şükela:  tümü | bugün
 • türkiye insanı'nın genel olarak kafasının güzel olduğunu gösteren beyanat
 • ülkesinin ekonomik durumunu kurtarmak yerine boş ümmetçilikle kahramanlık yapan sözde delikanlıya herzl üzerinden verilmiş ayar.
 • ayrıca o dönem 3 kapak getirene kavanoz vaadedip abdülhamite kutupayısı verdiği için bütün bu olanların yaşandığı saptanmış.
 • yahşi batı filminde ipuçları verilen olay.

  ona inanmış eleman herhalde.
 • adamın diğer tweetleri de efsane. gülerek okuyordum, taa ki altındaki yorumları görene kadar.

  millet çılgınlar gibi inanıyor bunlara. herkes bir savunma haline geçmiş ve yedirtmeyizler havada uçuyor. boş ve tembel beyinleri bu tarz komplo teorileri ile kandırmak ne kolaymış yahu. zaten standart refleksleri var, siyonist, ingiliz vs. dediğin anda kedi gibi pençelerini çıkartıyorlar ve inanmaya hazır hale geliyorlar. çünkü ne kadar kötü şey varsa hep bir takım dış mihrakların yüzünden. o dakikadan sonra olaylar arasında kurduğun mantığın hiçbir önemi yok. elmalar kırmızıdır, limonlar sarı; o halde benim boyum 180cm de desen mutlaka destekçi bulursun. yeter ki biraz siyonist ''sosuna'' batır.

  dedik ya tembel ve cahil beyinler diye, kolaylarına geliyor bu tarz şeyler diye inanıyorlar. dine bakış açıları da böyle.

  eğitim şart.
 • yarım aktarılmış tespit. adamın yazdığı tweet'te coca-cola'nın kendisinden değil arkasındaki güçten bahsediliyor.

  ikinci abdulhamid'i tahttan indiren hareket ordusu selanik'ten, osmanlı'ların ispanya'dan kaçan yahudiler'i bağrına basıp yerleştirdiği bölgeden geldi. anadolu'dan, bu milletin içinden, herhangi bir müslüman'dan abdulhamid'e bir isyan çıkmadı. aksine bütün osmanlı ve osmanlı dışı islam coğrafyasında abdulhamid'in büyük itibarı vardır. enver paşa gibi ittihat ve terakki'ye aldanıp giden birkaç gafil dışında hareket ordusunun büyük çoğunluğu selanik kökenli, mason ya da kripto-yahudi idi. ikinci abdulhamid filistin'den toprak vermediği için bu muameleye maruz kaldı. yaşadıkları bugün tayyip erdoğan'a yapılandan farklı değildir. istanbul ve çevresinde yoğun propagandalarla kötülenip, erdoğan'a diktatör dendiği gibi kendisine istibdatçı yakıştırması yapıldı. bugün de erdoğan'ın bütün islam coğrafyasında sevilirken sevmeyenlerinin yine din düşmanları ve zamanında said-i nursi'nin propagandaya kapılıp abdulhamid hakkında yanılması gibi aldanan birkaç gafil olması benzer bir çabanın ürünüdür. hareket ordusu ya da birkaç gafilin düşüncesi bir islam halifesi için muteber kabul edilebilir mi, tartışmak lazım, müslümanların görüşleri esas ve önceliklidir.

  coca-cola'nın arkasında yahudi sermayesi gerçekten var ya da yok, bugün galat-ı meşhur bile olsa bu ifade ile herkes kastedilenin yahudi sermayesi olduğunu anlıyor. 140 karaktere sığdırmak için seçilmiş de olabilir, ergün diler'in kendine has gereksiz gizem katma çabasının ürünü de olabilir, muhatapları maksadı anladıysa üçüncü kişilere fazla bir şey düşmez.
 • 2. abdülhamit tahttan 1909'da indirildi.

  coca cola 1886'da üretilmeye başlandı, 1886'dan 1909'a kadar yerel üretim yaptı. ne tanınıyordu ne de parası vardı dahası şirket bile değildi. 1920'de 100.000 dolar sermaye ile şirket oldu.

  başka sözüm yok sayın diler.
hesabın var mı? giriş yap