şükela:  tümü | bugün
  • bu kadar yüzsüz bi uygulama görmedim. aq senin işin zaten yarak kürek şeyleri silmek ama her sildikten sonra silme işi üstüne vazife değilmiş gibi bi övgü, bi yanağından makas alınmasını bekler bi hali var.

yok "500 mb sildik bi 5 yıldız versene", yok "şimdiye kadar şu kadar gb yerini kurtardık sağ tarafa şöyle ufak bi clean master widget'ı koyabilir miyiz?". her çalıştırdığımda programa büyük bir vefa borcum var gibi hissediyorum, ver dese vericem. zaten yakında "ram'ini 76 mb boşalttık şöyle ufaktan bi kulağını emebilir miyim?" diye bi hamle bekliyorum. reddetmek zor olacak.

ha bi de unutmadan 34 saniyede bi güncellemesi yayınlanıyor, bazen güncellerken güncellemesi güncelleniyor, öyle bi şey.
  • temizledim dediği megabyteları kıçından salladığına inandığım program. yalandan güvenlik açığı bulup çözüm olarak yeni uygulama indirtmek istemesi gibi.
  • "kullanılan %90 hafıza doldu" uyarısını hafıza dolduğunda değil de belirli zaman aralıklarında veriyor olduğunu düşündüğüm program, zira ne zaman telefonun saatini ileri alsam hemen bu uyarıyı vermekte.
  • son güncellemesiyle sikip viran eylemişler. yok antivirüs, yok fener, yok ana ekrana sihirbaz çubuğu ekledim. arkadaşım sen temizleyicisin, başka bir şey istesem onu yüklerim.
  • bir takım işlemleri engelleyerek pil ve ram tasarrufu yapmak için yüklenir ancak o işlemlerin yerini fazlasıyla kendisi alır.

cihazda trojan, virüs falan filan taraması ve uyarısı yapar ancak kendisi başlı başına bir trojan, bir virüstür.

en kısa sürede cihazdan temiz bir şekilde (ayarlar-uygulamalardan clean master'a girip, verileri temizleyip, durmaya zorla dedikten sonra) silinmelidir ve bir daha da yüklenmemelidir.

illa ki bunun yerine temiz ve işe yarar bir uygulama aranıyorsa biz windows kullanıcılarının yakından tanıdığı ccleaner uygulaması kullanılmalıdır.

https://play.google.com/…om.piriform.ccleaner&hl=tr
  • sürekli telefonda kurulu bırakılmaması gereken program. yoksa hem ram harcar hemde şarj . arada bir indirip kurun telefonu temizlesin sonra tekrar silin.
  • son birkaç haftadır telefonumun ramini şişirdiğini ve telefonu bir süre sonra kilitlenip kullanılamaz hale getirdiğini keşfettiğim uygulama. kaldırdım. telefon yağ.. sanırım uygulama yönetiminde android'in kendine güvenmeniz daha mantıklı..

ekleme: telefonun ram'ini bu uygulama değil dolphin browser şişiriyormuş. 500 mb ram kullanıyor mübarek..!
  • sürekli bir temizlik halinde görüntüsü verip bi işe yaramadığından şüphelendiğim uygulama.
  • gün aşırı 500 küsür mb gereksiz dosya temizlediğini düşünür "ulan ne faydalı programmış be!" derdim. ancak bir kaç gündür inat ettim ve gereksiz dosyaları hergün silmeyip, biriktirmeye başladım. bir önceki gün 736 mb gereksiz dosya tespit etti, temizlemedim. bir kaç gün gecmesinin ardından terar tarattım ve 417 mb gereksiz dosya var diyor. yani hiç de öyle gb'larca dosya temizlemiyormuş meğerse. derin şüphelerdeyim kendisiyle alakalı olarak. çözen, bilen varsa beri gelsin.
  • yüklediğim an 8 gb'lık hafızamdan bir anda 17 gb silerek telefonumun yağ gibi kaymasını sağlayan program..

yapmayın beyler, inanmayın bu işlere...

ayrıca şişen rami sildiği, rahatlattığı söylenen programlara'da itibar etmeyin... bunların alayı mastürbasyon....