şükela:  tümü | bugün
  • coca cola zero nun yeni ismidir.
  • aslında "coca cola glikoz şurupsuz"' dur. türkiye'de coca cola 20 yıla yakın zamandır çok az şeker kullanarak kola üretiyor. 20 koli'den yaklaşık 19 tanesi glukoz şurubu, 1 tanesi pancar şekeri.

not: aldığınız kolanın glukoz şurubu mu, şeker mi kullanılarak yapıldığını seri numarasının sonuna eklenmiş f ve s harflerine bakarak öğrenebilirsiniz.

f: fruktoz- glukoz şurubu
    s: çay şekeri
  • dün deneme imkanım oldu. coca cola zero içtikten sonra ağızda bıraktığı metalik tat ve yapay şeker tadı gitmiş. beğendim.
  • olmamış bence. zero 'nun tadına alışmış birine tadı yayvan gelir. neyse iyi oldu ne zamandır bu mereti hayatımdan çıkarayım diyordum bahane olmuş oldu.
  • bir (bkz: coca cola zero) değildir.
  • ağanın eli tutulmaz ama batıl bazı incelemelerim neticesinde zero'yu iptal etmesinin coca cola'ya uğursuzluk getireceğini düşünümlüyorum. isimler çok önemli. isimler isimden fazlası.
  • zero adını kaldırıp şekersiz demiştler, yeni tat da çok güzel olmuş bence. daha önce hep light içiyordum ama bu şekersiz'e geçeceğim sanırım.
  • zero'nun yerini almış sevimsiz isimdir. alışkanlıklar bırakılmaz zero istemeye devam tabii ki.
  • coca-cola zero'dur. bugün coca-cola ile bağlantılı çalışan birinden coca-cola şekersiz'in zero ile tat bakımından aynı olduğunu ve bu kararın zero isminin markanın önüne geçtiği gerekçesiyle alındığını dinledim.