şükela:  tümü | bugün
  • last.fm'in ios için yaptığı atağın ikinci aşaması. (sanıyordum ki last.fm ile organik bir bağı yok imiş meğersem) artık ekstra bir player'a ihtiyaç duymadan skroplama işlemi direk çalma sayılarına göre gerçekleştirilebilecek sanırım. deneyelim görelim.

http://cloudscrob.com/

edit: denedim gördüm. ios 6'lı ipod touch 3g ile şahane bir şekilde çalıştı ve işini halletti. last.fm hesabımı açtığımdan beri hep "yolda dinlediğim müzikler de skroplansaydı acaba profilim nasıl bir şekil alırdı?" diye düşünür dururdum. artık düşünmeme gerek kalmayacak çünkü şu anda fark ettim ki 20 gün sonra askere gidiyorum. böhüğ! :(
  • last.fm kaynaklı bir çözüm değildir. last.fm ile alakası olmayan herifin birinin yaptığı ücretli bir app.

ha, çatır çatır çalışıyor ama. (bkz: last.fm/@roket adam)
  • artık mağazadan kaldırılan uygulama. ancak ios sürümünüz 7.1.2 ve yukarı değilse ve mağazadan kaldırılmadan önce satın almışsanız buluttan indirip kullanabilirsiniz, yani halen çalışmakta.

edit: bu entry'yi uygulamayı uzun süredir kullandığım ve sevdiğim için yazdım, yoksa ios 7 mi kalmış, ben de artık skroplama için smartplayer adında yeni bir uygulama kullanıyorum.