şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çoban osman türkman, gaziantep’teki koyun keçi yetiştiricileri birliği seçimlerine müdahale edildiğini belirtmiş ve baskı yüzünden adaylıktan çekildiğini ifade etmişti.

türkman, olağanüstü kongre talepleri de kabul edilmeyince haksızlığa karşı, ankara'ya bir yürüyüş başlatmıştı.

türkman, ünlü manken aysun kayacı'dan da "özür" diledi. kayacı'nın, "dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela" dediği için zamanında kızdığını ifade eden türkman, gelinen noktada, kayacı'nın haklı çıktığını belirtti.

türkman, "manken aysu kayacı'dan özür diliyorum" başlıklı bir yazı yazarak, kayacı'nın 10 yıl önceden olacakları gördüğünü ifade etti.

"2008 yılında bir tartışma programında 'ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela' dediğinde herkes gibi ben de aysun kayacı’ya kızmış ve tepki göstermiştim. ancak geldiğimiz nokta itibarıyla, manken aysun kayacı’ya bu sözlerinden dolayı tepki gösterdiğim için özür diliyorum.'' diye yazmış.

kaynak
  • çobanlar bile isyanda mikemmel ülke mikemmel.
  • hahahaha lan çoban bile anladı biz hala demukrasi

ironiyi anlamadığımızı düşünüp ciddi ciddi oturup anlatan olmuş hahahaha oh really dosdlar? siz hep böyle misiniz fgsfhfh
  • aysun kayacı'yı yanlış anlayarak aysun kayacı'yı haklı çıkartan çoban.
  • yazı gerçekten oldukça kaliteli harika bir ironi içeriyor
  • sulu itfaiyeli cumleler kurucam dilim varmiyo.

bari bundan sonra akillanin.
  • köküne kadar girdikten sonra gelen özür. ve emin ol hâlâ oyumuz bir değil.
  • ayılmış, silkelenmiş ve kendine gelmiştir.

darısı diğer "çoban"ların başına.
  • okuduğunu anlamaktan habersiz ekşisözlük yazarlarını gösteren başlık. adam başına gelen bir haksızlığı dile getirmiş. sonunda da sansasyonel bir açıklama yapmış ki dikkate alınsın... maalesef ülkemizde saçma sapan çıkışlar yapılmadığı sürece kimsenin kimseyi dinlediği yok. adam çıkmış demiş ki eşitsizlik var adaletsizlik var bunların giderilmesini istiyorum. sanki "aysun hanım haklıymış ya özür dilerim çobanların oyuyla aysun'un oyu bir olmasın çobanınki 1 aysun'un oyu 10 sayılsın" demiş. tövbe yarabbim ya...
  • aynı zamanda 10 senedir hala aysu kayacı’nın neyi kastettiğini anlayamamış olmasıyla ironinin dibine vurmuştur.