• genelde start-up projeler için kullanılır. havalı gözükür. sanki türkiye'de ilk 10 olmuşsunda kartvizit'in dünya'yı dolaşıyor. oraya "kurucu ortak" yazamazsın o yüzden.
    startup projelerde sermaye ve ceplerinde para olmadığı için kendilerini genelde bu şekilde avuturlar ve tatmin ederler.
    kardeşim yılda 200.000 ve üzeri fatura kes, şirketin dolar hesabına bir para akışı oluyorsa yaz tamam anladıkta, proje daha dün çıkmış, baston olarakta kullanılan şemsiye projen var. ne koo fayndırı, düpedüz yeni piyasa arkidişler ltd. 'de kurucu mezunsun.
  • linkedin'de son yılların popüler mesleği. cofounder @ sikimsonik a.ş. veya cofounder @ taşakbalatası dijital işler.

bir de önüne gelenin ajans açması ve ajans başkanı olması meselesi var ki ona girmeyecğeim bile.
  • founder'dan daha havalı durduğu için bir arkadaşımın kart vizitinde yer alan ünvan. telefonda "abi şu co-founder'ın bi anlamı olsun, gel ortak olak" cümlesini kurduğuna şahit oldum.
  • daha ürünü bile ortaya koymadan kendine co-founder diyenler dallamalar yüzünden başka dallamaların taşak yaptığı ünvan.
  • instagram’da bolca bulunur, elini sallasan fayndıra çarpar.
  • iş hayatında son dönemde sıklıkla kullanılan ünvan. (bkz: kurucu ortak)

şirket, birden fazla kişi tarafından kurulmuş ve kurumsallaşma süreci tamamlanamamışsa, ortaklardan biri diğerinden sermaye ya da kabiliyet anlamında üstün değilse, e bu aşamada “patron kim” sorusu da egoları tetikleyip muhtemel kriz ortamına sebebiyet verebileceğinden böyle bir orta yol bulunmuş.

şimdi bu adamlar a.ş olmadığından ykb kullanamazlar; departmanlar olmadığından gm kullanamazlar, ceo yazsalar makara konusu olurlar, son tahlilde ünvan kısmını boş bıraksalar “sen necisin” diye ırgat muamelesi de göreceklerini bildiğinden ben de en doğru ifadenin bu olduğunu düşünüyorum.

işinde gücünde olan milletin ünvanına sallayacağınıza siz de bir istihdam oluşturun da ekosisteme katkıda bulunun. *
  • işe parayı basan elemanın, yanına işten anlayan eleman olarak ortak ettiği yancı.
    bi nevi yatırımcının işten az çok anlayan yancısıdır bu tipler. teknik tiplerden çıkarlar.
hesabın var mı? giriş yap