şükela:  tümü | bugün
  • akne ve akne lekeleri, geniş gözenkeler, kullanılan onlarca medikal ve dermakozmetik ürünlerden sonra ne yapacağımı bilmez haldeyken biri önerdi. ne olduğunu henüz tam bilmiyorum. kullanan vardır diye buraya yazmaya karar verdim. bunla lgili bir başlık bulamadım, varsa bile.

iddia edilene göre, cildin alt tabakalarında mikroskobik delikler açarak hasar oluşturmak suretiyle cildin kendini yenilemesini ve kolajen üretimini artırması yoluyla başarıya ulaşmayı amaçlıyor. daha çok yüz gerdirme amacı ile kullanılsa da bir çok faydası olduğundan söz ediliyor. fractional q-switched 1064 nm lazer enerjisi kullanılarak ince çizgiler, kırışıklar, sarkmalar, cilt tonunu düzeltme, akne ve akne lekelerini hedef alıyor, ve tüm bunları yaparken cildi sıkılaştırarak gerdirme yapıyor ki söylediğim gibi asıl yüz gerdirme amaçlı kullanılıyor bir çok merkezde.

dermaroller mantığıyla çalışıyor bir bakıma ama farkı dermaroller cilt yüzeyinde travma yaratırken clearlift alt tabakada travma yaratıyor (cildin 3mm kadar altına inebiliyormuş). bu sebeple de cilt yüzeyinde herhangi bir soyulam kızarma vs olmuyor. hiçbir uygulama yapılmamış gibi yani. bu yüzden de lunchtime procedure diyorlar buna, yaptırıp işe geri dönebilirsiniz yani. ayrıca uygulamanın acısız olduğu iddia ediliyor.

ancak hastasına göre 3-6 seans öneriliyor genelde optimal sonuç istiyorsanız. ama cildinizi bu şekilde korumak için 1 yıl gibi bir süre sonra tekrarlamanız öneriliyor.

türkiye'de de yapanlar var. bu da dr mustafa karataş'ın ilgili yazısı. buyrun

edit: imla. daha fazla bilgi edindikçe ekleme-düzeltme de yapacağım.