şükela:  tümü | bugün soru sor
 • interneti daha güvenli ve daha kolay kullanılabilir kıldığını iddia eden tarayıcı ile piyasada olan mozilla ve hubert burda media ortaklığında kurulmuş alman teknoloji şirketi.

  tarayıcısının hızlı arama özelliği ve izleme engelleme konusunda iddialı olduğu belirten firma ve bunu açık kaynaklı yazılımları ile test etme imkanı vermekte. kişisel verilerin paylaşılmadan internette güvenli gezinme yapılması ve arama sorgularının arama motorları ile paylaşılmadığı iddiası önemli bir husus.

  15.02.2017 itibarıyla ghostery uygulamasını da satın almış olup, internet gezinimlerinin izlenmesi konusunda kendisini bir aşama daha ileriye taşıdığı görülmektedir.

  websitesi: https://cliqz.com/en

  masaüstü bilgisayarlar için tarayıcı adresi: https://cliqz.com/en/desktop
 • guvenlik ve gizlilige onem veren bir browser. ghostery guncellemesi sirasinda onlarin sitesindeki tavsiye uzerine denemeye basladim.
  gorunusu hayli guzel ve kullanisli duruyor.
  mobil cihazlar ve masaustu cihazlar icin surumleri mevcut.
  https://cliqz.com/en/
 • google chrome'un bu aralar sacmalamasindan sonra yavastan denediğim cliqz gmbh tarafından geliştirilen ve gizlilik odaklı open source internet tarayicisi. su anlik mozilla ve chrome karisimi gibi bir arayüzü var, 2016 ağustos'unda mozilla buraya yatırım yapmıştı.

  su an gayet hızlı, kullanımını rahat ve görünüşünü hoş buluyorum.