şükela:  tümü | bugün
  • paketlenmiş dolayısıyla işlenmiş gıdalara yer yoktur bu beslenme tarzında. en sürdürülebilir, basit, dengeli ve dolayısıyla da en sağlıklısıdır. son 1 senedir uygulamaktayım ve kendimi çok enerjik, mutlu, güzel, sağlıklı, güçlü hissediyorum. elbette ki arada çikolata, pastane tatlıları, pastaları tüketiyorum çünkü iğrenç bir ukala gibi de gözükmek istemiyorum -özellikle doğumgünlerinde ve misafirliklerde-

ancak şu bir gerçek ki bırakın hayatınızdaki tüm o dengesiz dukanvari atkinsvari diyetleri. doğanın size sunduğu tüm meyvelerden sebzelerden hayvansal ürünlerden faydalanın, sadece sağlıklı olduklarına, güzel yetiştiklerine, ve porsiyonunuzu bilerek yediğinize dikkat edin. üzerine bir de d vitamini ve oksijen alabildiniz mi (açık havada yürüme gibi) başka ilave hiç bir desteğe gerek kalmadan vücudunuzu çok güzel beslemiş olacaksınız.

sadece bir bedenimiz var ve ona iyi bakmak zorundayız.
  • ing. temiz beslenme. temel olarak hazır gıdalar ve paketlenmiş gıdalardan uzak duran bir beslenme anlayışını anlatır. aslında dışarıdan alınan yemeklerin içerisinde ne olduğu hakkında da emin olunmadığından, mümkün olduğunca evde yemek yapmak ve yanında yemek taşımak da bu kapsama girer.