• hayatımda bu kadar ahlaksız bir şirket görmedim. bir faturayı unutmak ya da herhangi bir sebeple ödemezseniz 10 gün sonra cart diye elektrik kesen mafya şirketi. ulan bunun bir prosedürü yok mu? ne bileyim, en az 2 fatura beklemek, ödenmemiş faturanın faizini bir dahaki faturaya yansıtmak falan gibi.
    ulan kışın ortasında gelip cart diye elektrik kesmek nedir mafya bozuntuları. evde bebeği olan, hastası olan var! sen elektriği kesersen kombi çalışmıyor, ev buz gibi oluyor. ya da bazı hastalar evde elektrikle çalışan aletlere bağlı olarak tedavi görüyor hatta hayatta kalıyor. korsan gibi sessizce gelip elektrik kesmek nasıl bir insafsızlık, terbiyesizliktir. faturayı ödeyince 2 iş günü içinde açıyorlarmış. öyle bir şey de yok. sadece elektrik kesen elemanları var. elektriği tekrar bağlayan eleman yok.

bak buraya yazıyorum. o elektriği kesen elemanınız artık benim için masum bir çalışan değil. mafyatik şirketinizin tetikçisi. karşıma çıkarsa hastanelik oluşunun sorumlusu ben değilim. nasıl elektrik faturasını ödemeden evde çocuk, hasta, yaşlı var mı diye düşünmeden vicdansızca elektriği cart diye kesiyorsa ben de kendisine karşı vicdani bir sorumluluk taşımıyorum. şimdiden geçmiş olsun.
  • kafasına göre elektrik sayacını mühürleyen çalışanlara sahip firmadır. o nasıl oluyor lan? diyeceksiniz şimdi. kayıtlı hiçbir borcu bulunmayan, son günü gecikmiş ödenmemiş tek faturası dahi bulunmayan abonenin sayacını hiçbir bildirimde bulunmadan ve sebep göstermeden mühürledi bu adamlar. şaka gibi lan ahahaha. ulan sinirden gülüyorum ahahaha.

- alo iyi günler.
    + merhabalar ben x size nasıl yardımcı olabilirim?
    - efendim 10 eylül 2018 sabah 9 saatlerinde şu nolu abonenin elektrik sayacı mühürlenmiştir. bu konuda bilginiz nedir?
    + gerekli kontrolleri sağlıyoruz efendim.
    -...
    + melih bey, sistemde herhangi bir kesinti, mühür işleminiz bulunmamaktadır. yine aboneye kayıtlı hiçbir borç ve ödenmemiş fatura bulunmamaktadır. burada her şey normal gözüküyor.
    - peki bunu kim mühürledi?
    + bilmiyoruz efendim. (bakkala sorun o yapmış olabilir diyor burda.)
    - o halde en kısa zamanda ekip gönderin yoksa ben bu mührü kesip elektrikçi çağıracağım.
    + hayır melih bey usulsüz kullanımdan ceza yersiniz zart zurt habolo hubalo...

10 defa arkadaşlar ile iletişime geçtim. gerek bedaş gerekse bunlar ile. bedaş diyor biz bakmıyoruz, boğaziçi clk iletişim hattını arıyoruz bizi beklemeye devam edin diyorlar lan.
    neyse 32 saatlik süre boyunca elektriksiz kaldık çünkü malız biz. ciddi ciddi bu adamların gelip elektriği açacaklarını zannettik. en sonunda elektrikçi çağırdık açtırdık. aradan 1 hafta geçti adamlar da hala gelmedi. bir ara aradılar ekibi yönlendirdik diye asjdkdksls. ulan çıldırıyorum yemin ederim şaka gibi. biri birazdan çıkıp abi biz sizin sinirlerinizi ölçme şakası yaptık. size elektrik enerjisi sağlayan tedarikçi firma ile anlaştık elektriğinizi hukuksuz şekilde kestik. sonra dedik acaba adam ne zaman çıldıracak? ama bizi şaşırttınız melih bey çıldırmadınız? tam 32 saat elektriksiz kaldınız sonra gidip kendiniz açtınız biz size durumu açıklayan bir telefon bile açmadık ama siz hala çıldırmadınız! seni adi pislikk al sana 1000 liralık hediye çeki!! kameraya gülümseeee!!
  • anlamsız bir şekilde nikah tazelemek isteyen elektrik perakende satış şirketi.

