şükela:  tümü | bugün
 • bitcoin mining ya da bitcoin dışındaki para birimleri altcoin mining işini merkezi bir verimerkezinde bulut bilişim prensipleri ile asic miner cihazları kullanarak yapma işi.

  cloud computing felsefesine benzer şekilde bitcoin mining'deki rekabetin artmasıyla bireysel olarak mining yapmanın olanaksızlaşması sonucu çok devasa mining sunucularının bir araya getirilip küçük parçalarının kiralanması prensibine dayanmaktadır.

  ancak 2014 sonun bitcoin'in ve ardından hemen hemen tüm kriptoparaların değer kaybı ile zaten giderek az kazandıran mining şirketlerinin bir çoğu faaliyetini durdurmuştur.

  illa ki elimde hardware'im var kullanayım onu değerlendireyim diyorsanız minergate kullanılabilir. ama 1500 tl'lik ekran kartıyla günde brüt 10-15 kuruştan fazla kazanamıyorsunuz peşinen söyleyim:

  https://minergate.com/a/0e0994eb2dc752fc
 • çeşitli kereler denediğim ama kar edemediğim oluşum. ya gerçek olamayacak kadar para kazandırıyor (scam) ya da scam değil ama kar etmek olası değil. o yüzden kullanmak çok akıl karı değil.

  şimdi cüzi de olsa bedava cloud mining yaptıran yeni bir site çıkmış onu deneme kararı aldım. en kötü site kurbağa olur ama para kaybetmem.

  detay isteyenler için.
 • ücretsiz mining veren site için: (bkz: dioxen)
 • sade vatandas icin bitcoin üretmenin bugünkü yöntemi.

  öncelikle bitcoin'in mantigina deginecek olursak, bitcoin bilgisayar islemcisi gücü kullanarak üretilen, sofistike güvenlik algoritmalarina dayali, herkesin potansiyel olarak hem üretici hem de tüketici oldugu sanal bir paradir.

  bundan seneler önce herkes evindeki bilgisayarindan bitcoin algoritmalarini kosturabiliyorken bu is artik süperbilgisayarlar gerektiriyor. zaman icerisinde olusan cloudmining adli is modelinde, sirketler kendi süper bilgisayarlarinin islemci güclerini size kiralayip bu isten para kazanmaya basladilar.

  peki bu sirketler bitcoin'i neden kendileri üretip zengin olmak yerine size kiraliyor?
  bu sirketler yatirimlarini dolar cinsinden yapiyor ve size bilgisayarlarini usd cinsinden garanti parayla kiraliyor. yani bitcoin'in degeri sifira da düsse da sizden parasini dolar cinsinden aldigi icin risklerinden arinmis oluyor, iste bu is modeli böyle calisiyor
 • bu işe yeni başlamak ve öğrenmek isteyenler için şu an cloud yapmak çok zor ve bunu sizin adınıza yaptığını söyeyen sitelere üye olup ödeme yapnak da riskli. şu an için en güzeli reklam gelirlerinden para kazanmak için her tıklamanızda satoshi (şu an blok zincirinde kaydedilen bitcoin para biriminin en küçük birimidir. bir bitcoin'in yüz milyonda birine eşittir) (0.00000001 btc) dağıtan siteler. bitcoinin değerinin de sürekli arttığı göz önüne alınırsa, denemekte fayda var. benim uzun süredir kullandığım ve memnun kaldığım site;
  http://bitfun.co/?ref=c5b965811b49
  öncesinde herhangi bir ödeme yapmadığınız için de içiniz rahat :) ayrıca ekonomist cenk babaeren de bu sitenin güvenilir olup kendisinin de kullandığını belirtmiştir.
 • (bkz: hashflare)

  birkaç kullanıcı deneyimi burada paylaşılmış, şimdilik güvenli görünüyor. tabii güvenmemek en iyisi. riske edilebilecek para ile girilip, elde edilen kazanç ile -ki 2/2.5 ayda amorti ediyor ilk yatırımını- borsada takılabilirsiniz.

  yeni başlayanlar buradan buyurabilir.*
 • çiftlik bank’tan öküz satın almaktan farkı olmayan sistem...