şükela:  tümü | bugün
 • "metallica için black album neyse, in flames için clayman odur." şeklinde önemi, popüleritesi ve güzelliğini özetleyebileceğimiz başyapıt.
 • in flames deki tosuncukların yaptığı en güzel işlerden biri. hala dinliycek bir şey bulamadığımda ben bu albümü dinlemeye devam ediyorsam, ya paşalar gibi yerimde saymaya devam ediyorumdur, ya da bu elamançoların o günlerde yaptıkları işlere yaklaşan grup pek olmuyor (kendileri bile yaklaşamıyor ya neyse). sıkıldıkça dinleyin, eskimiyor.
 • bir yil sonra tekrar kavustugum deli gibi dinledigim album. yolculuk esnasinda ve de kafada tonla problem varken mukemmel vurucu etki yapan album
  " i feel so invincible, im the sculpture made of clay"....
 • içinde bir çok in flames klasiği barındıran, hatta kendisi başlı başına klasik olan in flames albümü. in flames'in en iyi albümü olup olmadığına dair grubun hayranları arasında ateşli tartışmalar vardır ancak bunun sebebi albümün iyi olmamasından değil öncesinde geldiği albümlerin çok sağlam olması ve bu albümün onlara göre daha evrilmiş bir müziğe sahip olmasıdır. her müziğini yıllar içinde muhafaza etmek yerine ciddi şekilde yeniliklere başvuran grubun* * başına geldiği gibi in flames için geriye dönülü bakıldığında bir çok insan zaten hepsi clayman'le başladı demektedir. oysa bu çok da doğru değildir çünkü in flames'de sonu soundtrack'e çıkan yol ani bir dönüşle değil yavaş yavaş evrilmelerle olmuştur. clayman bu evrim yolundaki en oturmuş kayıtlardan biridir.

  içinde bulundurduğu mükemmele yakın şarkıları sayacak olursak albümün hemen hemen bütün parçalarını saymamız gerekir ki bu bile ne kadar başarılı bir albüm olduğunun kanıtı. ayrieten bu albümde anders clayman, satellites and astronauts gibi şarkılarda şiirsel nitelikte şarkı sözleri yazarak in flames şarkılarının sadece melodilerden ibaret olmadığının da en güzel örneklerini verir.
 • pinball map sarkisi kan damarlari icin birebir album.
 • limited first edition sekilde sahip oldugum cd. 3 boyutlu kapagi ki mukemmel bir olay.
  tracklist ise $oyle:

  1- bullet ride
  2- pinball map
  3- only for the weak
  4- as the future repeats today
  5- square nothing
  6- clayman
  7- satellites and astronauts
  8- brush the dust away
  9- swim
  10- another day in quicksand
 • amerika'da yaşayan, harvard'da okuduğunu iddia eden yazar (bkz: entrylerden karakter tahlili)
 • bence albümün en ba$arılı $arkısı satellites and astronauts'tur ama kimse bahsetmemiş. sırf bu $arkı ıcın bile alınabilecek albüm.
 • in flames'in görece çalması kolay ancak power chord'un .mna koyan şarkılarından bir tanesidir. bu kadar güzel şarkı olmasında anders fridén'in hayvani brutal'inin etkisi büyüktür. jesper strömblad chorus'da yardırırken, anders fridén'ın "hooooow come it's possible" scream'i bam telime feci basmaktadır.
 • son derece kaliteli bir albüm olmakla birlikte, in flames'in dönüşümünün ilk ipuçlarını da taşımaktadır, bilhassa vokallerde...