şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'de bol bulunur bunlardan. en milliyetçi, en dindar kesimin insanlarıdır genellikle. bir de unludurler. paraları, sohretleri vardir...
  • çakma elitistletin bayıldığı olay. amerikanın çıkarlarını korumaya ve gerektiğinde abd ordusuna hizmet edeceğine yemin edecek çocukları oluyor.

    amacın çocuğun geleceğini kurtarmak anlıyorum ama bu ülke çocuk doğurmaya uygun değilse, vatandaşlığı da beş para etmiyorsa doğurma o zaman. ki bence de uygun değil, çocuğum yok. doğuracaksan da git abd'de yaşa.

    abd’de yaşayanlara, orayı tercih edenlere gram lafım yok hatta saygı duyuyorum. fakat bunlar çocuğu doğuruyorlar koşa koşa türkiye’ye geliyorlar. abd’ye taşınmak gibi bir planları da yok. açık konuşayım abd ordusuna hizmet edeceğine yemin eden ve git gide çoğalan bu potansiyel gizli ajanlarla türkiye'de aynı mekanda bulunmaktan çok rahatsız olmaya başladım. savaş bölgesinde yaşıyoruz, yarın ne olacağı belli olmaz. düşünsene türk zannettiğin kişi aslında abd ordusuna bağlılık yemini etmiş.

    trump bu "piremsesimi abd'de doğurayım sonra gelip kendi ülkemde yaşayayım" şımarıklığını ortadan kaldırırsa o zaman göreceğim sizin özentiliğinizi.