• tam iki aydır yüzümdeki sivilceler için kullandığım jeldir ve bu sizleri bilgilendirmek üzere yazdığım ikinci entry'dir. azelderm kremle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen clindoxyl beklediğimden daha iyi çıktı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım. yatmadan hemen önce bir gece clindoxyl, bir gece azelderm (biraz kaşındırıyor) sürüyorum. şu an yüzümde neredeyse hiç sivilce kalmadı ki yukarıdaki entry'mde 13 yaşından beri kurtulamadığım sivilcelerim ve lekelerim olduğunu söylemiştim. ayrıca güneş lekelerim olduğu için yine aynı cildiyeci solante acnes (kırmızı kutu) güneş kremi de vermişti. hepsini düzenli bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ışıl ışıl oldu. doğrudan satış reklamı yapmış gibi oldum ama şu an çok iyi ve huzurluyum. artık aynaya baktığımda yüzüm gülüyor.

not: sivilcelerin geçtiğini görenler ne kullandığımı soruyor. ilaçları söylediğimde ise, "aaa ben de alayım" şeklinde tepki veriyorlar. ben yine de doktora görünmeden kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. "bu iki ilaç fayda sağlar mı" diye sorup doktorun fikrini almayı ihmal etmeyin. hürmetler herkese.
  • daha önceden doktor vermişti bundan devam etmedim çok öyle kaldı gitti. bunaralar nedenini bilmediğim şekilde yüzümde sivilceler bi arttı ki sormayın. yaş gelmiş 26 ya ama sanki ergenliğe yeni girmiş eleman yüzü gibi fena sivilce çıkmaya başladı.

sonra baktım dolabımda son kullanma tarihi geçen bunu görünce gittim eczaneden aldım, 26 liraya. şu an bi hafta falan oldu sanki ufaktan azalma var gibi ama psikolojik de olabilir. ilerleme olursa güncellerim entry i.

bi de sivilcelerim çok belli olmasın diye sakalları uzattım biraz. sakalların altında genelde sivilcelerde, sürüyorum sakalaın üstünden ama faydası olur mu çok bilemedim? yoksa sakalı kesip mi sürmek lazım?
  • itinayla yastık kılıflarımı bölgesel beyazlatan ilaç. kuru haliyle üstelik.
  • doktora ve bilhassa hastaneye gitmemeyi kendine görev edinmiş bir birey olarak aşırı sıcak(güneydoğu anadolu) şantiye(toz lazımsa çuvalla dökeyim)görevimden kaynaklıdırki alnımda akneden yer kalmadı. yani yer kalmadı derken yenileri için yer kalmadı, üst üste çıktılar-birbirlerini ezdiler. alnımda bu kaos ortamı ile her aynaya baktığımda onları görmekten artık sıkıldım ve cildiyecinin yolunu tuttum. ne var ki; aklımı sikeyim iyiki gitmişim. bu mucizevi sihirli ilacı bana yazdı. arkadaşlar inanılmaz bir değişiklik oldu ki, günde en az 3 kere yüzünü mutlaka yıkayan birisi iken geçiremediğim bu akneler 5 gün içinde söndüler şuan 13. gündeyim izleri bile kalmadı diyebilirim. cildimin rengi açıldı. gerçektende yüzüme bir güzellik geldi. tavsiye ediyorum.
  • bugün itibariyle 30 tl.vererek aldığım kremdir. sonuçlarını bilahare belirteceğim :)
  • henüz kullanalı 1 hafta oldu ve yüzümde sivilceler çıkartıp çok feci kuruttu. şu an burnumun ucunda hafif bir ağrı var ve umarım sabah kalktığımda orada bir sivilce olmaz*. doktor yanına bir de tetradox verdi. yazılanları okuduktan sonra biraz çekinerek kullandım ama ne bir mide bulantısı ne bir mide yanması oldu. ilaçlar pek işe yariycak gibi durmuyor umarım yanılıyorumdur şu sivilcelerime bi çözüm olurlar.

not1: 1 buçuk haftada yüzümdeki sivilcelerde azalma gösteren ama bazı bölgelerde minik de olsa sivilce çıkartan yüz kremi. bu krem bir harika dostum!! koli koli alıp yedeklemeyi düşünüyorum. cilt lekelerine bir etkisi var mı bilmiyorum umarım bunlara da bir etkisi vardır. kremin tek olumsuz yanı yüzümü çok fazla kurutması onun dışında gördüğüm en etkili sivilce ilacı. isotreksin sivex falan faso fiso. dermatoloğunuzun bunları yazmasına izin vermeyin. burnunuzun ortasında kocaman sivilce çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor.
  • kadrolu sivilce kremim..
    27 lira vererek aldigim kurtarici bir sivilce kremi.artik ben bu konuda tez yazabilirim cilt bakimi,sivilcelerle bas etme yollari?envai cesit maskeler,nemlendiriciler..yetti artik.belirli bir yastan sonra hic cekilmiyor.benim sivilcelerim strese bagli olarak cikiyor.bir donem hicbir sey yokken bir donem artabiliyor.dağinik yerleşimi benimsemis olan sivilcelerim alin bolgesi haric cenede bir iki yanaklarda bir iki cikmaya basladigini gorduğumden itibaren hemen gider eczaneye bu kremi alirim.acildiktan sonra iki ay kullanim ömru vardir.kullandigim en iyi kimyasal ilactir (digerleri dogal yöntemler kil maskesi,limon vs)surdugum andan itibaren hemen kuculuyor ikinci gecenin sabahi ise kaybolmus oluyorlar.olsun buna da şükür en sadik dostlarimi yolluyorum böylece.
  • geçen yıl pek düzenli olmasa da kullandığım sivilce kremi. bu yıl tekrar başlayacaktım ama 7-8 aydır üretilmiyormuş o yüzden etken maddesi aynı olan clinoper isimli jele geçiş yaptım. hadi bakalım.
  • vega'nın bir şarkısı vardı hani iz bırakanlar unutulmaz diye. işte size iz bırakanları maksimum 2 günde unutturan jel! tabi sivilceden bahsediyorum ben.* yüzümde çıkan en ufak sivilceyi bile rahat bırakmayan bana resmen geç bunları anam babam geç bunları diyen, kullandığım en etkili sivilce jeli.
  • sivilce problemi için gittiğim cildiye doktorunun yazdığı ve kullandıktan sonra sivilceleri az da olsa kurutan, izlerini de hiç kullanmamış olduğum zamanlara görece nispeten azaltan beyaz renkli klindamisin fosfat ve benzoil peroksit içeren jeldir.
    buraya kadar her şey iyi güzel ancak, aynı zamanda yanağımda sivilce bölgesindeki kontakt dermatit ile kendini gösteren bir tahriş ve alerji durumu yaşamama sebep olan jeldir kendisi aynı zamanda.
    kontakt dermatit ise kendini kaşınma, kızarma ve kabarma ile gösterir ve çaresi de kortizondur. bu sebeple çok uzun süreli clindoxyl kullanan arkadaşları hayretle okuyup saygıyla selamladım. ne deri varmış...
    kontakt dermatit sonrası 2 hafta kullanmamam gerekti, bu süre zarfında kortizonlu merhem kullandım. yüzümde yanık benzeri şey 2-3 günde zor geçti. 2 hafta sonra tekrar denediğimde sabah yine yanağımı yanmış halde buldum.
    benim için clindoxyl sayfası kapanmıştır. dikkatli kullanmanız önerilir.

prospektüsle ilgili bilgi görmek isteyenler aşağısı ile ilgilenebilirler.

clindoxyl prospektüs
hesabın var mı? giriş yap