şükela:  tümü | bugün
 • onlive ve gaikai gibi sitelerle yavas yavas baslamis olan, oyunu stream ederek oynama durumu.
  yani teoride bilgisayarinizda iyi bir internet baglantisi varsa, istediginiz oyunu istediginiz cozunurlukte ve platformda oynama durumu.
  son olarak duydugum haber ipad te world of warcraft oynamakti.

  tabi bu daha pratige gecirilmesi zaman alacak, ama bana kalirsa sadece zaman alacak ve gercek olacak bir teknoloji.
  simdiden cd ve dvd gibi medya ogelerini yavas yavas bir kenara biraktigimizi ve internet ten her istedigimizi indirdigimizi dusunursek, ben yakin bir gelecekte tum program ve oyun piyasasinin ana yapisini olusturacagini dusunuyorum.

  oyun piyasasindaki ne tarz bir etkisi olur bilemiyorum, oyun satislari bu sefer son kullaniciya degil de, sunuculara yapilir, biz oradan ya kiralariz, ya da satin aliriz.
  (steam in bir seviye ustu gibi bir durum bence)
  eh, ekran karti ureticileri, kartlarini sunuculara satmaya calisir, bize sadece yuksek cozunurluk destekleyen monitorler ve su ankinin en az bir on kati internet baglantisi gerekir sanirsam.

  bence tutar ne biliym.. takip etmeli.
 • ileride çok yaygınlaşacağını düşünüyorum. lakin sofrada ekmek olmadan doymayan türk insanına göre fazlaca soyut kaçar bu teknoloji. merakla beklemedeyiz..
 • ülke olarak bağlantı hızımızı düşünürsek hepimizin toplu halde yurt dışına gitmesine sebep olacak şey. bana eski kafalı diyin de benim için maksimum sınır steam sistemidir arkadaş. bağlantı hızım ne olursa olsun oyunu indirip sonra internet bağlantısının olup olmamasını takmadan rahatça oynayabiliyorum. keza xbox live ve psn'de de öyle. gelecek nesil için dvd, blu-ray'ye gerek bırakmadan sırf hdd'ye oyun indirip oynanabilir.

  tamam başka platformlardan da oynama avantajı var ama ben para verdiğim bir oyunu sırf bağlantı hızından dolayı götüm gibi çözünürlükle oynayacaksam hiç oynamayayım daha iyi.
 • (bkz: liquidsky)
  (bkz: playkey)
  (bkz: playstation now)
  (bkz: geforce now)