şükela:  tümü | bugün soru sor
 • idealtepe e-5'in hemen yanında bulunan spor merkezı ve otel tesisi. açık ve kapalı havuzları ve spor salonu her zaman temizdir. ister keyif için ister antreman için olsun, maltepe - idealtepe civarında oturanlar için rakibi olmadığını düşünüyorum. açık havuz olimpik standartlardan çok az küçük, kapalı ise yarı olimpik standartlardan çok az küçüktür. şekilleri eğlence havuzu gibi olmadığından serbest dalış, yüzme vs. sporlar için antremana çok uygundur.
 • kötü bir işletmedir. üye olurken size tanıtılan kapalı havuzu, yaz okulu, kış okulu diye devamlı parselledikleri için düzenli kullanamazsınız.

  sadece gym veya sadece havuz üyeliği diye bir şey kabul edilmiyor. senelik iki bin lira civarı bir parayı komple üyelik için vermeniz gerek. verdiniz diyelim, önüne gelenin üye yapıldığı ve üye sayısına adil kullanım için bir sınır getirilmediğinden, iğne atsan yere düşmeyecek açık havuzda yüzecek yer bulamazsınız. böyle bir spor tesisine yüzme bilmeyen bir sürü insanın neden suda çimnenmek için üye olduğunu da anlamam, o da başka bir konu...

  gym kısmı fena değildir. başını dikmiş ortalıkta dolaşan ve genelde hiç kimseye yardımcı filan olmayan spor hocalarına rağmen kaliteli lifefitness aletler ile çalışma yapabilirsiniz. fakat havuzdakine benzer bir yoğunluk akşam saatlerinde gym kısmında da olacağı için geniş geniş çalışamayabilirsiniz.

  bostancı club sporium'daki çapta bir otopark sorunu yoktur. bu da en büyük artısı...
 • "28 mart cuma saat 20:00'da ak parti maltepe başkan adayı edibe sözen ve karadenizli sanatçılarımızın katılımıyla havuz başı kokteyline davetlisiniz " diye bir mesaj gönderen spor kompleksi .

  (bkz: içkisiz havuzbaşı kokteyli)

  üyelerinin çoğunluğunun akp seçmeni olmadığını ve bu mesajdan sonra bir çok üye kaybedeceklerini umuyorum.
 • akp belediye baskan adayi edibe sozen'in secim oncesi kokteyline uyelerini davet eden yer. otel ve spor salonu kompleksinde ickiyi yasaklamis yer. nasil bir koyu akp'li ki buranin sahipleri uyeleri davet etmekten bile cekinmiyorlar? mevcut uyeler bunlara uyeliklerini iptal ederek tepkilerini koyarsa o zaman anlayacaklar hatalarini.
 • 1 yıllık üyelik ücretini peşin aldıktan sınra 4.5 aydır tadilattayız diyerek kapalı olan her duyurdukları açılış tarihi yaklaştığında bir kısa mesaj göndererek açılış tarihini 1 ay ötelediklerini belirten işletmedir.
 • otele gitmeden booking.com dan fiyat alın. otel temiz ve tertipli. kahvaltı dahil. kahvaltı 8/10. internet yavaş.
 • düğünümüzü yaptığımız güzel otel.
  tesis güzeldi ve personel çok yardımcıydı.
  verdiğimiz ücretin karşılığını fazlasıyla aldık,tavsiye edilir.
 • kapalı havuz hep pis ve sürekli kışın kapanır. sürekli yurtdışından temizlik cihazı bekliyoruz yalanını söylerler.
  yazın havuz hep dolu. temiz sayılır.
  üyelik yapana kadar hergün ararlar. olmayan kuralı bile sizin için yaparız şeklinde vaat verirler. üye olduktan sonra bilgi işlem bu kuralı bozamıyor diyor.
  benim yaşadığım sıkıntıyı da bi kuple anlatayım dedim.
  eşim hamileyken üye olduk. dogumdan önce yüzme iyi geliyor dediler diye. sürekli kapattılar tabi havuzu işe yaramadı. biz üye olmadan önce isterseniz 90 gün dondurabilirsiniz dediler. biz de özellikle sorduk doğum esnasında 6 ay raporlu olunacak. o altı ayın dışında bir 90 gün daha dondurabiliriz değil mi dedik. onlar da tabiki o sizin en dogal hakkınız dediler.
  şimdiki duruma gelelim. 6 ay raporu aldık. sonra tekrar 90 gün dondurmak istedik. aldığımız cevap : siz zaten 6 ay rapor almışsınız. bu 90 günlük dondurma hakkınız orada zaten dolmuş oldu. dondurmak istiyorsanız rapor almanız gerekiyor gibi şeyler dediler.
  yani burası da klasik her şirket olduğu gibi üyelik yapana kadar her türlü yalanı söyleyip sonra verdikleri sözlere uymayan bir şirket.
  bilginiz olsun
  ben ettim siz etmeyin
 • oturduğum mevki itibariyle hayatımın değişik dönemlerinde spor salonuna gittiğim ve hala daha gidiyor olduğum otel ve spor merkezi.

  fitness alanı civardaki benzer tesislere göre (bostancı club sporium, maltepe mac fit vs.) daha tenhadır. ancak "daha tenha" olmak kıyaslamalı bir özelliktir, lütfen bomboş bir salon beklemeyin. benim gibi iş çıkış saatlerinde giderseniz hangi salonu tercih ederseniz edin kalabalık olacaktır. ben diğer tüm salonlarda da yaptığım gibi pazartesi akşamları salona gitmeyerek bu sorunu biraz olsun çözdüğüme inanıyorum. evet international chest day'i kaçırıyorum ama programımı buna göre ayarladım.

  spor hocalarını oldukça yetersiz buluyorum. siz sormadıkça hiçbir şeye karışmıyorlar (ki bu benim tercih ettiğim spor hocası modelidir) ancak küçük bir problem var ki siz sorunca da pek karışmak istemiyorlar. zaten genelde 1 ya da maksimum 2 hoca salonda oluyor, onlar da ya kendi aralarında ya da pek sayın yıllanmış üye kankalarıyla muhabbet ediyorlar. sanıyorum hocaların orada bulunma nedenleri youtube'dan teker teker şarkı açmak. keza bilgisayarın başında olmadıklarında diğer şarkı başlamıyor ve salona garip bir sessizlik hakim oluyor.

  açık havuz yazın çok kalabalık. makul bir saatte gitmezseniz havuz başında şezlong bulamayabilirsiniz bile. o zaman yine açıkta kalmazsınız ancak havuzun yanından merdivenleri çıkıp açık terastaki şezlongları kullanmanız gerekir. havuzla aranızdaki mesafe artsa da biraz daha sakin olduğu için piyasa yapmaya gitmeyenler için çok da vahim olmayabilir.

  onun dışında bir de selamsız sabahsız bir çalışanlar ordusu var. girişteki resepsiyondan, soyunma odası çalışanlarına; büfede su satanından spor hocalarına.. siz selam vermeden selam vermiyorlar. ya da beni sevmiyorlar. bilemedim şimdi.
 • söylediklerine hiç bir zaman itimat etmeyin. üye olmayın. bizim üyelik dondurma hakkımızı kullandırtmadılar. haberimiz olmadan üyeliğimizi bitirdiler. bir daha da üye olmam.