şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de bir yabancı dizi kültürü varsa en büyük katkının kendisine ait olduğu kanaldır.
  • türlü türlü içeriğinin arasından en çok hafta sonları 12'ye doğru oynayan sünger bob'u özlediğimi fark ettim. geç yapılan kahvaltı eşliğinde izlemesi çocuk gibi heyecanlandırıyordu beni.
  • altyazılarda inanılmaz sansürler uyguluyor. orgazm'ı organize, internet seksini, internette konuşma, telefonda seksi, telefon sohbeti diye çeviriyor.

son zamanlarda sayelerinde evler nur doldu. çocuklar kötü yola sapmaktan kurtuldu. yukarılardaki herkes 'organize' oldu. kraldan çok kralcı sansürcüden görev almış sansürcü.
  • baki kalan şu kubbede hoş bir seda imiş dedirten kanal.. kendi gitti adı kaldı yadigar. ıcq, msn gibi gitti sonsuzluğa.
  • çok sık görüşmesem de çok sevdiğim birini kaybediyormuşum gibi. ya da aylar yıllar önce kaybettiğim bir şeyi kaybettiğimi yeni fark etmişim de kıymetini yeni anlamışım gibi...

üzülüyorum baya, internette dizi izlemeyi bilmezken en iyi arkadaşım oldu.
    nip/tuck, six feet under falan izledim ben bu kanalda, himym'ın bir parçası oldum yıllarca. saymakla bitiremeyeceğim onlarca dizi. teleteksini ezberledim yahu, 301 bugünün tv rehberiydi mesela.

hala hiçbir şey izlemesem bile ses olsun diye açarım. alışkanlık.
    eski kalitesinin yerinde yeller de esse nasıl vedalaşacağım bilmiyorum.
    bende bir south park sessizliği...
  • kafa şişirmeyen jenerikleri, uzadıkça uzamayan reklam araları, kısa ve baymayan dizileri ile basit ve kaliteli işler yapan kanal olarak aklımda kalacaktır.

hangi kanal film bittikten sonra emeği geçenleri yayınlardı ki?
  • ustalara saygı kuşağı...

usta bir televizyondu.
  • ciddi ciddi özlenmekte olan kanaldır... gençliğimizdir belki de özlediğimiz...
    fox mulder'lı dana scully'li günler...
    southpark'lı, the simpsons'lı, seinfeld'li, married with children'lı günler...
  • zamanın netflix'iydi.sayesinde saçma türk dizilerinden kaçabileceğimiz tek alternatifti.