şükela:  tümü | bugün
 • bitcoin mining ya da bitcoin dışındaki para birimleri altcoin mining işini merkezi bir verimerkezinde bulut bilişim prensipleri ile asic miner cihazları kullanarak yapma işi.

  cloud computing felsefesine benzer şekilde bitcoin mining'deki rekabetin artmasıyla bireysel olarak mining yapmanın olanaksızlaşması sonucu çok devasa mining sunucularının bir araya getirilip küçük parçalarının kiralanması prensibine dayanmaktadır.

  ancak 2014 sonun bitcoin'in ve ardından hemen hemen tüm kriptoparaların değer kaybı ile zaten giderek az kazandıran mining şirketlerinin bir çoğu faaliyetini durdurmuştur.

  illa ki elimde hardware'im var kullanayım onu değerlendireyim diyorsanız minergate kullanılabilir. ama 1500 tl'lik ekran kartıyla günde brüt 10-15 kuruştan fazla kazanamıyorsunuz peşinen söyleyim:

  https://minergate.com/a/0e0994eb2dc752fc
 • çeşitli kereler denediğim ama kar edemediğim oluşum. ya gerçek olamayacak kadar para kazandırıyor (scam) ya da scam değil ama kar etmek olası değil. o yüzden kullanmak çok akıl karı değil.

  şimdi cüzi de olsa bedava cloud mining yaptıran yeni bir site çıkmış onu deneme kararı aldım. en kötü site kurbağa olur ama para kaybetmem.

  detay isteyenler için.
 • ücretsiz mining veren site için: (bkz: dioxen)