şükela:  tümü | bugün
 • anlatım tarzıyla güldüren sonunda resmin görünmesiyle hüzünlendiren çocuk. allah bağışlasın
 • bir tanıdığım olur kendisi.

  planlanan doğum aralık başı imiş. 6 kasım akşamı eşinin sancıları acaip bastırınca apar topar hastaneye götürmüşler, doktor doğumhaneyi hazırlayın demiş. bizimki şok tabii, olur mu doktor daha bir ay vardı demiş. doktor da hayır kardeşim erken merken geliyor çocuk demiş. bizimki doktor bey emin misiniz, içerde biraz daha kalamaz mı? demiş. doktor dalga mı geçiyosun kardeşim beni meşgul etme demiş. bizimki son çare eşine yalvarmış nolur dayan karıcım bir kaç saat sonra doğur diye, kadın duymuyor tabii o anda bizimkini, canıyla uğraşıyor. bizimkinin aklına eşine iki arada kas sıkılaştırıcı hap yutturmak bile gelmiş, kasılsın da çıkamasın diye çocuk.

  saatler gece11 buçuğu gösterirken doğum hala devam etmekteymiş, hadi oğlum demiş bizimki, yarım saat daha dayan. on beş dakika daha geçiyor, hadi oğlum. on dakika daha geçiyor, baba umutlanıyor ohh beş dakika daha dayanırsa doğum 7 kasım'a kalacak diye. hay demez olaydım diyor, der demez ağlama seslerini duyuyor. 23:55'te nur topu gibi bir oğlu dünyaya geliyor.

  çocuğun ellerinde ufak bir mutasyon varmış, bir parmak fazladan varmış iki elinde de, ama büyükbabanın ısrarıyla düzeltilmiyor o mutasyon.*

  uzun lafın kısası; çocuk inatla 6 kasım'da doğuyor. bugün 8 yaşında olan o çocuk, hayatın cilvesi bu ya, fenerbahçeli oldu. galatasaraylılar'a tek eliyle selam verebiliyor.

  http://i.hizliresim.com/7y7nel.jpg
 • 12 şubat'ta doğmak kadar kötü olmamalı.