şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bitcoin mining ya da bitcoin dışındaki para birimleri altcoin mining işini merkezi bir verimerkezinde bulut bilişim prensipleri ile asic miner cihazları kullanarak yapma işi.

  cloud computing felsefesine benzer şekilde bitcoin mining'deki rekabetin artmasıyla bireysel olarak mining yapmanın olanaksızlaşması sonucu çok devasa mining sunucularının bir araya getirilip küçük parçalarının kiralanması prensibine dayanmaktadır.

  ancak 2014 sonun bitcoin'in ve ardından hemen hemen tüm kriptoparaların değer kaybı ile zaten giderek az kazandıran mining şirketlerinin bir çoğu faaliyetini durdurmuştur.

  illa ki elimde hardware'im var kullanayım onu değerlendireyim diyorsanız minergate kullanılabilir. ama 1500 tl'lik ekran kartıyla günde brüt 10-15 kuruştan fazla kazanamıyorsunuz peşinen söyleyim:

  https://minergate.com/a/0e0994eb2dc752fc
 • çeşitli kereler denediğim ama kar edemediğim oluşum. ya gerçek olamayacak kadar para kazandırıyor (scam) ya da scam değil ama kar etmek olası değil. o yüzden kullanmak çok akıl karı değil.

  şimdi cüzi de olsa bedava cloud mining yaptıran yeni bir site çıkmış onu deneme kararı aldım. en kötü site kurbağa olur ama para kaybetmem.

  detay isteyenler için.
 • ücretsiz mining veren site için: (bkz: dioxen)
 • sade vatandas icin bitcoin üretmenin bugünkü yöntemi.

  öncelikle bitcoin'in mantigina deginecek olursak, bitcoin bilgisayar islemcisi gücü kullanarak üretilen, sofistike güvenlik algoritmalarina dayali, herkesin potansiyel olarak hem üretici hem de tüketici oldugu sanal bir paradir.

  bundan seneler önce herkes evindeki bilgisayarindan bitcoin algoritmalarini kosturabiliyorken bu is artik süperbilgisayarlar gerektiriyor. zaman icerisinde olusan cloudmining adli is modelinde, sirketler kendi süper bilgisayarlarinin islemci güclerini size kiralayip bu isten para kazanmaya basladilar.

  peki bu sirketler bitcoin'i neden kendileri üretip zengin olmak yerine size kiraliyor?
  bu sirketler yatirimlarini dolar cinsinden yapiyor ve size bilgisayarlarini usd cinsinden garanti parayla kiraliyor. yani bitcoin'in degeri sifira da düsse da sizden parasini dolar cinsinden aldigi icin risklerinden arinmis oluyor, iste bu is modeli böyle calisiyor
 • mining hatta kriptoparalar ile ilgili bilgisi olmadan bu işe girmek isteyen şahıslar için mantıklı bir seçenek olabilir fakat yüksek miktarlarda yatırım yapılmamalıdır. işleyiş hakkında size bir miktar bilgi verir ve ileriye dönük bir miktar kar sağlayabilir.
 • çiftlik bank’tan öküz satın almaktan farkı olmayan sistem...
 • ben de uzun zamandır bitcoin olayına girmek isteyenlerdendim ancak bitcoin al / sat yapabilecek kadar vaktim olmadığından bu işe yanaşmıyordum. baktım ki insanlar işi gücü evi arabayı bırakıp bitcoin işine giriyor, sonradan pişman olmamak için ben de bir ucundan tutmak istedim.

  cloud mining bu açıdan mantıklı bir oluşum olarak gözüküyor. piyasayı sürekli takip etmenize gerek yok ve evde sürekli bilgisayar açık mining yapmanıza gerek yok. bu işi yapan şirkete yaptığınız ödeme karşılığında kendileri sizin yerinize mining yapıyorlar.

  araştırmalarıma göre şuan cloud mining yapabileceğiniz en düzgün oluşumlardan biri hashflare. düzgünden kastım kullanımı kolay, kazancı bol ve güvenilir olması. hiç bilmeyen insan yarım saat içerisinde mininge başlayabiliyor.

  kullanımı özetle aşağıdaki gibi:

  öncelikle siteye kayıt oluyorsunuz. kayıt olmak için referanslı linkimi kullanabilirsiniz.

  sonrasında site içerisinden "kazım gücü" satın alıyorsunuz. (bu bahsettiğim kazım gücü "hashrate" olarak anılıyor). burada ödediğiniz para ile şirket sizin için 1 senelik kazım yapıyor. ne kadar çok hashrate alırsanız, o kadar seri bitcoin elde ediyorsunuz gibi düşünün. site içerisinde "hashrate satın al" sekmesinin altındaki "sha-256" bitcoini ifade ediyor. yani buradan bitcoin madenciliği yapabileceğiniz hashrate satın alıyorsunuz.

  satın aldığınız hashrate ile site sizin yerinize madenciliğe başlıyor. hashflare'ın güzel özelliklerinden bir tanesi "reinvest" yani "yeniden yatırım" modu. bu modu etkinleştirdiğiniz taktirde kazandığınız bitcoinleri kazım gücünüze dahil ederek logaritmik olarak kazım gücünüzü artırıyorsunuz.

  deneyimime göre yatırım kendini 2.5 ay içerisinde amorti ediyor. piyasadaki ortalama veriler de buna paralel. tabi bunun sözünü kimse veremez, ancak istatistik ortada.

  burada para kazanabileceğiniz güzel bir nokta da referanslı linkler. yarattığınız link ile kayıt olup yatırım yapan kişilerin yatırımının %10'u kadar miktarı sizin hesabınıza aktarıyorlar. buradan bir tık atarsınız artık :)

  özetle önümüzdeki 12 ay boyunca yatırım sepetimin %20'sini bu işe ayırarak hashflare satın almayı düşünüyorum. sonuçları paylaşırım :)
 • en kazançlısı ve sağlam gözükeni hashflaredir. entrylerime bakarak bilgi veya ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. #72966283
 • ücretsiz ya da kısa bir süre ücretsiz kullanabileceğiniz cloud hizmetleri ile ciddi paralar kazanabileceğiniz eylem. benim bildiğim şu an bu hizmeti ücretsiz veren yaklaşık 5, 6 büyük firma var ve belki de normalde maliyetini karşılayamayacağınız sistemlerle mining yapmanız mümkün.