• eskilerin "seni 9 aylıkken alıştırmıştım, nedir bu çocuklar x yaşına geldiler hala bezle geziyorlar, yazık değil mi bu bez paralarına" laflarının paralelinde ama onların pavlov un köpeği taktiklerinden farklı yöntemler manzumesidir

çocuğunuz hakikaten uzaktan kumanda ile tv kanallarını değiştirecek kadar büyümüş ama günde 3-4 defa bezini ağzına kadar doldurmakta sakınca görmeyecek hatta artık küçük bir balon hacmine ulaşmış idrar kesesi marifeti ile bezlerin emicilik sınırlarını zorlamaya, taşırmaya başlamıştır

biraz maddi biraz da manevi yönden "yeter be" demeye başlamışsanız uygulayabileceğiniz bazı iyi taktikler şunlardır

(1) eğer abi / abla varsa tuvalete beraber gitmelerini ve onu izlemesini sağlamak. (yaş farkı azsa ve aynı cinsiyetse tabii)
    (2) sık sık "çiş var mı çiş" diyerek taciz etmek ve tuvalete oturtmak

eğer bu taktiklerle bir yere varılamıyorsa

(3) evdeki halıları kilimleri kaldırıp bezi fora etmek. bacaktan aşağıya akacak idrarın bazı felsefi açılımlara neden olmasını beklemek (işiyorum öyleyse bir pipi var)
    (4) 2. taktiği sık sık uygulamak

eğer hala sonuç alamıyorsanız

(5) 2 ay bekleyip 3. adıma dönmek

tabii her başarılı oturma çiş/kaka eylemini takiben alkış, tezahurat, yeni oyuncak gibi destek ve motivasyonlara devam edilmelidir
  • nikotin bantları hesabı, bezi yapışkan yerlerinden sıkıca cocuğun koluna, sırtına yapıştırmak kompleks bir yöntem olabilir zannımca. artık cocuğun üstündeki beze kimin işeyeceği ailenin takdirine kalmış
  • 10 günlük bebeği alıp karşına adam gibi konuşursun
    dobermann-bak tatlım artık beze paydos vakti geldi
    yeğen-agu?
    dobermann-ne demek neden,artık yeter bak büyüdün kocaman bir kız oldun
    yeğen-ıhhh ıgı mıgı aauveyyy
    dobermann-ağlamaya başlama,artık büyüdün bir paket bez kaç para biliyon mu sen?
    yeğen-ıhı ıhı mıgı aaaa aaaa
    dobermann-bak bu bebek bezi paralarıyla senin için yatırım yapıcaz
    yeğen-sallak dayı sallak dayı
    dobermann-millet pelin konuştu koşun konuştu bana salak dedi ehi ehi
  • - bak dostum kimsenin canının yanmasını istemiyorum! bırak o lanet olası bezi!
    - bülülülü...
    - teğmenim sıçıyo cinayet masasının üstüne bu!
    - ya amına koyayım senin canıtın! iki gündür beceremedin şu işi, sıçmadığı yer kalmadı lan!
    - ama teğmenim ben ne anlar...
    - sus! valla yengen anasıgillerden dönene kadar bu iş bitecek. o beni siker ben de senin götünden kan alırım! aha la la! müdürün odasına işiyo la koş!
    - pika pika!!
    - pika ne la?
  • cocuktan bezi değil, bezi çocuktan kurtarmak ile mümkündür. yapışkanlı, cırt cırt, el yakan o bezler adamın ağzına sıçar. yeni doğana günde 2 paket minumum gider o pahalı bezler. cırt cırt bebe sıçtıkça, yenisini tak bak nede güzel sıçtırıyorum bebeğe oh olsun gibi dalga da geçer bu bezler senle. sıçılan bezler gene iki tarafından sıçmık yeri ortada kalacak şekilde cırtlanır ve çöpe atılır. o çöp kokar leş gibi birde yerde tuttuğundan çöpte ,kapının önüne çöp torbaları dizilir boy boy. birde o masraf yani. hele çocuk, bebek bezi reklamını da görüyorsa kıçını devirip o dakka sıçar "agu bagu " diye. alınan maaşın 3 te 1 beze gider, kanatlı orkidler var promosyonlu 3 tane alana 1 bedava falan onu kullanmak en iyi çözümdür*.
  • poposunda kibrit söndürülebilir, ıslak değnekle dövüp banyoya kilitlenebilir, kukusuna veyahut pipisine biber sürülebilir, sonra da ben saçımı süpürge ettim gene de niye bu çocuk psikopat oldu diye düşünülüp babasının sülalesine çektiğine karar verilebilir.
  • her şeyden önce çocuğun altını bağlamamak gerekir. zira altı bağlı olan çocuğa üç gün anlatsan ne fayda? sonra doğal olarak evin muhtelif yerlerine işeyip sıçan velede, olay mahalleri koklatılır ve rulo yapılmış gazete ile kafasına vurulur. bu aşamadan sonra en fazla bir iki kez daha yapar ortalığa kakasını sonra düzelir. tabi siz de ara ara dışarıya çıkartmalısınız yoksa ergeç yine sıçmaya başlar sehpanın altına felan.

not: ben hiç çocuk büyütmedim.
  • bez bağlamayı bırakıp, çocuk her çişini yaptığında "allahın belası rezil çocuk berbat ettin evi allah seni bildiği gibi yapsın siktir git lan odana yüzünü görmek istemiyoruz" şeklinde sert çıkışlar yapılır, altına işemenin korkunç birşey olduğu bir travma olarak yerleştirilir... çocuk belki sonradan manyak olur ama siz en azından birkaç kez çiş temizledikten sonra huzura kavuşursunuz.
  • - bak adamım ya sen gidip tuvalete sıçarsın ya da ben senin ağzına sıçarım, anlaştık mı?
  • özendirme en önemli ve etkili yöntemdir. tuvalete hacet gidermeye giderken (sıçmak demeye dilim varmadı pek kibarım) çocuk elinden tutulup götürülür ve siz sıçarken (kibarlık da neymiş) çocuğun izleyip bunun nasıl keyifli bir aktivite olduğunu anlaması sağlanır.

ben bu yöntemi yeğenimde denedim. ilk denemede akşamdan kalmaydım ve yeğen bayıldı. ablam da anlayışsız çıkınca aile içi istenmeyen kırgınlıklar yaşandı. hayır, yani biz yeğenimizin gelişmesi için çalışıyoruz ama gördüğümüz muameleye bak arkadaş! yılmadım ve ikinci denemeyi yaptım. bu sefer de dergi okumaya dalmışım, bir ara baktım bir takım gurultular geliyor vileda kovasından. öyle yani ablama yaranılmıyor. konuşmuyor şimdi benimle. yeğen ne durumda sormadım.
16 entry daha
hesabın var mı? giriş yap