şükela:  tümü | bugün
 • klindamisin içeren jel formunda bir antibiyotik. akne tedavisinde topikal olarak kullanılır.
 • sivilce problemi için gittiğim hastanede doktorun bana kullanmam için verdiği jeldir. bu jeli kesin sonuç almak için 2 ay kullanmak gerekir. kullanılmaya başlandıktan sonra 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. günde 1 defa ılık suyla yıkanmış yüze uygulanır. yüzde ufak çapta yanma yapar. saçlarla ve renkli giysilerle teması halinde bunları beyazlatabilir. kullanmaya başladığım günden itibaren geçen 13 gün neticesinde yüzümdeki mevcut sivilceleri kurutmuştur. siyah noktalara ise henüz çare olamamıştır.
 • çok başarılı bir prospektüse sahip bir ilaç. kullanım, yan etkiler, saklama koşulları gayet anlaşılır ve kullanım dostu. demek ki prospektüsün illa dua gibi olması gerekmiyormuş.
 • bu yaştan sonra çıkardığım sivilceler için doktorumun verdiği jel. her gece yatmadan önce sürüyorsunuz,sabah da ılık suyla yıkıyorsunuz. kıyafetlerinizi ve nevresimi ağartabilir diye uyarmıştı doktor. nevresime birşey olmadı da gri olan tişörtüm boydan boya nasıl pembe kesildi hala onu aklım almıyor. ilaca dönersek evet iyi bir ilaç kurutuyor sivilceleri ama asıl sorun izleriyse maalesef onlara bir dermanını göremedim...
 • sivilceleri bir ayda tamamen yok edebilecek derecede kuvvetli bir jel ilaçtır.

  ama artık satılmamakta. iyi ki diyorum miladını doldurmadan kullanmışım. yoksa çok ağıt yakardım eminim bu akneler yüzünden.
 • satılmamakta artık diye yazılmışsa da daha geçen hafta doktorumun verdiği ve benim de eczaneden aldığım jel krem. gayet de satılıyor.

  * sonuç da yazayım yıllar sonra ekleme olsun. bende işe yaramadı yüzümü kaşındırıp kurutmaktan başka. bu nedenle de zaten doktorum roaccutane tedavisine başladı. onun sonucu mu? mükemmel
 • hiç bir işime yaramayan jelimsi akne kremi. kesinlikle para tuzağı olduğu kanaatindeyim.
 • siyah noktalar ve sivilceler için kullanılan, gece kremi diye bilinen jel.

  yatmadan önce sivilceli bölge tercihen sebamed veya kükürtlü bir sabunla temizlendikten sonra uygulanmalı. cildi kurutsa da sabah ilacı temizledikten sonra hafif bir nemlendirici kullanıldığı sürece sorun olmaz. gittiğim dermatolog yaz mevsiminde sivilceler için hap veremiyoruz gibi bir cümle kurdu, eğer clindoxyl bende işe yarıyorsa 5-6 yıl kadar düzenli kullanabileceğimi söyledi.
  aşırı bir sivilce problemim olmadı hiç, ergenlikte bile pasparlak bir suratım vardı. alışkın olmayan insan bir- iki tanesinden bile çok rahatsız oluyormuş*.

  tabi bir de kullanılan makyaj malzemesinin de etkisi var.
  kadınlara söylüyorum, makyaj malzemelerinin ömrü en fazla 6 aymış, daha uzun süre kullanmak siyah nokta sebebi. clindoxyl'i de 3 aydır kullanıyorum, siyah noktalar geçiyor, sivilceler geçse de yeniden çıkabiliyor ama sabırlı olmak gerek.
 • bugun kullanmaya basladigim bebek. yaratacagi kizarikliklar icin de hipokort merhem çakıyoruz, biseycigimiz kalmiyor.
 • arkadaşımın yüzündeki pırıltı ve pürüssüzlüğü kıskanmam üzerine ismini öğrenip 26 tlye aldığım jel. silvilce mi çocukta çıkmış, çocuk mu sivilcede belli değilken bu ilacı kullanmış ve wooohoo. sonuc mükemmel