• içine girince sanki paris sokaklarında bir yere girmişim gibi hissettiğim, mükemmel pastalar ve kurabiyeler yapan, çankaya'da ahmet mithat sokak'taki şubesinin rahat ankara'nın en güzel mekanları arasına girebileceği pastane. uğur böcekli logosunun üstünde olduğu kırmızı minik arabalarıyla evlere servisleri de vardır.
  • ankara'nin en iyi pastanesidir. hatta pastane diyerek diğerleriyle aynı kategoriye sokmanın haksızlık olacağını düşündüğüm yerdir. merkezi çankaya ahmet mithat efendi sokakta. ayrıca, beysupark ve yıldız'da da birer şubesi var. sahipleri surekli orada, çok özenli, tertemiz, ürünleri leziz. masaörtüleri, fincanları bile zevkli, kaliteli. burası dışında başka biryerden pasta yiyemiyorum uzun zamandan beri. mudavimleri oldugunu gorunce, ankara'da kaliteden anlayan insanların var oldugu konusunda biraz umutlanıyorum. denemeyenlere portakallı romlu pastalarını, minik ayçöreklerini, erikli tartlarını, tarçınılı kurabiyelerini tavsiye ederim.
  • iki kız kardeşin sahibi olduğu, ne zaman gitsem hemen istifa edip kendi işimi kurmayı hayal ettiren, mönüsünde über lezzetli yemekler bulunan, tatlıları çok tatlı olmayan ve bu nedenle iç baymayan bozkırda kırmızı bir yuva...
  • ankara angora evlerinin karşısındaki migros'un yanında da bir şubesi bulunan pastane. bi kere tiramisularını yedim muhteşemdi, bi daha bişi yersem yazarım.
  • internet sitesine buradan ulaşabileceğiniz süper pasta, kurabiye ve cheesecake'ler yapan aşmış pastane. liva gibi çoğalıp kendisini henüz bozmamış, kalitesinden ödün vermemiştir.
  • ahmet mithat sokak'taki şubesinin tatlı ve tuzlularına diyeceğim yok ama iki torunu ile birlikte gelen yaşlı kadının arkasından ne çocuklara ne de kadına demedikleri laf kalmayan çalışanlara sahiptir.
  • yıldız şubesi hizmet kalitesiyle beni duygulandıran pasta evi. teşekkür etmeyi bilmeyen insanların şehrinde* ikram ettikleri limonatayı içerken tek tek sorduğum 'bu neyli, içinde ne var, peki şu ne' gibi bıktıran sorulara sabırla nezaketle cevap veren bir bayan sağolsun her şeyden birer ikişer alınıyor.

tatlıları ankara'da birkaç pastanede bulunabilecek kadar iyi olup*, tuzlu hamur işlerinin çoğu biraz fazla yağlı ve susamlı olduğu için herkesin beğenmesi zor olabilir. yine de margarin kullanmadıkları için rahatsız etmiyor.
  • küçük kalmasını, büyüyüpte bu lezzetli, eğlenceli, sıcacık halini kaybetmemesini dilediğim mekanlardan birisi..
    angora evlerinin karşısındadır efendim.
    uğur böcekli yastığıyla, kurabiyeleriyle, macaronlarıyla, bahçesindeki antik salıncağıyla severiz çok.
  • bilkent station'a açılan şubesine kesinlikle uğranmaması gereken mekandır. çalışanları sizinle ilgilenmez, pasta tavsiyesi istersiniz mekanın en kötü ürününü size itelemeye çalışırlar. çatalınızı getirir masaya olduğu gibi bırakırlar. yine de gitmeyi düşünürseniz bir bardak çay 4.5 tl'dir. hemen yanındaki mickey'sde bir öğünde ödeyeceğiniz hesabı burda ufak bir pasta dilimi ve çaya ödeyebilirsiniz.
  • it. uğur böceği
hesabın var mı? giriş yap