• islamda artık güncelleme yapılmasının vakti geldi. islam 12.6 sürümünü yükleyiniz.

(bkz: bastırılmış cinsellik)
  • tavafta fordçuluk, elle taciz gibi vakalar çok çok yoğun yaşanır.
    hatta şöyle söyleyeyim, iki büklüm bir ihtiyar falan olmadığı sürece bir kadının oradan tacize uğramadan dönmesi neredeyse imkansızdır.
    fakat kimse hacdan gelip de götümü ellediler demez doğal olarak.
    ben sizin gibi plaza çocuğu değilim ayrıca belirteyim, içinden geliyorum bunların.

edit: yolda yazmıştım. şimdi açıp baktım. şaşırtıcı sayıda soru geldi. bu arada haberi tıklamadım bile.
    içinden geliyorum derken, fordçu değilim arkadaşlar. bizzat birinci ağızdan dinledim. çoğunuzdan daha fazla genç hacı tanıyorum.
    ihram dediğiniz iki parça ince beyaz kumaştan başka bir şey değil.
    iç çamaşırı vesaire yok. etrafınızda eşi dışında bir kadının saçının telini gerçek hayatta görmemiş binlerce erkek.
    banyodan çıkıp, üzerinizde sadece havluyla metrobüse bindiğinizi hayal edin.
    asıl taciz olmasa şaşırmanız lazım.
    ben de şaşırmanıza şaşırıyorum doğrusu.
  • kadın 0 noktası olan tavafın en son katmanında elleniyor, fordlanıyor. benim anlamadığım yok mudur oranın sorumlusu şöyle bir çarpacak.

şaka bi yana islam ülkeleri dünyanın en kötü ülkeleri haline gelmişler, siyasal islamın yönettiği ülkeler hızla orta çağ ilkel kabilelerine dönüşüyor. bunu görmezden gelip ben süper gücüm benim arkamda allah var felan demek artık aptallık. senin arkanda kimse yok en fazla hikayedeki şu fordcu dayılar var.

dini kuralların toplum hayatından çıkartılıp gelenek seviyesine çekilmesi bunun akıl yolu. adına da laiklik deniyor, öpüyorum.
  • namaz kılarken kadın erkek yanyana duramıyor.
    allah yarattığı kulunu bilmez mi, bunlar rahat durmaz demiş olmalı.
    e o zaman o kalabalıkta kadınlı erkekli tavaf nedir?
    bilemiyorum altan.
  • şaşırtmayan haber. hazır oradayken tövbe edip reset atarsın, nolcak. bıktım lan bu adamlardan.
  • ırkçı değilim ama (gerçi böyle başlayan her cümle genellikle ırkçı oluyor) o bölgenin insanları ve kültürleri böyle. dinle bir alakası yok. hanzo kelimesinin ne olduğunu oraya gidince anlıyorsunuz.

annem umreye gitti. anlattığına göre esnaflar hem dürüst değil hem de kadına yiyecekmiş gibi bakıyorlarmış. bildiğin gözleriyle taciz ediyorlarmış.

hayatımda iş sebebiyle 8-9 arap tanıdım. onların da ikisi hariç gerisi tam bir hanzoydu. tabi bunda farklı bir kültüre ve yabancı insanlara duyulan merakın da payı var. fakat adamlar bazı konularda gerçekten kaba ve düşüncesiz.

anlayacağınız islam bu insanları hala terbiye edememiş.
  • gerçekten çok şaşırdım, islam'ın göbeğinde olacak şey mi?
  • cnn'in yeni dile getirdiği fakat bizim ülke olarak farklı ve daha hardcore hallerine tanık olduğumuz olaylar silsilesi.

*2006 senesinin yazında, arabistan denen ülkede uzun yıllar çalılmış ve bu insanlar hakkında epey mide bulandırıcı şey bilen aşçı bir abinin de aktardığı bunlara benzerdi. kutsal olduğu iddia edilen bu mekanlarda yürüyen kadınların hatlarının vücutlarının sallanmasından şehvet duyduklarını bizzat dinlemiştim.

o yüzden o memleketin insanının yaptığı *hiçbir pislik beni şaşırtmıyor.
  • yeni bir durum değildir. tek başına kadınların hacca gitmelerinin yasak olmasının nedeni budur. ayrıca arap şeyhlerinin gözlerine kestirdikleri kadınları kaçırdıkları da söylenmektedir.
hesabın var mı? giriş yap