2016 mart ayından beri oturduğum adreste adıma kayıtlı elektrik su doğalgaz vs faturalarını ödüyorum, bugün ck boğaziçi elektrik perakende satış a.ş. den usulsüz kullanım bildirimi başlığı ile bir fatura gelmiş. aradım dedim arkadaş şaka mısınız? 4 yıl olacak ben burada oturuyorum ve size fatura ödüyorum. adıma fatura gönderiyorsunuz her ay, ben de ödüyorum. neyin usulsüz kullanımı? bizim kayıtlarımızda görünmüyorsunuz diyor. haydaaaaa, giriyorum turkiye.gov.tr adresine, adıma kayıtlı abonelik numarası, ck boğaziçi elektrik müşterisi olduğum, hangi adres olduğu, borcumun olmadığı vs de çıkıyor lakin adam diyor ki elektriğiniz kesilmemesi için 15 gün içinde beşiktaş için beyoğlu işletme müdürlüğüne yani perpa a blok kat 14 e gitmeniz lazım, eeeee diyorum, zorunlu deprem sigortanız, kira kontratınız ve kimlik fotokopinizle sözleşme yapmanız gerekiyor. yahu bana fatura gönderiyorsunuz şaka mısınız diyorum, ama sözleşmeniz yok diyor, lan adıma fatura gönderiyorsun diyorum, ben size yardımcı olmaya çalışıyorum yoksa elektriğiniz kesilecek diyor. benim sizde sözleşmem var, olmadan sizce nasıl elektrik açılmış ve adıma fatura gönderiliyor olabilir diyorum? orasını bilemiyorum diyor. neresini biliyorsun diyorum, beyefendi ben yardımcı olmaya çalışıyorum diyor. ben söyleyeyim sana diyorum, 2018 de anlaşmalı olduğunuz bir elektrik firmasına geçiş yaptık. elektrik faturamın %10 unu digiturk faturamdan düşüyorlardı. buradaki taahhüdüm sona erince ben sizi aradım, ne yapmam gerek diye sordum. bir şey yapmanıza gerek yok otomatik olarak bize döneceksiniz dediniz. hakikaten de öyle oldu ki bunca zamandır adıma fatura gönderiyorsunuz ve ben de ödüyorum. o firma ile çalışırken de siz fatura gönderiyordunuz ama bedel 0 çıkıyordu. kullanım bedelimin yer aldığı fatura bana firmadan geliyordu. beyefendi sözleşmeniz olmadığı için olmaz, yenilemeniz gerekirdi diyor. iyi de adamın gol diyor diyorum. anlamıyor. evsahibiysen tapu fotokopisi ve dask, kiracıysan kira kontratı ve dask belgesi ve elbette kimlik fotokopisi istiyor. kimbilir bunların sonrasında perpa’ya gidince bir de sözleşme bedeli isteyecek yine. allah belanızı vermesin gece gece diyorum kapatıyorum telefonu. gece dedim de, saate bakıyorum sabah olmuş. ortadoğu’da sıradan bir güne uyanmak için yatmaya gidiyorum sabahın 4 ünde.
  • cengiz limal kolin uclusunun oldugu yerde basari beklemenin buyuk hata oldugunun ispatidir.

kesilen her elektrik faturasinda uzun boylu bi abiye komisyon gitmiyorsa serefsizim.
  • 6 aydır evde olmadığım bu süreçte evde sadece düşük devirde bir buzdolabı çalışmasına rağmen her ay en az 65 lira fatura ödedim. bu ay mobil bankacılıktan kontrol etmemle birlikte başımdan aşağı kaynar sular döküldü, 403.20 lira bir fatura çıkarmışlar. kendilerini arayıp itiraz ettiğimde bu bedelin sayacımda 2018 mart-eylül ayları arasında yaşanan bir bozukluğun bu ay sayaç laboratuvara götürülerek tespit edildiği için tarafıma yansıtıldığını bildirdiler. faturanın sadece 80 lirası kullanımmış, ki bu da imkansız bir rakam.

