şükela:  tümü | bugün
 • ingiliz besteci, ses sanatçısı ve ses tasarımcısı. bir çok türden beslenerek yarattığı kendine özgü ve çağdaş müziği, minimal bir çizgide post-klasik ve post-rock olarak adlandırılabilir.
  müzisyen bir çevrede büyüdü. genç yaşta piyano eğitimi aldı. eserleri için ilham kaynağı genellikle çocukluk ve kişisel deneyimleridir.
  video sanatçılarıyla ve profesyonel video şirketleri ile çalışmalar yapmıştır.
  ayrıca boosey & hawkes gibi müzik şirketleri için düzenleme ve biçimlendirme yapmıştır. düzenleme yaptığı besteciler arasında michael nyman, karl jenkins gibi isimler de vardır.
  albümleri:

  snow tales (2010)
  through the annular (2010)
  holly lane (2010)
  a letter (2011)
  home again live sessions (2011)
  lifenotes(2011)
  rest (2013)

  albümlerini bandcamp sayfalarından satın alıp indirebilirsiniz. (snow tales internet albümü bedelsiz indirilebiliyor.)

  tam bir kış şarkısı olup kar ve soğuğu anlatan snow tales şarkısını dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
 • şu adamı duyduğum andan beri dinlemeden edemediğim bir üç gün geçirdim ve bu lanet olası herifin müziği aşırı sinematik, birden ruh halim başıma tabanca dayamışım da elim tetikteymiş gibi hissediyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=oho3doj8mng

  https://www.youtube.com/watch?v=pa_xbxy2knu
 • bende bir ruh hali vardır, belirli şarkılarla uyanır bu hal. ne zaman, hangi tür müzikle, hangi sanatçıyla olacağı belli olmaz, şarkının daha 5-10. sn'sinde spontane ortaya çıkar ; böyle böğrümde bir huzurlu-huzursuz arasında gidip gelen rahatsızlık hissederim, kırmızı tuborg ve cigaraya eşlik etmesi gereken loş bir ortamda farklı dünyalara dalmak. hatta pozisyonumuz the wall'dan pink'in sigara sahnesi.

  bu adamın birkaç parçası bende bu hissi uyandırıyor işte, ki bunlar bless those tired eyes ve you're so very far away. çok sade bir müziği var adamın. başlığa girip sadece 2 entry görmem ile hayalkırıklığına uğradım ve bu entry'i sadece sizler de dinleyin diye yazıyorum.