şükela:  tümü | bugün
 • bu adamlar profesyonelce ceset temizlerler genelde.. çağırırsınız cleaner'ı, gelir, cinayet mahalini temizler, iz bırakmaz ve sonra aynı cool havasıyla gider.. ama cleanerın tek olayı ceset temizlemek değildir. konusunun uzmanı bir cleaner, şıçtığınız veya sadece temizlenmesi gereken herhangi bir işin artıklarını temizler, yani başınızdaki belayı temizler bir anlamda. o yüzden filmlerde de çok saygı görür, çok karizma yapar bu karakter.. seinfeld'de de işlenmiş bir konudur aynı zamanda.. elaine ve arkadaşı dükkanda sattıkları muffin üstlerinin artan alt kısımlarından kurtulmanın her yolunu deneyip başarılı olamayınca newman,cleaner olarak gelir ve olaya el koyar.
 • izlediğim en vefasız, adaletsiz film. pehh.

  --- feci spoiler ---

  şimdi efenim adamımız polis samuel'in karısı öldürülüyor geçmişte, partneri ve kankası ed ile birlikte karısını öldüren elemanı hapiste şişletiyorlar. ve samuel ed'den habersiz, emniyet amirliğinin başındaki üç kağıtçı amiri için pis bi iş yapıp karşılığında katilin soruşturmasını kapattırıyor.
  aradan hayli zaman geçiyor. karısının tek hatırası olan kızını korumak için samuel polislikten ve tüm o hayatından uzaklaşıp cleanerlık yapıyor. ama bir cinayetin içinde buluyor kendini. ölen adam amirin kime rüşvet verdiğinin, kimlere pis iş yaptırdığının listesinin olduğu bir deftere sahip. bu listede de samuelin de ismi var. ilk başta cinayet üç kağıtçı amirin pisliklerinin ortaya çıkma ihtimaline karşı işlenmiş gözükse de sonradan anlıyoruz ki kanka ed ölen adamın karısıyla berabermiş ve aşk sebepli o işlemiş cinayeti.

  bizim vefasız samuel ed'i ihbar ediyor, ve sonunda da ölmesine sebep oluyor.bu arada ed de bu son aşk cinayeti dışında hiç bir yolsuzluğa vs bulaşmamış bir polis. insan izlerken diyor ki "hımm samuel doğru yolu buldu şimdi defteri ve eski yaptığını da açıklayacak heralde. yok. defter yok ediliyor. ed öldürüldüğüyle kalıyor. alçak samuel kendisine gelince sırları saklarken kankasını gönderiyo öteki dünyaya. ulan kekelikte, kankalıkta, ortaklıkta var mı böyle hainlik. pis herif.

  --- spoiler ---

  son söz: vakit kaybı.
 • oyuncular iyi olmasına karşın, ağır ilerleyen; katil, polis ve cinayet üçlemesini içeren film.
 • her zamanki samuel jackson donuk oyunculuğu ve eva mendes rezaleti. ed harris olmasa filmin sonunu getiremezdim açıkçası. yangında ilk kurtarılmayacak filmlerden.
 • 88 dakikalık, 2007 yapımı film.

  6 / 10.

  gişe filmleri ile meşhur finlandiyalı yönetmen renny harlin sunumundaki cleaner 25.000.000 dolares bütçeyi oyunculara "yatırmış" görünüyor ki filmin en güçlü tarafı son derece ilgi çekici kadrosu: samuel l. jackson, ed harris, luis guzman, robert forster ve meraklısına eva mendes!

  film "kargo parasını" çıkarmış mı bilinmez ama zayıf senaryo ve diyaloglarına rağmen bir şekilde kendini izletiyor. tabi bunda bahsettiğimiz gibi oyuncu kadrosunun etkisi büyük.

  maksadınız mesai sonrası kısa ve kafa yormayan, bol tanıdık isimli bir film izlemek ise pişman etmeyecek bir seçenek olabilir. - belki.

  her eve imdb