şükela:  tümü | bugün
 • pitbull ve rottweiler gibi komut dinlemeyen ölüm makinesi şerefsiz canlıları besleyenlere gerekli yaptırımlar uygulanmadığı sürece bunun benzeri birçok olayda karşımıza çıkacak ittir.
  bi de bunlar vardı mesela;
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14547298.asp
  http://www.sabah.com.tr/…05/18/pitbull-dehset-sacti

  biz asıl fırsatı 2012 de çıkarılacak yasayı panter emelllerin çığırtkanlığı yüzünden geri çekerek teptik ya neyse.

  not: köpeksizsokaklaristeyensporluyum
 • hayvansever biri olarak o çocuk benimki olsa elime geçen ilk taş kaya bank ya da ne bulursam kafasına geçirmiştim. sonra oradan sektirip iki tane de sahibine geçirirdim tabii. amk lavukları.
 • "köpeksiz sokak isteyen" gruba gün doğduran video.

  bir rottweiler aşığıyım ve bugüne kadar iki tane rot besledim. şu işin yetiştirme ile ilgili olduğunu hala anlayamayanlar var ve ben okudukça deliriyorum. bu hayvan o çocuğa böyle bir hırçınlıkla saldırdıysa sahibinin saldırgan yetiştirmesiyle doğrudan alakalıdır. ya da yavruyken çocuklar tarafından eziyete uğramıştır. ki öyle manyaklar ülkemizde çokça var.

  söyleyeceğim şu ki benim beslediğim köpekler asla böyle taşkınlık yapmadı. yapmasına da ben müsaade etmezdim zaten. 2-3 yaşındaki çocuğun köpeğimle nasıl oynadığını gördüğüm günden beri, bu tür vakaların yetiştirme ile doğrudan alakalı olduğuna kanaat getirdim.

  rottweiler kadar güzel bir cinsi hiç bir yerde bulamazsınız. linç edeceğinize alın ve besleyin de ne demek istediğimi anlayın. doğru eğitimleri verdiğiniz zaman her şekilde tatlı oluyor bunlar.
 • 5 kişinin üzerine çullandığı köpek. o kadar adam hayvanı tutuyor ama köpek çocuğu yerde sürüklemeye devam ediyor. kimsenin aklına burnuna vurmak gelmemiş. sahibi bile çenesini tutup ayırmaya çalışıyor. böyle köpek beslenmez. köpek besleyen adam bunu da bilmelidir.

  köpek bazen saldırabilir. bunun köpeğin yetiştirilmesiyle ilgisi var. mesela insan durduk yere neden bir çocuğa tecavüz ediyorsa bir köpek de bir çocuğa saldırabilir. çocuk tacizcisi olmanın da yetiştirilmeyle ilgisi var. şimdi biz aramızda çocuk tacizcisi var diye bütün insan ırkını sokaklardan toplatıp dev fırınlarda yakmalı mıyız?

  hacipsilo özel mesajla köpeğin burnuna vurma meselesini açmamı, benzer durumlara maruz kalabilecek herkesin bu bilgiyi bilmesi gerektiği konusunda uyardı. aklıma gelmeyen bu detay için kendisine teşekkür ediyorum.

  köpeklerin burunları hassastır. onlar için bazı konularda hayati önem taşır. eğitilirken bile yapmasını istemediğiniz bazı hareketleri hayvan tam yaparken burnuna hafifçe vurarak engelleyebilir ve öğretebilirsiniz. köpeğin kilitlenmiş çenesini açmanın en etkili yöntemi de hayvanın burnuna vurmaktır. elbette ağzını burnunu dağıtacak şekilde değil. orta sertlikte bir yumruk bile işinizi görür. aşırıya kaçmazsanız hem siz hayvanın ağzından kurtulmuş olacaksınız hem de hayvan müdahaleyi birkaç kez hapşırarak atlatmış olacak. bu aşamadan sonrasında hayvan halen saldırganlık gösteriyorsa engellemenin en tehlikesiz ve etkili yolu boynuna sarılmak ya da boynundan tutup yere yatırmaktır. köpekler kavga ederlerken önce birbirlerinin boyunlarına saldırırlar. bu her hayvanın (insan dahil) içindeki doğal öldürme içgüdüsüyle alakalıdır. bazı köpeklere çivili tasma takılmasının sebebi budur. öte yandan hayvan boynundan beklemediği bir saldırıyla yere yatırıldığında teslimiyeti kabul edecek ve belli bir ölçüde sakinleşecektir.
 • finodan bile korkan, ama dalga konusu olacağından hıncını güçlü köpeklerden çıkaranlara bayram ettirmiş köpektir. he anam he hepsi ölüm makinesi.
 • görüntülerdeki en dikkat çekici nokta köpeğin sahibinin olaydan sonra hiçbir şey olmamış gibi köpeğiyle beraber oradan uzaklaşması.

