şükela:  tümü | bugün
 • nasa'nın ames araştırma merkezi'ndeki araştırmacılara yardımcı olmak için gönüllülerden yardım aldığı sitesi. gönüllü yardımcı kullanmanın yararını ölçmek için başlatılan pilot projeye katılanlar, 1970’li ve 1980’li yıllarda mars yörüngesine gönderilen viking uzay araçlarının sağladığı görüntüleri tarayarak üzerlerindeki kraterleri tespit edip, yenilik ve eskilik derecelerine göre sınıflandırıyorlar. bu yardım, nasa araştırmacılarını normalde aylar süren tarama zahmetinden kurtarıyor.

  projeye http://clickworkers.arc.nasa.gov/top adresinden katılmak mümkün.
 • sanal iş fırsatı,

  avrupada milyonlarca üye barındıran bir iş formatı. uygulama çok basit. yani bir nevi oturduğun yerden para kazan sistemi. tabi boş boş oturmuyorsun, yapabileceğin birçok ayrı iş kolu var.
  anket doldurabilirsiniz,
  çeviri yapabilirsiniz,
  resim ve konu başlıklarını gruplayabilirsiniz,
  vb. bir kaç farklı konuda dünya çapında online çalışan bir iş kolu.

  kazancınız dolar ve euro bazında olduğu için bizim gibi ülkelerde iyi paralar kazanılabilirsiniz. eğer dil biliyorsanız kazancınız daha da artar.
  şu anda en kalifiye işlerdeki maaşlar 650-750 euro arasında değişiyor. mikro işler de ise (testler vb.) 450 euroya kadar kazanabilirsiniz. 450 euro günümüzde 2000tl den fazla bir meblaya denk geldiğinden aslında gayet tatminkar görünüyor.

  buradan üye olabilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap