım bir şeyler.
    tek kötü tarafı, alnımda pütürleşmeler oldu. belki tonikten, belki de mia'dan bilemiyorum. çünkü mia'dan sonra cilt bakım ürünlerimi değiştirdim. garnier iyi geliyor diyordum ama meğerse suratımın kötü olmasına etken olanlardan biriymiş garnier. tüüüüüüüü israil malı değil mi, gözün çıksın!

böyle işte.
  • beraberliğimiz devam ediyor.

geçen gün yutupta kızın biri nasıl kullanıyor diye izledim. öküz gibiydi. cildini değil sanki halıyı temizliyordu. ama maşallah, pürüzsüz bir cildi vardı. ecnebi zate, bizim kez.. pardon bloggerlardan değil.

gelelim bize. mutluyuz kiiiiii :p avene cicalfate kremden sonra gerçi o kahrolası sivilceler azıcık çıkmadı değil. hem de kızararak. kremi bırakıp normal nemlendirici kullandığım zaman, aletin az da olsa verdiği yanma hissi geçiyor. hayatımın hatasını yapmışım sanırım cicalfate alarak. lokal olarak kullandığım zaman bile işe yaramadı. ondan önce sudocrem kullanıyordum ki müthiş. sudocreme devam o zaman.

alnımdaki pütürler halen var. olsun mk, tek zararı olsun. seviyorum.
  • sephora'dan aldığım mia2 modelini bir aydır, iki günde bir kere duşta kullanmaktayım.
    tuşa bastığınız zaman bir dakika süren, yirmi saniyede bir duraklayarak yüzün başka bir bölgesine geçmeniz gerektiğini hatırlatan döngüleri var. boynuma da kullanmak istediğim için bir tur yetmediğinden ikinci kere basıyorum düğmeye.
    granüllü peelinglerle kullanmayın demişlerdi, haftada bir estee lauder'ın neredeyse sıfır pütürcüklü exfoliatorıyla kullanıyorum, başıma bir iş gelmedi.
    zaten sorunsuz bir cildim var ama bu bir ayda aletin ekstra bir faydasını da görmedim. öyle gözalıcı bir. ışıltı filan yok. üstelik zaman zaman yanma oluyor ve yatıştırmak için krem vs. kullanmak gerekiyor.
    almadan evvel fırçanın cilde zarar vereceğine dair çekincelerim vardı, bir zarar yok, eyvallah. ama olmazsa olmaz bir ürün de değil.
  • 2014 aralık ayının son günlerinde almış olduğum mucize alet.yüzümde güller açıyor azizim.
  • cok dusundum, uzun uzun arastirdim, en sonunda kendisinden iki hafta once fusya bir adet edindim.
    hazir paraya kiymisken, bir de guzel temizleyici alip onunla kullanayim istedim. halihazirda kiehl's in white clay temizleyicisini kullaniyordum ve o granullu oldugu icin clarisonicle kullanamayacaktim cunku. la prairie'nin kopuk temizleyicisini onerdi sephora'daki kiz. zaten markayi merak ediyor, ama gereksiz pahali buldugum icin pek yanasmiyordum, batti balik yan gider diyerek onu da aldim.
    benim genel sorunum nemsiz ama yagli bir cilt, kucuk ama tikali gozenekler, cildimdeki leke gibi olmayan renk esitsizlikleri idi.
    ıki haftadir aksamlari la prairie temizleyici ve clarisonic ile cildimi temizliyorum. sonrasinda da kiehl's in white clay tonigini ve midnight recovery serumunu suruyorum ve yatiyorum. sabahlari ise clarisonic olmadan eski cilt bakimi rutinime devam ediyorum. kiehl's temizleyici - tonik - nemlendirici.
    soyle soyleyeyim, ilk bir hafta benim cildimde biraz kusma yapti clarisonic. biraz sivilcelenme problemi yasadim. ancak ikinci hafta itibariyla tamamene yakin oranda gecti sivilceler.
    bendeki etkisi asiri temiz bir cilt, bir aydinlanma, siyah noktalarda azalma, daha az puturlu gorunume sahip gozenekler seklinde oldu. kisacasi, yuzum bebek poposu kivamina cok yakin.
    cok agir makyaj yapan bir insan degildim zaten, kiehl's in bb kremi, allik ve rimelden ibaret bir makyaj rutinim vardi, clarisonicle ikinci haftamin basinda o rutini de biraktim. ki zaten istedigim de hic makyaj yapmadan da saglikli bir cilt goruntusu elde etmekti. clarisonic bana bunu bekledigimden daha kisa surede sagladi.
    ben yukarida saydigim sebeplerle kendisinden cok memnunum. oldukca hassas ve hemen tepki veren bir cildim olmasina ragmen de hic negatif bir deneyimim olmadi, kizarma, kasinma gibi.
    eger almayi dusunuyorsaniz, cok da dusunmeyin, alin derim ben. kesinlikle verdiginiz parayi hak eden bir urun cunku kendisi.