şükela:  tümü | bugün
  • fethiye'de bulunan ve 10 haziran 2006 cumartesi gecesi tuğba & tolga çiftinin evliliğe ilk adımları atacaklarına şahitlik edecek ve davetlileri doyasıya eğlendirecek mekan
  • 120.000 m2 araziye dogayla tamamen uyumlu villaların serpi$tirilmesiyle olu$mu$ cennet mekan. öger gruba ait majesty oteller zincirinin bir parçasidir. bir otel düşünün restorandan odaniza ulaşmak için 15 dakika park bahçede yürüyorsunuz. aldigim bilgiye göre bölge sit alanymi$ ve ancak bu tip bir yapila$maya izin veriliyormu$. bütün oteller burasi gibi olsa sahillerimiz cennet gibi olur. fiyati yüksek ve odalar küçük olmasina ragmen 250'den fazla personel ari gibi çalişiyor, verdigi hizmet mükemmel (bir bari var, sabaha kadar çali$iyor) vergi levhalarini gördüm, eger bir üçkagit yoksa zannedersem harcamanin yüksek olmasi sebebiyle 2005 ve 2006 yillarinda zarar açiklami$lar.

http://www.clubtuana.com/
  • fethiye merkezde, ağız alışkanlığından olsa gerek halen majestik tuana diye bilinen (işletmecisi değişmiş) 3 katlı villalar ile 120 dönüm arazi kaplayan, içinde spa, hamam, amfi tiyatro, fitness salonu, açık büfe restoran, alakart restoran, snack bar, disko, havuz bar ve sürekli açık olan büyük bir bara sahip güzel tesis. canımızı sıkan tek şey hayvanat bahçesiydi.

erken rezervasyon ile ultra her şey dahil paketlerini yarı fiyatına aldık. paket dediğime bakmayın zira tek seçenek bu. kolunuzda bileklik ile gezip "bunu yiyebiliyor muyuz, bunu içebiliyor muyuz" diye düşünmüyorsunuz. türk kahvesini para ile satan 'her şey dahil' oteller gördü bu gözler.

şeker bayramından iki gün önce gittiğimiz için sakin ve güzel geçti ilk günlerimiz fakat bayramın ilk günü ile beraber tam kapasiteye ulaştığından kalabalık rahatsız edici olabiliyor. sabah erkenden kalkıp havuz veya deniz başında şezlong kapmak zorunda kalıyorsunuz. denizi dalgalı ve plajı taşlı fakat iskele biraz düzeltiyor durumu. havuzun, içinde istediğinizi içebileceğiniz şekilde dizayn edilmesi ayrıca hoşumuza gitti. birası kutu veya fıçı efes ve kozel, rakısı yenirakı ve burgaz. yabancı içkiler bilmediğim markalar idi. viskisini beğenmedim.

açık büfe; kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinde seçenek bol ve lezzetliydi. ilk gün cem yılmaz'ın söylediği gibi tabakları tıka basa doldurduk ama gözünüzü de doyurdukları için en son gün 2 dilim karpuz ve 1 salkım üzüm ile öğle yemeği yediğimiz oldu.

balayı çifti olduğumuz için odamızdan şarap ve meyve eksik olmadı sağolsunlar. odamız temiz ve geniş idi. geneli de öyleymiş zaten. tripadvisor'de eski diye eleştirmişler. evet villalar eski ama temiz. yıkıp yeniden mi yapmalarını bekliyorlar anlamadım. housekeeper için ayrı bi paragraf açmak isterdim ama bu paragraf içinde devam edelim. sıcakkanlı bir ablamız kapıdan housekeeping diye ilk seslendiğinde sesinden anlamıştım tatilimizin güzel geçeceğini. özenle katlayıp koyduğun tişörtüm ve kurdela şeklinde büzerek yatağın üzerine şekilli bıraktığın eşimin tişörtü için sana teşekkür etmek istedik ablam ama seni bulamadık. seneye inşallah.

ve geldik en bomba kısmına. animatörler. sabah öğlen akşam hiç durmadan kahkahalarla bizi eğlendirdiler. sabah havuz sporları, öğleden sonra havuzda yarışmalar ve akşam amfi tiyatrosunda yaptıkları gösteriler ile bütün günümüzün keyifli geçmesini sağladılar. gösterileri dışında saygılı, mesafeli ama bir o kadar da esprili muhabbetleriyle her biriyle tek tek samimi olduk. müdürleri suphi başta olmak üzere adem, enis, bayram, erkan ve muhammet tatilimizin güzel geçmesinin en büyük sebebi oldular.

edit: evrim teorisini tek soruyla çürüten adam gelmiş aşağıya. 6 paragrafın yarısında tesisin özelliklerini, artılarını eksilerini, beğendiğim beğenmediğim yanlarını yazdım adam gelmiş "inimitirliri hiç dirmidin" diye başlamış. sonuna da "tisis" yazmış ki tanım olsun.
  • animatörlere hiç durmadan kahkaha atabilenlerin gittiği tesis.
  • şu an da tatil yapmakta olduğum mekan.