şükela:  tümü | bugün
  • bodrumda gece kulübü olarak kullanılan dev katamaran. nasıl bir yer olduğunu gezgin dayıdan dinleyelim;

    catamaran dayı
  • öncelikle hiç olumsuz yorumlara, abartılara kulak asmayın arkadaşlar. dün misafirimizin isteğiyle gidip görme imkanımız oldu. gitmeden önce birçok olumsuz yorum okusakta beklentilerimizi düşürerek gitmeyi tercih ettik, iyi ki de gitmişiz gayet eğlenceli düzgün bir ortam ile karşılaştık aksaklıklar olsa da her şey hallediliyor. 00.00 gibi giriş yaptık, 00.55 geçe kıyıdan kalktı. 04.00 gibi tekrar geri geldi. kapıya yakın biniş ve inişin olduğu yerde bodyguard vardı yanında ayakta duran türk çifte alkol ikram etti. aynı bodyguard yanında duran türk çiftlere oturacak uzun iskembelerden bulup geldi, genelde soğuk itici havalarından ziyade gayet düzgün biriydi kendisi adını bilsem buraya yazardım görevini düzgün yapan insanlara ihtiyacımız var, umarım hak ettiği iyi yerlere gelir. alkollü ortam sonuçta ufak tefek sürtüşmeler oluyor kavgaya dönüşmüyor ama kendini kral sanan bazı bodyguardlar hemen önümüzdeki masayı kaba bir dille uyardı. başka bir bodyguardda neden o kadar sert çıkıştın diye ona söylendi. herkes bir değil arkadaşlar ama genel olarak çalışanlar düzgün sözlükte biri yazmış müşteriye nasıl
    davranacağını bilmiyorlar diye ama öyle bi lakayıtlık olmadı gayet seviyeli şekilde bir yaklaşım var.(tabii 3 defa arka arkaya ne içersiniz ne içersiniz diye masaya gelen orta yaşlı beyi saymazsak) genç arkadaşlar daha samimi, yardımcı olmaya çalışıyorlar.diyelim sıkıldık,bunaldık, tekne tuttu vs. geriye nasıl döneceğiz diye illa merak edenler vardır. 1. tekne tutmuyor arkadaşlar gayet sakin ve salllamadan gidip geliyorsunuz. 2. bot var arkadaşlar 3'e kadar dönebilirsiniz diyorlar, ve dönenler oluyor. hiç yorumlardaki gibi üst üste bir durum yok bildiğin parasailing teknesiyle geriye götürüyorlar kimse üst üste değildi gördüğüm kadarıyla... hergün başka dj çıkıyormuş ama genel olarak şarkılar eskiydi. biraz nostaljik bi müzik algısı var. mekan politikası mı dj den dolayı mı bilmiyorum. 21. yy da o kadar güzel keşfedilmeyi bekleyen şarkılar varken aynı şarkılar arka arkaya çaldı, catamaran ve bodrum bütün oluşturmuş 2 isimdir haliyle daha iyi dj'ler daha iyi şovlar bekliyor insanlar. birçok yeni mekan pastanın payını bölüyorken böyle kökleri sağlam bir mekanın diğerlerinden şov anlamında daha farklı olması bekleniyor. fiyatlara gelirsek asgari ücrete oranla yüksek kalabilecek fiyatlar. tabi gurbetçi bunu çok dert etmiyor.
    gördüğüm kadarıyla herhangi bi olumsuzluğa karşı sağlık personeli de üst katta bekliyordu. bu da güzel bir detaydı. 4 civarı kıyıya yaklaşırken güvenlik herhangi bir sorun olmaması adına merdivenin sağına ve soluna etten duvar örmüştü. bunu düşünüp vatandaşın konforu için çalışanlara ayrıca teşekkür etmek lazım, son olarak gidip görün arkadaşlar bodrum kalesi arkada, yakamoz denize vurmuş, birçok insanın merak ettiği bir yer olumlu da olsa olumsuz da olsa fikir edinip görmek açısından gitmeye değecektir.