• bana hep lego ninjago karakterlerini anımsatan ismi nedeni ile önyargımı kırıp izlemeye başlayamadığım dizi
  • tek kelimeyle harika dizi. zaten bi kitliyor sonra bırakamıyorsunuz.
  • gerçekten olmuş dizidir. çocukluğumuzun efsane filmi karate kid' e flashback yapmaları ve karakterlerin olgunlaşma sürecinin anlatılması diziyi daha da izlenir kılıyor. teknik ve görsel açıdan çok şey vaadetmese de verdiği mesajlarla takdirimi kazandı.
  • 3.sezonunu bitirdim.

--- spoiler ---

jhonny ve miguel diziyi izlenir kılıyor. acayip sempatikler.

hawk, tory önceleri haklıyken şimdi psikopat birer zorba olmuşlar. kol kırma sahnesinde şok olup ikisinden de nefret ettim. biraz dark olmuş bu sahne. neyse ki hawk yanlışında döndü.

robby ise ayrıca dayaklık biri. komaya soktuğun adama bir daha saldırmak nedir aq. anlaşılan 4.sezonda miguel den 3. dayağını yiyecek.

sam karaktersizi yine kendisini belli etti.
    kendi kışkırttığı arkadaşları dayak yerken bir köşede saklandı. şaşırtmadı you fucking bitch.

--- spoiler ---
  • güzel dizi, eğlenceli sürükleyici ama üçüncü sezondaki inanılmaz mantık hatası ile beni kendinden soğuttu. kendi yarattığı dinamiklere ters düşen öykü artık benim için bütün inanırlılığını yitirdi.

twisted sister konserine gidip, "dee snider en baba rockçıdır adamım, o yeahh!" çeken glamci johhny, bir sonraki bölümde rhcp tişörtü giyiyor. böyle saçmasan şey olmaz. redhotpepper ne aq.
  • --- spoiler ---

detaylar fark edildikçe daha da güzelleşiyor dizi gözümde.

miyagi basınç noktaları sahnesindeki uygulama "kolpa" diye düşünmüştüm.

kendi koluma aynı şekilde; ama hafifçe vurmama rağmen özellikle serçe parmak civarına yakın gerçek bir uyuşma hissediliyor.

--- spoiler ---
  • mükemmel bir dizi olmuş, karate kid serisi ile büyümüş birisi olarak çok beğendim. eski karakterlerin bölümler ilerledikçe diziye eklenmesi müthişti.en son eski aşkları ali, yani elisabeth shue da gelince çok farklı şeyler hissettim bende beğenirdim çünkü onu :) 4.sezon bi an evvel gelmeli..
  • 3. sezonunu özellikle çok beğendiğim dizi. resmen gençliğime götürdü beni. karate kişi sevenler kesin izlemeli. karakterlerin yaşlandıklarını gördükçe insanın içi bir tuhaf oluyor. zaman hızlı ve acımasız ne yazık ki.
  • 4. sezonunu iple çektiğim.son dönemde izlediğim en iyi ve en keyifli yapım. nostalji ile boğmuyor yeniyi de kucaklıyor. kendine has mizahı da aksiyonu da yerinde.
  • ilk sezonundayım ve beğendim. iyi kafa dağıtıyor. dizideki karakterler gibi biz de yaşlanıyoruz, iyisi mi hayatı yaşa!
hesabın var mı? giriş yap