şükela:  tümü | bugün
37 entry daha
 • sözde kanalın üstüne baya bir alınması durumudur.
 • -reisim bugün ne konuşalım?
  + siz 1 hafta bunu konuşun.
  - emredersiniz efendim.

  tanım: talimatla program yapan tv kanalının saçmalaması.
 • plastip show yayınlayan tv'lerden siyasilerin birbirini eleştirdiği en ufak cümleleri tartışmaya geldik, sonra bunlar içinde bulundukları durumu tartışmak yerine gazetecinin sınırları ne olmalıydı konuşuyor.
  plâstik show'da inönü ve yanındaki siyasi sanırım özal'ın yukarıda olmasına kızıp biraz kilodan ötürü "manda ne işin var damda , in aşağıya" diyorlardı. şimdi olsa gök tepemize düşerdi, bakanlar kahrından kendi kendini bıçaklarlardı.
 • nasıl seyrediyorsunuz bu kanalları?
 • beklenmedik şey değil, asıl hazır olmadığımız kemal kılıçdaroğlu ile on küsur sene yol almış ana muhalefet partisinin medya oluşturamamasıydı. öncesinde televizyonlar eski türkiye'den kalma alışkanlıklardan olsa gerek çok sesliliğe sahiplerdi. her alanda olduğu gibi kemal kılıçdaroğlu kişiliğinde pasifize edilmiş chp, medyanın ele geçirilmesini izlemekle yetindi. salı'dan salıya "bu tek adam rejimidir" demekle olmadı işte görüyoruz! lakin o da değil, pelikancı terör sevici hilal kaplan, üşütünce geçmiş olsun dileyen, hayatını chp düşmanlığına adamış fethullahçı eskisi nazlı ılıcak'ı alkışlatıp özgürlük isteyen kemal kılıçdaroğlu'nun sikinde değil bunlar. hiç olmadılar. haliyle kılıçdaroğlu'nun sikinde olmayınca ahmet hakan'ında olmuyor! bütün yayın anlayışını atatürk türkiyesi ve cumhuriyet ilkelerini kötülemek üzerine inşaa etmiş stv kapatılınca ilk tepkiyi göstermiş kemal kılıçdaroğlu chp'nin başındayken, bunlardan şikayet etmek nafile. bu akıllanmamakta değil! kemal kılıçdaroğlu hala parlamenter sistem diye sayıklıyor, içeride tutuklu gazeteci kalmasın istiyor. bir muhabir mehmet baransu'yu sorsa, o da serbest kalmalı diyebilir zira bavulcu mehmet baransu tutuklandığında ilk tepki gösteren yine kendisiydi (2013). kabataş yalancısı ahmet kekeç'in cenazesine çelenk göndermiş, nihal bengisu karaca'nın hiçbir röportajını çevirmemiş, telefonlarına çıkmamazlık etmemiş bu tip yüzünden stres yapılmamalı. kemal kılıçdaroğlu henüz birkaç gün önce bir başka kabataş yalancısı, chp düşmanı elif çakır'ın sorularını yanıtlıyordu. osman kavala bik bik bik ediyordu. oysa entry uzamasın diye buraya taşınmamış onca isimden hiçbiri bugüne kadar bir özeleştiride bulunmamış, atatürk türkiyesi'nden uzaklaşmanın fenalığına değinmemiş, uyduruk haberlerle kararttıkları hayatlar için özür dilememişlerdir. fakat hepsinin kemal kılıçdaroğlu'nun gönlünde yerleri vardır. inanıyorum ki, kemal kılıçdaroğlu evinde cnn türk bile izliyordur.
 • avantalari buna baglidir
 • oraya sokaktan geçen bir adamı getirsen aynı işi yapabilir. gazetecilik namına hiçbir şey yok. sadece bir takım varlıklar televizyon ekranına çıkıp lak lak ediyor.
 • bir yalanı ne kadar çok tekrarlarsan o kadar gerçek olur mantığıyla pireyi deve yaparak izleyicilerine adeta beyin .mcıklaması yaşatıyorlar.
  sonra röportajlarda dayıcım ölüyorum ama oyum akp'ye diyor. sebebi bu.
 • rte, bahçeli'nin rahat durmaması nedeniyle chp içindeki başörtülülere hakaret etmişti. kılıçdaroğlu ise sadece tek bir cümlede ve altını siyasi olarak doldurarak eleştiri getirdiğinde hooop 1 milyonluk dava.

  şimdi kılıçdaroğlu'nu bırakın ve burayı odaklanın. dünya'da hangi cumhurbaşkanı 'biz bize yeteriz bize para gönderin bu da iban numarası' demiş ? doğru bildiniz 'sözde' cumhurbaşkanı olan bir kişi =)

  şimdi ise beni bırakın ve size yollayacağım siteye girin; https://bizbizeyeteriz.gov.tr/

  45 milyar paranın 35' kısa çalışma ödeneği, nakdi destek ve işsizlik fonundan karşılanan tutarlar. normalleşme desteğini bilmiyorum nereden geldiğini ama faz 1, faz 2, faz 3'ü salt devlet desteği olarak kabul edip, en son 4.5 milyar bağış toplandığını gördüğümüz ve artık o tablo'da olmayan paranın sadece 2 milyarını kullandığını gördüğümüzde, 6.5 milyar + 2 milyar da bağış havuzundan gelen paranın kullandığını anlıyorsunuz. muhtemelen de kalan 2.5 normalleşme desteği olarak kullanılmış olduğunu düşündüğümüzde 11 milyar tl devlet destek vermiş ama bunun ortalama 6.5 milyar kadarı devletin kasasından çıkmış.

  sonuca gelecek olursam oraya kocaman 'sosyal koruma kalkanı kapsamında türkiye genelinde vatandaşlarımıza 45 milyar 269 milyon 486 bin 290 tl destekte bulunulmuştur.' yazmanız sizi 'sözde' yapıyor. neredeyse trilyon dolarlara varan 'özde destek' veren dünya liderleri varken yerli ve milli dünya liderinin 1 milyar dolara bile çıkamaması ne anlama gelir ? bu yalanları şuan alenen utanmadan sallıyorsunuz da işler değiştiği zaman hangi hakim sizin kelimelerin ardına sığınmanızı hoş görecek?

  durmak yok, aynı bu kafayla gündemi meşgul etmeye devam. iki dakika pandemi, yirmi iki dakika cehape. aynen süper konsolidasyon sağladınız ve doğru yoldasınız !
 • herkese hakaret eden bir liderden hiç bahsedilmezken, ona göre çok daha masum olan bir ifade kullanan kılıçdaroğlu 3 gündür tartışılıyor. şaşırmamak gerekir. ne de olsa tüpçünün televizyonu.
19 entry daha