şükela:  tümü | bugün
 • kuyu suyuna klip cekilen parca*.
 • bir in flames fanı olarak, beğendiğim parça.
  bu kadar piç edilmesinin nedenlerini anlayabildiğim, hepimizin korkularını açığa çıkaran parça ayrıca.
  (bkz: in flames) (bkz: hardcore) (bkz: piyasa) (bkz: aman ha)
  ancak belirtmekte yarar vardır ki;
  bu parçanın bu kadar piç edilmesine sağlam dayanak ancak tek bir hardcore'umsu riff üzerine 3.40'lık bir şarkı yaratılmış olması olabilir.
  eğer vokal'den şikayetçiysek, ne yazıkki anders friden'in rahat durmayan vokalini her parçada hissedebiliriz, vokal açısından diğer parçaların çoğu cloud connected'tan aşağı kalmıyor. (ki zaten anders friden'in vokali taa colonyden itibaren tartışılmalı, eğer vokal illa sorun yapılacaksa.bence vokalinin gerçekten sorun yapılması gereken tek albüm reroute to remain'dir.)
  şarkıda aşırı derecede kullanılan syth/klavye karışımından bahsediyorsak, söyleyeceğim şey yine üstteki ile aynı olacaktır, diğer parçaların çoğunda aynı syth/klavye mixinin yarı gereksiz, yarı güzel örneklerini dinleyebiliriz.
  ha ama "kardeşim bir riff'ten de 3.40'lık bir şarkı çıkmaz, ha çıkarsa biz sormazmıyız adama "nerede kaldı metal'i hardcore'dan ayıran özellik? nerede kaldı metal'in eşşiz ve melodisel anlamda ağzına kadar dolu olan sound'u?" derseniz, haklısınız,ben de aynı fikirdeyim, ama üstteki diğer iki nedenden dolayı kötü diyorsanız bu şarkıya, aynı fikirde değilim.

  özet olarak, in flames'in yaptığı her şarkı gibi, kaliteli bir şarkı, ancak hissedilen hardcore özelliği hepimizi rahatsız etmekte. ben in flames'in hardcore etkisini albümlerinde hissettirmemesini, bu şarkının bu albümde olmasına tercih ederim. (ilginç bir cümle oldu, anlatabilmişimdir umarım)
  bundan sonraki senelerde in flames'in seçeceği yolu merakla beklememe vesile olmuş bir parçadır bu ayrıca.
 • pek anlamayı beceremediğim şekilde in flames dinleyenlerin, reroute to remain albümünde kaldırıp başka bir yere koyduğu, bi sürü bok attığı parçadır. transparent gibi bir gariplik yanıbaşlarında dururken, baştaki klavye seslerini duyar duymaz "in flames ne yaptın?" gibi sabırsız naralar atan kişiler parçaya bir iki şans daha vermelidirler. eğer yine de olmazsa bu kişilerin forward a basıp transparent i dinleyip " işte in flames" diyip benden iyice uzaklaşmalarını diliyorum.
 • izlediğim en iyi kliplerden birine sahip in flames şarkısı.
 • 3 temmuz 2005 in flames istanbul konseri'nin gaz oğlu gaz açılış parçası. introdaki sample girdikten sonrası bir rüyaya tekabül ediyor.
 • çok başarılı vokalleri olan, nakaratı son derece catchy olan ve akıldan uzun süreler çıkmayan, hoş bir in flames parçası.
 • klibi ayna tarafından neredeyse birebir çalınan şarkı.
 • trigger'in akabinde dinlendiginde etkisi daha bir artan, dagilmalik parca.