• her basketbolseverin sıkılmadan izleyeceğini düşündüğüm bir film. 2 küsür saat sürüyor ama ben sıkılmadım izlerken. lise yılları akla geliyor ister istemez. özellikle bu yıllarda basketbol oynadıysanız okul takımında filan peheey. izleyin izleyin.
  • her saniyesinde kendi kendinize bu oyunu seviyorumm dedirten, sadece basketbolla ilgilenenlerin degil herkesin sıkılmadan ,severek izleyebilecegi ve zevk alabilecegi süper bir film. coach carteri izlemeyen basketbolsever olamaz ya da olmamali bence cunku gercekten izlenilmesi gerek yahuuu..
  • kendisi bir basketbol filmi değildir. basketbol temalı bir liderlik filmidir.
  • samuel l. jackson ın yine maçoluğa, itliğe, serseriliğe savaş açtığı film. samuel hazretleri birbirlerine motherlı fatherlı kayan bir düzine genç-ergen basketbol oyuncusunu kravatlı-takım elbiseli sire çeviriyor.

güzel filmdir, yıllar sonra gördüm tekrar izledim hala güzel film.
  • harikulade bir basketbol filmi.space jam,white men can't jump,glory road ile birlikte izlediğim en güzel basketbol temalı film.zaten piyasada çok fazla basketbol temalı film yok.space jam'in türü biraz farklı olduğu için diğerlerinden ayrılıyor.
    samuel l.jackson'un her zamanki gibi döktürdüğünü söylemeye gerek yok sanırım.

--- spoiler ---
    çok mu etkilendim bilmiyorum ,richmond lisesinin bir bireyi gibi hissettim film boyu.basketbol ile biraz alakalı olunca da 136 dakikalık filmin nasıl bittiğini anlamadım.
    filmin adından anlaşılacağı üzere carter bizim lisenin koçu.
    oğlu ise o dönemde st.francis liselisinde freshman.richmond lisesinin başına geçince koç carter ,oğlu da richmond lisesine geçiş yapmak istiyor.
    koç carter takımı ağır aşamalardan geçirerek adam ediyor ,oğlunu ise diğer takım oyuncularından hiç ayırmıyor.
    macera başlıyor ,devamı için lütfen filmi izleyin.
    rich what?
    richmond!!11!!1!

--- spoiler ---
  • bana kalsa milli eğitim olarak bu filmi tüm ortaokul öğrencilerine izletirdim. onlarca derste öğretmenlerinin veremediği mesajı öğrenciler bu filmle alacaklardır.
  • sountrackler arasında olmayan ama filmin en güzel şarkılarından biri için (bkz: let the drummer kick)
  • bazi sahnelerini acip tekrar tekrar izledigim film.

--- spoiler ---
    takimin bir macta trash talk ve dalga gecmeyi abartmasindan sonraki antrenman sahnesi bunlardan biridir.o sahnede samuel l jackson 1000* kere de izlense doyulmaz.
    --- spoiler ---
  • basketbol'la ilgilenip de izlemeyen esektir.
  • --- spoiler ---
    mezun olduğu lisenin basketbol takımını çalıştırma teklifi alan bir basketbol coach'unun hikayesi. disiplin açısından ancak bobby knight ile karşılaştırılabilecek coach carter önceki sezonu 4-22 ile bitirmiş disiplinsiz kondisyonsuz yo vatsapman hal ve tavırları içindeki çoğu okumakta bile zorlanan oyunculara kazanmayı, sporcu ahlakını ve student athlete nedir onu öğretmeye çalışıyor. özellikle oyuncuların okul ile olan ilişkileri konusunda beyaz gölge dizisini hatırlatmakta evet evet onun havasını bulacaksınız. basketbolla ilgili insanlar için kesin seyredilmesi gerekmekte ancak basketbol sevmeseniz de bir başarma öyküsü olarak son derece kaliteli bir film. oyunculardan sammy jackson zaten her zamanki gibi mükemmel. özellikle ''sir'' muhabbetleri ve pulp fiction'dan getirdiği gözlerini pörtletip dudaklarını kısarak öfkelenme mimikleri süper. bunun yanında finding forrester'daki başrol rob brown var çok iyi. benim favorim ise isyankar timo cruz'u oynayan rick gonzalez. ha bonus olarak da ashanti var. özetle güzel bir film ve he got game'den sonra izlediğim en iyi basketbol filmi diyebilirim. sinemalarda oyanayacağını zannetmiyorum ama dvd'leri piyasada
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap