şükela:  tümü | bugün
34 entry daha
  • empatisizlikle alakası olmayan hede. avrupada müzelerde 2-3 yaşındaki bebekler sus pus duruyorken türklerin yavru "hayvanları" kulağınızın içinden geçer.

özellikle 80 nesli ve sonrası çocuk yetiştirmeyi bilmiyor. anneniz babanızın dedikleri hiç mi aklınıza gelmiyor. büyükten korkulurmuş ister annesi olsun ister sokaktaki teyze olsun. şimdikileri uyarıyorsun annelik yapmayan kadının analık yapası tutuyor "sen benim çocuğumu uyaramazsın" diyor.

bok gibi çocuklarınızla ömrünüzü törpüleyin. doğurup doğurup salıyorsunuz ortalığa, instada gezineyim diye çocuğun her dediğini he diyorsunuz sonuç bu oluyor.
  • anlayışsızlık mi bilemiyorum ama 4.cocugu bilerek yapacaksan apartmandan çıkacaksın kardesim. müstakil ev alacaksın tepindireceksin cocuklari. sonra anlayış yok oyle anlayış
  • çocuk sahibi olmanın ne demek olduğunu bilmeyen birinin salak salak kurduğu cümle. ulan dingil çocuk bu yerinde durur mu hiç ondaki enerji kimde var elbette o enerjiyi atmak için oynayacak tepinecek. biri de demiş ki müstakil ev alsın he anam he o kadar kolaydı bu devirde müstakil ev almak. allahım yareppim ya...
  • bu olaya iyi niyetle bakanlar gitsin kendileri başka başlık bulsun.

(bkz: gece yarısına kadar çocuk sesi istiyoruz) bakın başlığınızda benden hadi güle güle.

anasını satayım saat olmuş 12 çocuk duvarda top sektiriyor. annesi babası olacak gerizekalılar uyarmıyor. sokağa çıksın oynasın eyvallah ama saat 10 dan sonra alın içeri şu çıkarttıklarınızı bi zahmet. eve girince de tasmasını takıp yatırın.
  • yoktur.

burada başlığı açana küfreden amiplerin çocuğu nasıl yetiştirdiklerini de biliyoruz değil mi?
  • çocuğu insanları rahatsız etmeyecek şekilde yetiştiremeyen üremesin. lazım değil o genler. eğitim ile çocuk nerede nasıl davranacağını öğrenir. enerjisini milleti rahatsız etmeyecek şekilde giderecek yollar bulamıyorsanız yine üremeyin. gürültünüze ayrı, ebeveynliğinize ayrı sövmesin insanlar.

çocuk durmuyor diyenlere; sünger tabanlar var, yere serin. izolasyon malzemeleri var, duvara döşeyin. sorun sizin çocuğunuz, başkasının meselesi haline getirmeyin. paranız yoksa bunları yapmak için, çocuğu düzgün yetiştirecek paranız da yoktur, üremeyin.
  • müzik dinlerken insanlar kulaklık takabilir ve diğer insanlara rahatsızlık vermeden vakit geçirebilir

ama avazı çıktığı kadar bağıran çocuğu için insanlardan anlayış bekleyen angutun da bu durumda çocuğuna ağızlık takması gerekir.

çocuklarınız, sizin laflarınızı 20 yaşına kadar anlayamayan gerizekalılar değil. onları uyarın ve uyarınıza kulak asmadıklarında yaptırımlar olacağını öğretin. oyuncak ile oynamıyorsunuz birey yetiştiriyorsunuz.
  • rahmetli annem bize bir kaş göz hareketi yapardı, oturduğumuz koltuğa yapışır, yerimizden kalkamazdık korkudan. kaş gözle anlamazsak terlik gelirdi kafamıza. terlikle de anlamazsak etlerimizi çimdiklerdi. bu sebeptendir ki, küçükken ne evde koşuşturduğumu bilirim, ne misafirlikte yaramazlık yapıp bir şeyler kırıp döktüğümü. oyun oynardım muhakkak, ama kimseyi rahatsız etmeden, olması gerektiği gibi. verirlerdi önüme oyuncakları, ya da oturturlardı beni atarinin, commodore'un başına, sessizce takılırdım.

ben o gürültü yapan, evde tepinen çocuğa kızmam, kızamam, çocuk nihayetinde. ama o sorumsuz ana ve babaya kızarım, gerekirse söverim, eğer şartlar gerektirirse döverim, kimse kusura bakmasın. şimdiki anne babalar evlat yetiştirmeyi bilmiyor maalesef; çocuğu pamuklara sarıp sarmalamayı, her istediklerini yapmayı, şımartmayı, yaptıkları hataları şirinlikle karşılamayı analık, babalık zannediyor.

o çocuğa insanları rahatsız etmemesi gerektiğini gerekirse bağırarak, gerekirse çimdirerek, gerekirse döverek öğretmezsen, ileride gecenin bir köründe müziği son ses açmasının, insanlara rahatsızlık verecek hanzoluklar yapmasının önüne asla geçemezsin. bize bunları okulda öğretmediler, kitaplarda da yazmıyor. aile terbiyesidir bu, herkese nasip olmuyor.
  • beni rahatsız etmeyen haktır.
    evli değilim çocuğumda yok ancak üst komşumun 2 tane minik canavarı var gece ağlıyorlar koşuyorlar ediyorlar evde birşeyler kırıyorlar haha komedi çocuklar.
    şikayet etmeyi bırak rahatsız bile olmuyorum. o çocuklar ben ve abimi hatırlatıyor bana.

çocukları sevin aq bari çocukları sevin..
  • genellikle alt tabaka ya da sonradan görme insanların, aynı kalitesiz gen havuzunu paylaştıkları sosyal çevrelerindeki veletler de, kendi embesil veletleri ile aynı şekilde yetiştirildiği için, "çocuktur, normali bu zaten" sanıp bir de savundukları görgüsüzlük.

(bkz: #94237822)
202 entry daha