  o çok güçlü köpeğinin tasmasına sahip olamamış, hayvanı bir çocuğun bacağından yakalamış, kaç kişi zor kurtarmışlar çocuğu ve dahası o çocuk o anı hayatı boyunca unutamayacak, belki de bunun verdiği psikolojik hasarı hep taşıyacak, ama bu it oğlu it gayet rahat!

  maalesef hem masstif köpek besleyip, hem de yasalar bunu mecbur tutmasına rağmen köpeğinin ağzına ağızlık takmayı kendi 3 gramlık egosu için uygun görmeyen bütün orospu çocukları bu şekilde! köpekleri doğalarından gelen bir uyarıyla (evet, sadece yetiştirmeyle de alakalı değil bu!) küçük bir çocuğa saldırsın, çoğu zaman yüzüne gözüne kalıcı zararlar versin, ama bu süzme orospu çocukları çevreye hava atamayacaklar diye köpeklerine bir ağızlık bile takmasın!

  orospu çocuğu demiş miydim size?

  tekrar söyleyeyim, orospu çocuğusunuz.

  (bkz: köpeğine ağızlık tak)

  not: köpeksiz sokak falan da istemiyorum. sokaklardaki o ahı gitmiş vahı kalmış gariplerin hangisinin böyle bir şey yaptığını gördünüz?
 • ne sikim milletiz anlamıyorum ki işlerine öyle gelince sokak köpeği yaptılar ya la rottweilerı
  not: yok köpeğim falan kuşum var yen mi?
 • tüm anatomik özellikleri ile istediği takdirde tam bir ölüm makinesine dönüşebilen canlıları "eğitilirse çok tatlı, ay ben kaç tane besledim hiç böyle değildi, her şey eğitim onlar dünyanın en tatlı köpekleri" şeklinde savunan modelleri tekrar gün yüzüne çıkarmış köpektir.

  arkadaşım madem uysal, sevimli, canayakın, evinde ve dışarıda huzur içinde besleyebileceğin bir köpek sahibi olmak niyetin, gider buna uygun milyon tane köpek cinsinden birini alırsın. iki dakika samimi olup itiraf edemiyorsunuz asıl gerçeği. böyle kas yığını, çenesini kaya parçalamakta kullanabileceğiniz köpekleri elinizde hayvani tasmalarla gezdirmek hoşunuza gidiyor, insanların size hayranlıkla baktığını, sizden çekinip saygı duyduğunu falan zannediyorsunuz. sokakta bu tip köpekleri gezdirenlerin alayında bu "poz" var çünkü. çok büyük çoğunluğu da aynı zamanda sporla, vücut geliştirmeyle uğraşan tipler ki böyle köpekleri normal güce sahip bir insanın zaptedebilmesi zaten mümkün değil.

  adam mantığı, izanı olmayan ve çok rahat biçimde öldürme kabiliyetine sahip bir "hayvan"ı eğittiğinden bahisle içimizin tamamen rahat olması gerektiğini iddia ediyor. gidip tüm parasını lamborghini'ye, ferrari'ye yatıran adamın "abi bu arabayla basmazsan hız yapmıyorsun zaten; ben de hızı, gösterişi, dikkat çekmeyi seven adam değilim, konforu için biniyorum bu arabaya" demesi kadar ikiyüzlü şu tavırlarınız.

  iki dakika lan sadece iki dakika dürüst olun.

  edit: tamam sakinim dedikten sonra bir iki agresif kelimeyi törpüleme ihtiyacı hissettim, bu arada entry'i başlıktaki entry'lere fiziksel referans içeriyor gerekçesiyle ispiyonlayan arkadaş kimse en fizikselinden öpüyorum kendisini böyle kafaları ben de yaşabilsem keşkem.
 • bu şekilde gezdirilmemesi gereken saldırgan bir canlıdır
  köpeksiz sokak falana gelince ise,
  köpeklerin tümünün saldırma oranı yine her zaman insanlarınkinden azdır