şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir başka puzzle markası.
    harika gemi resimleri ve müze koleksiyonları mevcuttur. bir creation of adam olsun, bir abendmahl olsun bunlar hep güzide puzzlelardır.

kanımca educa ile bu, bütün güzel resimleri almışlardır ve diğer markalara gudik manzara, motosiklet üzerinde genç kız ve sevgilisi vb. ilustrasyonları bırakmışlardır.
  • dost kitabevinde bulabileceğiniz puzzle markası.sıradan puzzlelara göre acayip çeşitleri var,neonlusu,janjanlısı..gerçekten tablo gibiler.fakat neonsuz ve janjansız puzzlelara göre hayli pahalılar.internetteki örnekleri için:
    http://www.puzzledepo.com/default.asp
  • müze serisinde özellikle louvre dan cok güzel puzzlelar var. bundan sonraki favorim educanin "turkish orientalist paintings" serisi. **
  • kalite bakımından educa ile olmasa da ravensburger'la eşdeğer olduğunu söylenebilir rahatlıkla. siyah kutulu museum serisi vardır bu markanın, bütün tanıdık bildik ressamların başyapıtlarını kapmışlardır. bir puzzleını yapma şerefine nail oldum, tadı damağımda kaldı.
  • 1000 parça diye aldığım bir ürününün 999 parça olduğunu kutunun üzerinde hiç bir yere yazmayan bir firmadır ayrıca. şimdi bir parçanın ne önemi var diyeceksiniz. demeyin. önce yapbozun çerçevesini(dış kısmını) yapan biri olarak beni bir hayli uğraştırmıştır. şöyle ki 1000 parça 40x25 şeklinde olurken 999 parça 37x27 düzenindedir. bu yüzden uzun süre bunlar neden 37 oluyo nerde eksik 3 parça diye aramaya inandım fakat bulamadım.
  • guzel puzzle ları olan ancak her parcası her yere gıren bır puzzle markası. arkadasım su kenarları hala bozup yenıden yapıyorum, puzzle bıttı haaaaala yapıyorum.
  • ilk defa bu markaya ait bir puzzle yapıyorum. şu ana dek hep educa puzzle yapmıştım ki bildiğim 4 çeşit puzzle parçası var, uzunlar, kısalar*, kız ve erkek diye ayırdığım birbirini tamamlayan çiftler.
    allahım bu kadar çeşitli parçayı ilk defa burada gördüm, 3 kulaklılar, 4 kulaklılar, hiç kulaksız olanlar, aradaki kombinasyonlar... dolayısıyla yerleştirilen parçalara bakıp şekil itibari ile buraya şu cins gelir diyemiyorum, paso herşeyi deniyorum o yüzden, ilginç bir deneyim oluyor.
  • ilk defa 1 puzzleını yaptım ve bir parçası eksik. kutusunda da parça desteği yazmıyor. tercih edilmemesi gereken markadır.
  • güzel puzzleları olan bir marka. educa kadar iyi değil tabi ki, ama museum serisi ricordi arte'den falan kat kat iyidir.
  • ilk puzzle denemem olarak 2000 parçalısından başladığım, ama her parçası her yere uyduğundan beni deli eden puzzle markası. sadece mavi olan gökyüzü kısmını bitirebildim iki ayda. resimsiz puzzle'ları yapmaktan farkı yoktu. çok değişti, çok gelişti düşünce yapım, kişiliğim bunu yaparken. bol bol kendimi dinleme fırsatı buldum. dinlediğim o anlarda kendime küfrediyordum zaten genelde. ama bitirdim bu akşam itibariyle. gerisi baya renkli, desenli. kolay biter diye düşünüyorum. çözdüm işi bence. artık o kadar uğraşmaya çözemediysem zaten önce yapar sonra evin önünde yakarım puzzle'ı.

almayın. alırsanız da birbirinden ayırt edilebilir renkler, şekiller içeriyorsa alın, büyük alanda aynı renkli kısmı olanlarından almayın.