şükela:  tümü | bugün
  • öncelikte yemek/ütü/çamaşır/bulaşık kadının tekelinde değildir erlekte evin işlerinden sorumludur.

şimdi başlar önyargılılar kadının başarısı mı bu?, kadın yapmak zorunda mı diye etrafımda gördüğüm çoğu kadın böyle aslında çalışıyorsa çocuğa da bakacak kimse yoksa çocuk bakıcısı şart tabii ki ama bazıları var ki bizim de bakıcımız var demek için dadı tutuyor.

her şeyi geçtim evlendiğinden beri masa silmeyen kadın var ve bunu övünerek anlatanlara rastladım, masa ya masa insan bırak evini işteki masasını silmez mi, aman boşver temizlikçim 3 günde 1 siliyor nasıl olsa.

bu kadınlar bunlarla da yetinmez;
    yetmez yemeği dışardan söyler, ütü de yapmaz bulaşık da yıkamaz ama her gün instagramda takılır gezip dolaşırken evi bok götürür, tüm bunlar kadının sorumluluğunda değil der haklıdır, ama iş bölümüne de karşıdır.

nasıl olsa bakıcısı, gündelikçisi, dışarıdan pizzacısı geliyordur.
  • ağırlığınca taş düşsün başınıza e mi? işiniz yok mu yahu? rahat bırakın artık kadınları.
  • kocasına daha fazla vakit ayırabilme gayretinde olan kadındır.
    (iyimser yaklaşım)
  • kadınının başarısını yaprak sarması yapıp, çocuk altı değiştirme kıstası ile değerlendiren erkeklere dert olan kadındır.

bu durumdan yakınanlar, eş kavramını ' benim eşimin bir masası, bir koltuğu var ' diye değerlendirecek özgüvenden yoksun kimselerdir.
  • dışarıda size iş veren kadındır. (bkz: yönetici)