şükela:  tümü | bugün
  • hala ölmemiş diyenler olmuş. adamın 85 yaşında yönettiği film oscar'a aday oluyor, ki ölüsü mezardan kalkıp hakkın rahmetiyle trol sikebilir.
  • bir filminde uzun bir çatismanin ardindan, yerde yatan ve çifteye elini uzatmis olan bir serserinin
    kafasina silahini dayayip;
    "kaç kursunum kaldi diye soruyorsun degil mi?isin dogrusu bende bilmiyorum.ama kafana dayadigim silah bir 44 lük magnumdur ve yeryüzünde ki en güçlü
    tabancadir, bu durumda kendine sunu sormani tavsiye ederim, ne kadar sansliyim?"
    diyerek dirty harry tiplemesini dimagimiza kaziyan, ve o sene kapanmakta olan magnum firmasinin siparis yetistirememesini saglayan.
    karizma membagi biri.
    tarantinoya da ilham kaynagi olmustur kendileri.
  • sürekli ölürse mölürse diye yazanlar var. ölürse sikerim belasını bu sözlüğün.
  • "kötü"den* sonra "çirkin"i * de son yolculuğuna uğurlamıştır. altınlar gerçekten kendisine kaldı.
  • doksan yaşına geldi hala yakışıklı pezevenk, bir sean connery, iki bu. ama benim peder basar ikisine de, o ayrı.
  • ironik bir şekilde isminin anagramı "old west action" olan western oyuncusu/yönetmeni.
  • sinema ödüllerinin adayın ideolojisine göre verildiğini sanan vatandaşları gene sevindirmiş. düşünmek istemedikleri bir nokta var: ideolojiye göre ödül vermek ya da vermemek faşizm değilse nedir? sana yapılsa nasıl olur? eleştirirken düşünmeniz dileğiyle.
  • blondie karakteriyle the good the bad and the ugly filminden

you see, in this world there's two kinds of people, my friend: those with loaded guns and those who dig. you dig.

radyo eksen'de sıklıkla parça aralarında çıkar bu alıntı, enfestir
  • bende "sigara içen erkek karizmatik olur" travmasını yaşatan aktör.

resimli bi sözlüğüm olsa, "erkek" kavramının karşına bu adamın fotoğrafını koyardım. hiç düşünmeden.
    ayrıca bu dünyanın en naif, en güzel yaşlanan adamıdır.

eğer gerçekten cennette bana 40 adet nuri vereceklerse, 40ının da clint eastwood olmasını isticem. evet yapıcam bunu.
  • sean connery'den sonra, onun yerini alamayacağını söyleyip bond rolünü reddeden aktördür.

bir başka reddettiği rol sayesinde christopher reeve superman olmuştur. "tayt giyip uçmak tarzım değil, gerçekçi roller lazım bana, bu rol bana göre değil, başka birine göre", demiştir.