şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şirin payzin adına sevindirici.
  • hiç üzülmediğim kovulma.
  • hdp ile araya mesafe koymaktır.
  • hiç mi hiç üzülmediğim olay.

yandaş medyanın mevcut durumunu ve iktidar dışında herkese yönelik takındığı sansürcü, düşmanca pozisyonunu hatırlayınca dürüst insanların, "ekmek parası" ayağına sessizce bu kurumlarda çalışmalarını normal karşılayamıyorum. o yüzden kovulmalarını da önemsemiyorum.
    nazi haber ajanslarında çalışmak ne kadar onurluysa bunlarda çalışmak da o kadar onurlu. ayrıca mesleki hiçbir etiği, ahlaki değeri dikkate almayan patates kurumlar bunlar. içine sindirip çalışabiliyorsan, kovulmuş olman, "basın özgürlüğüne darbe" anlamına gelmez.
  • üzülmediğim olay. arkadaşları bir bir biçilirken sessiz kaldığında kimsenin dokunmayacağını sanmıştı. bir iki aykırı sorarak muhalif olduğunu sanıyordu. zerre üzülmedim.
  • akp döneminin son günlerinde gerçekleşmiştir.
  • demirören aldıktan sonra zaten olacağı sezip daha muhalif bir çizgiye kaymıştı ama neyse ki türk halkının genelinde olan hafıza yetmezliğini çekmeyen kesim, kendisinin ne denli iktidar yanlısı olduğunu iyi hatırlar. özellikle ayrılıkçı kürt sevgisi yüzünden sözde açılım sürecinde hergün yatmadan önce iktidara 50 dil darbesi atıyordu.

ha bu arada gezi direnişi esnasında penguen gösteren kanalda çalışmaktan da hiç gocunmamıştı. ama bu konuda yalnız değil, ben bu yüzden istifa eden cnn türk çalışanı da hatırlamıyorum.

unutmayız.
  • (bkz: #77141113)
  • yaaa zamanında içine sindiremediğin tüm rezillikleri üç beş kuruş fazla para ile satarsan sonunda bu satılmış medya seni de satar....

kendine gazateciyim, haberciyim diyen insan nolursa olsun aç bile kalsa doğrudan şaşmaması lazım...

gazetecilik habercilik günümüzde sözde imam ve hakimlerden bile daha değerli bir meslektir...meslek bile değil bir erdem işidir...

edit: yine de şirin payzın senin suçun yok...burdan acımasız eleştiriler olsa bile durumun farkındayız....ama bir milat olacaksa bu, artık omurgalı gazeteci ve haberciler zamanı gelmiştir...