eğer son ödeme tarihi olan 2 gün sonraya kadar faturayı ödemezsem elektriğimi kesmekle tehdit ediyorlar. ancak şikayetimi işleme alıp sayacı yeniden inceleme süreleri 10 gün. bu bedeli faturam kontrol edilmeden neden ödeyeyim, bu resmen tokatçılık değil mi?!

ayrıca ben 2018'in mart-eylül ayları arasında da paşalar gibi faturamı ödüyordum, sayacımda böyle bir hata varsa o an tespit etmiş olmamaları kendi hataları değil mi? vatandaş olarak evde olduğumuzu varsaydıkları şu günlerde geçmiş hesaplarını kurcalayıp kendi cihaz ve personellerinin hatalarını bizlere yansıtma çabalarına soygunculuktan başka verecek ad bulamıyorum. şikayetlerimi cimer, şikayetvar ve tüketici hakları hakem heyetine yazdım. umarım bu on numara rezaleti düzeltme yoluna giderler.
  • geçen yolda yürürken pat pat sesler çıkaran bir trafonun yanından geçtim. ilk olarak 186 sonrasında 4446255 no'lu telefonda operatöre bağlanmak için 5-6 dakika bekledikten sonra (bkz: banane) deyip kapattım. trafonun yanındanda geçip gittim sonradan bişey olmuşmudur ne olmuştur umrumda da olmadı. oysa türkiye cumhuriyeti eğitim sistemi bana 90'lı yıllarda vatandaş sorumluluğu olarak bu tür durumlarda yetkililere haber vermem gerektiğini öğretmişti. tabi o zamanlar arayınca hemen birisi çıkıyordu karşına.

neredeeeen nereyeee....
  • bok gibi elektrik dağıtım hizmeti veren firma.

elektrik hizmetine fahiş fiyatlar ödemenize rağmen 2019 yılında bile istanbul'da herhangi bir doğal afet/felaket olmasına gerek kalmadan 12-14 saatlik elektrik kesintileri yapabilirler.

gece saat 01:00'de arıza için 186'yı aradığınızda çağrı merkezi çalışanları gayet pişkin şekilde ekiplerin arızayı gidermek için çalıştığını ve saat 02:00 gibi enerjinin açılacağını söyleyebilir, fakat gece olmasını fırsat bildikleri için enerjiniz sabaha kadar açılmaz. kış ortasında evinizi adeta bir mağaraya çevirirler. saatler sonra tekrar arasanız dahi papağan gibi aynı cevapları gevelerler.
    insanları bu pisliklere mahkum edenlerin allah bin türlü belasını versin.

kesinti sonrası edit : yapılan kesinti tam 19 saat sürmüştür ve tekrar belirtelim; söz konusu yer muş'taki ücra bir köy değil, bugün itibariyle istanbul'un ortasında kalmış, gayet kalabalık bir bölge.
  • 36 tl lik iade bedelini ödememek için 1.5 aydır çırpınan şirket.miktar önemli değil benim içi gurur meselesi oldu bu olay o parayı onlardan alacağım.
  • elektrik kullanım tutarınızın %66'sı oranında dağıtım bedeli alan firma. ya telefon alırken yarısını, araba alırken 2 katını vergi veriyoruz zaten, bir şey üreten kimse kazanmıyor ülkede, aracı çakalları zengin ediyoruz sadece.
  • yaklaşık iki senedir bana 82 tl borcu olan şirket. maalesef sadece bir kez soruşturabildim. o zaman da "kayıtlara göre bu para sizin belirttiğiniz banka hesabınıza yatırılmış. siz on beş gün içinde çekmediğiniz için geri alınmış." cevabını aldım.
    evet, errör verdim.
    bir daha da peşine düşecek ne vaktim ne direncim oldu. benim gibi her gün bir kişi bulsalar, oh mis. daha ne olsun.
hesabın var mı? giriş yap