şükela:  tümü | bugün
 • edit 3 : eymen bebeğin kolu kurtarılacak

  edit 2 : bakanlığın devreye girdiği ve tedavi sürecinin başlayacağı bilgisi gelmiştir : (bkz: #71155526)

  edit : bebeğin ailesi ve valilik ile irtibata geçildiğine dair güzel haberler mevcut, bu bağlamda 5 ekim perşembe günü çıkacak karar oldukça önemli.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı ve sağlık bakanlığı isa eymen bebeğe ama'sız ve fakat'sız ivedi sahip çıkmalıdır.

  o kol çöpe atılmayacak - atılamaz

  --- haber alıntı ---

  adana'da doğum sırasında sağ kolunun sinirlerinin zedelenmesi sonucu felç kalan 6 aylık isa eymen bebek, ameliyat için 15 gün içerisinde 26 bin lira bulunamazsa kolsuz kalacak.

  birçok hastaneye götürdük ve aynı teşhisi koydular. bu çocuğun sinirleri kopmuş ve acilen ameliyat olması gerekiyor dediler. en son götürdüğüm doktor ise çok geç kaldığımızı, en geç 1 ay içerisinde ameliyat yaptırmamızı aksi takdirde 'çocuğun kolunu kesin çöpe atın bu koldan hayır gelmez' dedi.

  biz çok çaresiz kaldık en geç 1 ay içerisinde ameliyat olması gerekiyor dediler 15 günü geçti zaten. bu ameliyatlara masraflarla beraber 26 bin lira dediler ama bizim durumumuz olmadığı için yaptıramıyoruz. kaynak

  --- haber alıntı ---
 • herkes 10 lira verse... oha 2600 kişi 10 lira verse olurmuş. hemen kampanya düzenlenip kurtarılması gereken bebektir.
 • yardım kampanyasına çevrilmesi için valilik izni gerekmekte olan sıradan bir olay. hani duyan da devletimiz de toplumumuz da mükemmel, tek sorun bu küçük kardeşimiz kaldı zannedecek. ilgili bakanlığın sahip çıkması gereken onbinlerce parasız hasta, düşkün vb. vatandaşımız var. onlara sahip çıkmadığına göre sırf habere çıktı diye bu çocuğa da sahip çıkmamalıdır. siz de adını bilmediğiniz onbinlerce insanın arasından sadece bu çocuğun adını duyduğunuz için vicdan masturbasyonu yapmamalısınız.

  olayın özeti: beş sene önce 37 yaşındaki bir herifin 18 yaşındaki gencecik bir kadınla evlenmesi, ekonomik durumları bok gibi olduğu halde iki çocuk yapmaları, ikinci çocuğun sağlık sorunu yaşaması, tedavi için 26.000tl istenmesi, 3 gün çalışıp 3 gün işsiz gezen ama iki çocuk yapmayı bilen bir adam olan babanın bu parayı bulamayacak olması. vergilerimizin bu mevzuya aktarılmak istenmesi, ekşicilerin yeni oyuncak bulması.
 • biraz destek versek 15 gün değil 15 saatte çıkartırız 26 bin lirayı.

  adam 15 dakikada sözlüğün en büyük troll'ünü ifşa etti.

  hadi bakam biraz destek, entry kasın. maddi olarak da yapalım bişeyler.
 • bizim sağlık sistemimiz yok mu sorusunu akıllara getiren olay. ben sıkıldım artık her haberleri açtığımda sağlıklı olabilmek adına paraya ihtiyaç duyan ve yardım talep eden insanları görmeye. suç onlarda değil, sistemimizde. akp hastaneler yaptı, hastanelerimiz çok iyi diye birbirimizi gazlamaktan, haberlere konu edilenlere 10 lira yoklayıp vicdanımızı rahatlatmaktan çok daha öte bir şeyler yapılmalı. 10 bin cami yerine bu daha elzem bir durum değil mi ya? ben mi bazıları mı akıl tutulması yaşıyor çözemedim.

  artı o nasıl doktor? kolu çöpe at nasıl bir tabir? anlayan beri gelsin.
 • (bkz: updullah) bey ne yapıyorsunuz?
 • (bkz: up) zaten varmış, yine de up
 • ekşi sözlükten gündeme taşınması gereken olay.
 • (bkz: up)
  (bkz: up)
  (bkz: up)
  (bkz: up)
  (bkz: up)
 • çoçuğumuza kol olalım, haydi ekşi!