şükela:  tümü | bugün
868 entry daha
  • öyle profesörler tanıyorumki çobanların dünya görüşüne, zihnine, vizyonuna kurban olsunlar...
  • hakliyken haksiz duruma dusuren kelime obegi. coban'in ne sucu var pirlanta gibi cobanlar var.

coban yerine comar olsa daha iyi olurdu heralde.
  • olay aslında sadece çoban/profesör arasında değil, demokrasi dediğimiz olgunun sıkıntısı, sırf çoğunluk istiyor diye tüm toplumu riske atacak şekilde maske takmayın, aşı olmayın, yerlere/denize çöp atın, her gördüğümüz ağacı kesip kereste yada yakacak olarak kullanın ve hatta şeriat gelsin demek ne kadar abes, değil mi?
    bu ne demek cumhuriyet rejiminde mi sorun var? hayır tabiki de, cumhuriyet rejimi doğru bir rejim olmakla birlikte özellikle bizim gibi toplumlarda olması gereken yönetim şekli (bkz: teknokrasi) yada (bkz: aristokrasi)
  • bunu söyleyen kişinin ne titrinin olması? herkesin kendini bir halt sanması.

profesör akp'ye, çobanlar chp'ye oy verince işlerin değişmesi. ahhh canım ne hümanist, ne eşitlikçi.

edit: titr unvan anlamında kullanıldı.
  • demokrasinin gereğidir. demokrasi halkın kendi kendini yönetmesi değil, halkın hak ettiği şekilde yönetilmesidir.
    not: bu entri çobanları eleştirmek için yazılmamıştır. cahillerle cahil olmayanların aynı oy hakkına sahip olmasına itafen yazılmıştır.
  • eger bunun dogru olmadigini dusunuyorsaniz, demokrasiyi pek anlamamissinizdir demektir.
  • alnının teriyle koyun güden çobanın oyunun bir gecede google translate başında tez yazıp kankaları sayesinde basamak atlamış profesörün oyundan benim tartımda daha değerli olduğu durum...
  • bugün, henüz yazılmadan ben yazayım.

burhan kuzu
  • yeryüzünde mükemmel bir yönetim biçimi hiç bir zaman olmayacağı için bu tür tartışmalar hiç bitmeyecektir. önemli oy vermek değil, sistemi sürekli eleştirebilmektir. geçenlerde bir profesör cahilleri öven bir konuşma yapmıştı. bu ülkede yüzlerce fetöcü profesör görevden atıldı. böyle profesörlere bazı çobanları tercih ederim.
288 entry daha