şükela:  tümü | bugün
  • sanırım faturaları online ödenemeyen kurum. "elektriğin kesilmesin istiyorsan, fatura tutarı haricinde yetkili ödeme merkezine 1,25 tl ödemen şart" demeye getiriyorlar herhalde. zira ben fatura tutarını bunların beyazıt'taki merkezinde yatırsam, hizmeti bedava almış görünürüm ama yol parası götüme girer.

neyse kardeşim, umarım istanbul avrupa yakasında oturanlar olarak bir gün elektrik faturamızı internet bankacılığı aracılığıyla yatırabiliriz.

http://www.clkbogazici.com/

edit: fatura üzerinde herhangi bir bilgi yazmıyordu, ondan bu konuya değindim. albaraka'dan yatırılabiliyormuş. uyarı için teşekkürler.
  • elektrik faturasını bu ay %13 daha fazla yollamış şirket.

böyle bir fark olunca doğal olarak inceledim. elektrik kullanımından bağımsız olarak saptadığım şunlar:

3 tarifeli sayaç olmasına rağmen bu arkadaşlar siz başvurmadıkça hepsini tek fiyat üzerinden hesaplıyor. bu ay gece, puant, gündüz olarak ayrı ayrı hesaplansaydı faturamız %77.26 oranında gelmiş olacaktı.

tek tarifede de belirli bir sabit fiyatları yok sanırım bu arkadaşların. her ay çeşitli kalemlerde inen-artan fiyatlar var. fatura 135 liradan fazla olmadığı için kurtuluş da yok. gece kullanımınız nispeten çok; puant ise nispeten azsa düşünmeyin üç zamanlı faturalandırmaya geçin.

nasıl bir fiyat farkı olacağını görmek istiyorsanız epdk aracılığıyla tek zamanlı ve üç zamanlı olarak faturanızı hesaplayın. aradaki farkı görüp başvurunuzu yapın.

not: hesaplarken kullanımlarınızı hesaplamak için son endeksten ilk endeksi çıkarın gerekli yerlere girin.
  • bugün itibariyle otomatik ödemede olup da bankanın atladığı fatura yüzünden, sırf o açma-kapama parası 20 lirayı alabilmek için elektriğimizi kesen soyguncu, yağmacı zihniyetle çalışan şirket. neyse ki apartman görevlimize açtırdım da, en azından, gelir herhalde diye akşama kadar beklemedim mal gibi. burası türkiye, kim kime geçirirse, herkes tuttuğunu ülkesi. hayırlı olsun. geçmiş olsun.
  • bu bölgede elektrik sıkıntısı günlük hayatın bir parçası. bu kurum sadece fatura kesmekle meşgul olduğu için trafo bakımları ve yeterli yatırımlar yapılmıyor. ışin içinde biri olarak özelleştirmeden kurum satın alan kurumların denetlenmediği, maliyetleri azaltmak için kadroları dağıttıklrını rahatlıkla söyleyebilirim. tabi cengiz kolin ve limak'tan başka türlüsü beklenemezdi.
  • resmi soyguncu.

her ay itinayla domalıyoruz kendisine.
  • neredeyse her pazar güne elektriksiz başlamama neden olan firma. arıza için arıyorsun cevaplar hep aynı; bakım çalışması yapılıyor.
  • online fatura ödeme imkanı veriyoruz diye gazetelere haber yapıp yalan söyleyen organizasyonsuz şirkettir. ahanda kanıtı

https://online.clkbogazici.com.tr/…uratahsilat.aspx
  • cengiz limal kolin uclusunun oldugu yerde basari beklemenin buyuk hata oldugunun ispatidir.

kesilen her elektrik faturasinda uzun boylu bi abiye komisyon gitmiyorsa serefsizim.
  • bu yıl anlamsız bir şekilde istanbul'da yaşayan vatandaşlara %20 zam yapan firmadır.

(bkz: allahınızdan bulun ne diyim)