şükela:  tümü | bugün
  • bu sıralar pek çok kişiden şu sözleri duyuyorum bu marka ile ilgili olarak

"ayy clinik de çocuk markası"
    "ben xxx, yyy*, kullanıyorum, clinik kullanmam"
    vs. vs.

ancak, şimdiye kadarki kozmetik deneyimlerimi buraya aktaracak olursam,
    fiyat performans dengesi en iyi olan marka sanırım clinique'dir.

bundan daha iyi ürünleri olan markalar var mı?
    evet var,
    la praire, dermalogica, darphin, ddf filan var
    ama fiyatları clinique'nin 3-5-6 katı civarında...
    daha ucuzları da var elbet,
    ama bazıları işe yaramıyor,
    bazılarının ne idüğü belirsiz.

sivilceleriniz mi var?
    dermalogica almaya paranız yetmedi,
    clinique alırsınız ve gayet iyi sonuçlara ulaşırsınız.
    toniği, biotherm'in bir çok toniğinden daha iyi sonuç verir.
    temizleme ürünleri, muadillerinin yarı fiyatı kadardır
    kalite olarak ise, muadillerinin sadece bir çentik aşağısındadır.
    alerji yapmaz.

kozmetik alanında da oldukça iyidir.
    misal pudra,
    channel pudra kullanıyorsunuz,
    tamam oldukça güzel ama sürdüğünüz anda yüzünün 54. estetiğini geçirmiş teyze suratı gibi geriliyor mu?
    clinique kullanırsınız, gerilme vs olmaz.
    i.d. bare minerals çok mu iyi? evet, çok iyi,
    guerlain'in pudraları çok mu iyi? evet süper.
    ama clinique'nin pudraları bunların yarı fiyatıdır genellikle.
    diğerlerinin yarı fiyatı olduğu için kalitesiz olmak gibi bir kusuru da yoktur.
    alerji yapmaz, akne oluşturmaz.
    suratta dalga dalga durmaz.
    rimelleri, allıkları, kapatıcıları.

iyidir evet.

ailenizin kozmetik manyağı kahvegibi sundu.
    esen kalın!
  • strawberrynet com'dan 45 ytl'ye 125 ml lik nemlendiricisini aldığım marka.
  • nemlendiricisi ergenligimden bu yana ilk kez sivilce cıkarmama neden olmuş marka
  • az ve öz kullanıldığı için verilen parayı zamana yayılı olarak hakeden kozmetik markası. özellikle de kapatıcıları ve allıkları cildin nefes almasına engel olmadıkları için takdir ve tavsiye edilir.
  • gözaltı kapatıcısı başarılıdır, rimelini tek geçerim, allığı on numara, fondoteni ciltte kalıp gibi durmaz, doğal görünümlü ve kremsidir, rujları dudakları fazlasıyla nemlendirir. fayda/maliyet analizi yapmak gerekirse, kozmetikleri cebinizden çıkan paraya kesinlikle değer.
    clinique happy isimli güzide parfümüne ise söyleyecek söz bulamıyorum.
  • nemleniricisi dramaticaly different'ı didi diye kısaltılan marka.
  • ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyen kozmetik markalarından biri. clinique'den çok daha iyi markalar olmasına rağmen ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyerek takdirimi kazanmıştır. kendimizi süsleyip püsleyeceğiz diye aynı gezegeni paylaştığımız canlılara boşu boşuna acı çektirmeye gerek yok sonuçta...

edit: unsupported method exception'a teşekkürler...
  • cildimin içine eden markadır. bir haftadır liquid facial soap ürününü kullanıyorum, sorunsuz cildimi sivilceden harita haline getirdi. beni tekrar ergenlik yıllarıma döndürdükleri için ne kadar teşekkür etsem azdır.
  • ürünleri parfümsüz olabilir ancak kesinlikle kokusuz değildir. nitekim tonikleri pek fena kokmaktadır zannımca. yine de güzel bir markamızdır. allıkları pek şahaneymiş, yeni farkına vardım.
  • abuk subuk kadin dergileri unlu kadinlara sorar ya makyaj cantanizin vazgecilmezleri nelerdir diye. benim makyaj cantam yok yanimda tasidigim, ama sayet olsaydi clinique sivilce ilaci 1. sirada olurdu.

hemen her ay suratimda 1-2 adet cikan, daha dokunurken canimi olesiye yakan kocaman sivilcelerle yasayabilme sebebim. surerken cok yakiyor, ancak ardindan o suratta mimik birakmayan agriyi yok ediyor.