şükela:  tümü | bugün
  • zero içen herkeste gördüğüm durum. kadın ben ne yersem onu yiyor mesela ama yemeğin yanında zero söylüyor. resmen gülesim geliyor bu nasıl bir beyin arızası. içindeki bin tane tatlandırıcı ek kimyasal maddeyi alacağıma paşalar gibi kırmızı kolayı alır içerim adam gibi.

tadından bahsedenleri ise hiç anlamıyorum aşırı şekerli o yapay tat nasıl beğenilir. ve bunu içip de diyet yaptığını zannedenler diğer yediklerinden kısmıyor. kendi kendini diyet yaptığına kandırmaca oyunu.

edit: ben ikisini de içmem. ama içilecekse de gider kırmızısını içerim, tatlandırıcılı zeroyu değil, mesele bu. kırmızısı yerine zeroyu için 7 kilo verin demiş biri linksiz desteksiz, mantığa bak... buna göre yaş pasta yerine hergün ekmek yediğimiz için de aslında hergün kilo mu veriyoruz, yumulun ekmeğe kilo verin dostlar.
  • o ''kırmızı kola''nın aşırı şekerli tadını sevmeyenler için mantıklı olan bi içeceğin manasız bulunmasıdır.

not: ikisini de sevmem yaşasın '' tam bağımsız schweppes ''
  • büyük boy menü üzerinden zero ile dalga geçme olayı 2010 yılında bitmişti ama her gün yeni süperzekağlar çıkıyor.
    paşalar gibi al o şekeri al sen. yakın zamanda paşalar gibi kilo vermek başlığında sivilceli esprilerinden yapacaksın.
  • normal kolanın tadı bana iğrenç geliyor o kadar şekerli ki genzim acıyor onu geç ağzımda ekşimsi iğrenç bir tat bırakıyor ... mantığına gelince de onca kaloriyi almışım bir de normal kola alıp küp küp şekeri mideye indirmek mantıksızlık asıl. normalini içenler hangi kafayı yaşıyor ?
  • saf şeker tüketmekten kaçınanların , nadir tükettikleri üründe aspartam tercih etmesi sebebi ile olmayan manasızlıktır.

yağlı yemek, basit* karbonhidrat tüketmek ayrı, şeker tüketmek ayrı.

''bir kutu (330 ml.) coca-cola'da yaklaşık olarak 9 küp (yaklaşık 37 gr.) şeker bulunmaktadır.''
  • zero içiyorum ama sebebi tadı. içeriği beni bağlamıyor. normal coke resmen ağzını şekere boğuyor gibi ağır geliyor.

paşama bak, beyin arızası diyor. aferin lan, büyük resmi görmüşsün. mitinglere de gider misin boş vakitlerinde?
  • yapılan araştırmalara göre diyabetin en büyük nedeni aşırı yağdır. çünkü yapılan araştırmalara göre vücutda ki hücreleri kaplıyor, ve şeker eminimi azaltıyor ve fazla şekeri eritemeyen vücut şekeri senin kanıda gezdiriyor, şekerin yükseltiyor. hamburger yedin sonra üzerine gidip büyük boy kola içtin diyelim ne olacak sonuç diyabet onun için şuan mantıklı olan bunun yanında zero içmek insanlara mantıklı geliyor.
  • şekersiz diye pazarlanan yapay tatlandırıcılı içeceğin şekerli olandan daha tatlı olması durumu. zero içebilenlere gerçekten hayret ediyorum.

hep normal kola içerim. kilomun son beş yılda arttığını hiç görmedim, aksine azaldı bile. bütün gün koltukta oturduktan sonra isterseniz negatif şekerli kola için ne fark eder.
  • manasızlık değildir..
    şeker yoktur içinde ve yemeğin yanında şekerli bir şey içmek istemeyen de zero içer mantıklı olarak..
    en azından ben be benim gibiler için geçerli bu..
    afiyet olsun..
  • iki ucu boklu değnek olmakla beraber kırmızı kola ucundaki bok miktarı biraz daha çoktur illa değneği tutacaksan az boklu yerden tutmakta fayda var...